W piątek w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 wręczone zostaną Nagrody Burmistrza Czerska "Młyńskie Koło". Dowiemy się, jacy nominowani wrócą do domów z tymi honorowymi statuetkami.
Wydaje się Wam, że czad to tylko kilkanaście zgłoszeń w regionie w roku? Błąd. Strażacy dużo częściej wyjeżdżają do takich zdarzeń. A ulatniający się tlenek węgla może dotyczyć każdego mieszkania i domu, gdzie jest piec.
W słubickim zakładzie fotograficznym można oglądać kolekcję ponad 300 dziadków do orzechów. Mieszkańcy są zachwyceni, rodzice specjalnie przyprowadzą swoje dzieci, by te zobaczyły tę przecudowną wystawę postaci bohatera jednej z baśni.
Przygotowania do otwarcia interny i rehabilitacji w Zachodnim Centrum Medycznym idą pełną parą. Na razie spółka pozyskuje potrzebny sprzęt. Do tego powiat chce się włączyć w walkę o ratownictwo medyczne.
Prawie trzy godziny stania w kolejce tylko po to, by w minutę złożyć wniosek o odpis aktu urodzenia? Włocławianka pani Małgorzata poprosiła nas o interwencję.
Zarządzanie czasem i przestrzenią, modelowanie zarostu męskiego i hodowla ślimaków - oto niektóre propozycje szkoleń, z jakich mogą skorzystać mieszkańcy regionu.
Mimo, że nie kierował ochroną w wieczór zabójstwa Pawła Adamowicza, a wcześniej jako policjant był wielokrotnie nagradzany m.in. przez zamordowanego prezydenta - sąd zdecydował, że 35-letni Dariusz S. pozostanie za kratami.
Palił ją Witkacy, Tolkien i powieściowy Sherlock Holmes. Fajka jest także obecna w życiu Romana Kalinowskiego. A chyba śmiało można powiedzieć, że jest jego całym życiem.
Czy unieruchomiona przez chorobę mieszkanka Zielonej Góry doczeka się pomocy?
Prezydent Janusz Kubicki określa budowę południowej obwodnicy miasta największą inwestycją w historii Zielonej Góry. Ale ten projekt wciąż budzi wiele wątpliwości. - Jaki dokładnie jest przebieg trasy? Ile drzew zostanie wyciętych? - dopytują nasi...
Do naszej redakcji zgłosili się mieszkańcy jednego z bloków przy ul. Monte Cassino, którzy boją się grzać w swoich mieszkaniach. Dlaczego? Bo ich sąsiedzi dostali rachunki za ogrzewanie z niedopłatą rzędu 8-10 tysięcy złotych.
Blisko tydzień uszkodzona skrzynka energetyczna przy ulicy Limanowskiego w Szczecinku aż prosiła się o nieszczęście. Po naszej interwencji energetycy naprawili ją - nomen omen - błyskawicznie.
Dzisiaj krótka porcja legend z powiatu sławieńskiego. Prezentujemy podania o jeziorze Wicko w gminie Postomino.
Darłówko w budowie. Tak można w skrócie opisać to, co dzieje się obecnie w nadmorskim kurorcie. Kończą się prace polegające na budowie pierwszego budynku Marina Royale, trwa budowa obiektów przy ul. Bałtyckiej.
W sobotę o godz. 15.00 AZS Koszalin zmierzy się na wyjeździe ze Spójnią Stargard w ramach 19. kolejki rundy zasadniczej.
Wiele się dzieje wokół koszalińskiej wąskotorówki - trwa remont zaplecza. W sobotę jest planowany zimowy kurs, a w poniedziałek - podpisanie umowy na modernizację starego parowozu (po siedmiu przetargach!).
- Jest przed nami bardzo trudny rok, dwóch wyborów. Każdy z nas musi się przyłożyć do tego, aby odnieść zwycięstwo – powiedziała w rozmowie z GL Katarzyna Lubnauer, przewodnicząca Nowoczesnej.
Przy ul. Słonecznej 86-90 na ścianie bloku... wyrósł kawałek lasu. Mieszkańcy i ADM zachęcają, by z pomysłu skorzystali także inni.
Oktawian nie wrócił do szkoły po feriach. Tata przekazał wychowawczyni, co ma powiedzieć kolegom: żeby się nie denerwowali. Przełożonych i kolegów rodzice Oktawiana musieli uprzedzić, że często ich nie będzie. Koledzy z klasy i koledzy z pracy...
Służby wojewody przedstawiły dziennikarzom sytuację finansową powiatu słubickiego. Dlaczego? Twierdzą, że zarząd powiatu nie mówi mieszkańcom prawdy.
Te obrazy łamią wszelkie konwencje, nie kojarzą się z twórczością nikogo kto współcześnie tworzy. Autor Eugeniusz Get Stankiewicz mieszkał we Wschowie. Tutaj można obejrzeć jego prace.
Aby nie podnosić wysokości opłat za wywóz śmieci w Krotoszynie i okolicznych gminach, zmniejszono częstotliwość wywozu odpadów. Zdaniem części mieszkańców spowoduje to uciążliwy zapach z przeładowanych pojemników, a część osób może zachęcić do...
Toruńscy radni miejscy wysłuchali wczoraj sprawozdań rocznych komendantów Straży Miejskiej, pożarnej i policji.
Towarzystwo Miłośników Ziemi Grodziskiej odnalazło żelazną płytę ze zniszczonego przez hitlerowców grodziskiego pomnika świętego Jana Nepomucena. To prawdziwa sensacja!
Wszystko miało wyglądać inaczej. Inne miało być życie pani Teresy. Nie tak wyobrażał sobie swoją przyszłość pan Karol. Mieszkanie w sypiącym się byłym hotelu pracowniczym w Puszczykowie pod Poznaniem nie było szczytem ich marzeń. Konieczność...
Policyjni związkowcy proponują, aby funkcjonariuszom przysługiwał dodatkowy urlop za pracę w czasie, gdy powietrze jest najbardziej zanieczyszczone.
Toruńscy radni złożyli oświadczenia majątkowe w związku z początkiem kadencji. Obejmują wpływy od stycznia do 22 listopada 2018 roku. Tradycyjnie, największe zainteresowani budzą debiutanci. Adrian Mól zarabia rocznie u wojewody prawie 100 tys....
Z Michałem Szpakiem rozmawiamy o jego drodze do kariery, płycie „Dreamer”, związkach z Poznaniem i fascynacjach.
Pierwsze losowanie odbyło się w czwartek, 31 stycznia. Rozdaliśmy łącznie 10 500 zł. Wśród laureatów znalazła się Renata Rupar z Dębiny. Nasza Czytelniczka wygrała 1000 zł, a dobrą wiadomość przekazała jej mama.
Aleksander Tecław nie żyje. Ta wiadomość w miniony piątek wieczorem obiegła Poznań. A więc tego niezwykle życzliwego i otwartego człowieka już nie będzie? Niestety, taka jest prawda. Zmarł w swojej restauracji. Odszedł trochę jak aktor na scenie.
Teraz, kiedy już wszystkie akty strzeliste na temat strasznej „napaści” na Magdalenę Ogórek wybrzmiały, kiedy wszelkie wielkie słowa o „nienawiści” i „agresji” jakiej gwiazda rządowej telewizji miała paść są wypowiedziane, można spokojnie...
Nasza przysłowiowa gościnność na przestrzeni lat nie oparła się korzystnym, z punktu widzenia władzy, zmianom. Traktujemy gości niekiedy z należytą atencją i honorami, jak choćby amerykańskich żołnierzy witając ich, bez względu na kolor skóry,...
Kocham Roberta Biedronia. Kocham go, za to, że tę Wiosnę wreszcie urodził i skończył niekończący się serial o narodzinach, nudny jak „Korona królów”. I oby ta Wiosna żyła nam długo i szczęśliwie, dłużej od tej Wiosny zrodzonej przez księdza...
Sytuacja związana z zapowiedziami USA, że wycofują się z traktatu INF, oraz decyzją Putina o zawieszeniu INF przypomina koniec lat 70. i początek 80., kiedy ZSRR rozmieścił w NRD rakiety SS-20, a Amerykanie podjęli decyzję o umieszczeniu w Europie...
Założenia planu Morawieckiego są rozsądne, ale dziś nie są implementowane. Choćby polski eksport. Wiadomo, że opiera się on głównie na niskich płacach. Coś się zmieniło pod tym względem w ostatnich trzech latach? Nic - mówi prof. Jerzy Hausner.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.