Malowniczy zbiornik wodny w Jaworznie został zamknięty w 2018 roku. Trwa jego rewitalizacja. Mieszkańcy będą zawiedzeni, bo w tym roku również nie będą mogli wypoczywać w tym miejscu. Prace potrwają tam do grudnia.
Mieszkańcy Białych Błot się skrzyknęli - będą tropić tych, co smrodzą i wyrzucają śmieci do lasu. Problem zaczyna być także w Bydgoszczy - poważny.
Z problemem braku ciepłej wody w piątek, 31 stycznia, zmagali się mieszkańcy Bartodziejów, Bielaw i osiedla Leśnego. Lista objęła niemal trzydzieści ulic na tych osiedlach. Była to kolejna w krótkim czasie awaria w Bydgoszczy.
Ze Smart Outlet Center uciekają sklepy oraz i tak nieliczni klienci. Firma ma problem z regulowaniem rachunków na czas, groziło jej odcięcie dostaw wody.
Polacy na szeroko rozumiane leczenie wydają rocznie 50 mld zł. Główną przyczyną jest brak szybkiego dostępu do specjalisty i zbyt niskie finansowanie służby zdrowia.
Marszałek Artur Kosicki dokręcił śrubki w nowej tablicy i oficjalnie zamiast WOAK-u, mamy Podlaski Instytut Kultury. Zmiana nazwy instytucji kosztowała 30 tys zł i obejmuje m. in. modernizację strony internetowej.
Ks. prof. Andrzej Hanich, historyk Kościoła i badacz dziejów Śląska, pracownik naukowy Instytutu Śląskiego w Opolu.
Ekolodzy straszą, że przy obecnym tempie wymiany pieców węglowych w Małopolsce będziemy potrzebowali 50 lat, by się ich pozbyć. Sądzę, że nastąpi to szybciej, a to z powodu braku węgla. Tego mamy na 20-30 lat. Prezydent Andrzej Duda twierdzi, że...
Ktokolwiek wjeżdża do Gorzowa pociągiem od strony Krzyża, na dzień dobry widzi zaniedbane, wielkie garażowiska przy ul. Teatralnej i Spichrzowej. Mamy złe wieści: szybko się to nie zmieni.
Telewizja Polska unieważniła przetarg na opracowanie dokumentacji i zbudowanie dwóch siedzib lokalnych oddziałów. Jedną z tych inwestycji jest budowa nowego studia w Gorzowie.
Przy skrzyżowaniu ul. Plac Słoneczny z al. 11 Listopada stanęły barierki. Kierowcy przeklinają więc na czym świat stoi. – Przecież one teraz zasłaniają drogę i samochody – zwracają uwagę urzędnikom.
W pięciu lubuskich gminach powstaną żłobki – mówił wczoraj Kazimierz Kuberski, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej. W trakcie wizyty w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim mówił m.in. o rządowym programie Maluch+.
Rodzice uczniów Zespołu Szkół Specjalnych od lat nie mogą doprosić się lepszych warunków. Była już mowa o budowie nowej szkoły, zmianie lokalizacji. Temat zwykle powracał przed wyborami, a później niewiele się działo. Niedawno pojawił się nowy...
Na terminalu nic się nie dzieje, plac jest pusty, a w środku nie ma nic poza agencjami celnymi. I zamiast robić środek, pieniądze wydają na malowanie i ogrodzenia wokół terminala – poinformował nas Czytelnik.
- Tu nie chodzi o dzieci, skargi, ich zasadność - mówi radna Emilia Zajączkowska. - Pierwszy raz spotykam się z taką nagonką na dyrektorkę domu kultury.
Mieszkasz w Żarach? Chcesz wziąć dotację na wymianę pieca? Czasu zostało niewiele!
Neutralność klimatyczna będąca motywem przewodnim szczytu Rady Europejskiej w dniach 12-13 grudnia 2019 roku wywołała wiele opinii, ocen oraz emocji towarzyszących tej tematyce. Jak każdy życiowy wybór niesie ze sobą szanse oraz zagrożenia. Warto...
Województwo podlaskie było jedynym w kraju, gdzie w 2018 roku kolejki na operacje zaćmy wzrosły - wynika z najnowszego raportu NIK. Podlaski NFZ zapewnia, że obecnie sytuacja jest już diametralnie inna. W wielu placówkach operacje odbywają się na...
Mieszkańcy ulicy Lelewela w Szczecinku są zaniepokojeni wizją budowy w ich sąsiedztwie bloków z setkami mieszkań i samochodów.
Wisława Szymborska zostanie upamiętniona w krajobrazie Białegostoku. Poetka będzie patronką jednej z ulic w centrum miasta.
Prezentacja rządowego projektu zmiany ustawy prawo o ruchu drogowym przynosi pewną ulgę kierowcom, choć nie da się odnieść wrażenia, że regulacji po wielkich zapowiedziach ulega kwestia, której od lat uczy się dzieci w szkołach podstawowych.
Pierwszy tydzień ferii w Kujawsko-Pomorskiem minął bezpiecznie, a przed uczniami kolejne wolne dni. Kuratorium zapowiada następne kontrole. Przeprowadzać je będzie też m.in. policja.
Pojemniki z nieznanymi substancjami zostały znalezione w trzech różnych lokalizacjach na terenie Wielkopolski. Kryminalni prowadzą w tej sprawie dochodzenie. Jest przypuszczenie, że ktoś celowo porzucił chemiczne beczki. – Pytanie, czy odpady...
W ostatnim wywiadzie Andrzej Duda powiedział, że jest gotów rozważyć podpisanie ustawy o związkach partnerskich. Zdanie ekspertów nie można mieć złudzeń, że to zagranie kampanijne, tym bardziej, że w kwestii sądów prezydent utrzymuje ostry kurs.
Rozmowa z Tadeuszem Buzałą, przedsiębiorcą pochodzącym z pow. inowrocławskiego, który w 2008 roku założył w Wielkiej Brytanii Delikatesy Smaczek (należące do sieci Sklepów Polskich, gdzie można kupić produkty z naszego kraju).
W minioną środę po krótkiej chorobie w wieku 72 lat odeszła Krystyna Gwoździcka, ceniona poznańska prawniczka, założycielka i prezes stowarzyszenia Wiedza Kultura Pomoc.
Aby nie dochodziło do rozprzestrzeniania się groźnego wirusa w Wuhan, gdzie znajduje się epicentrum epidemii koronawirusa nakazano kremacje ciał.
Rozmowa z Agatą Bykowską, dietetykiem z Centrum Dietetycznego NutriPoint w Rzeszowie.
Trenerem 60-lecia Plebiscytu i 70-lecia Nowin wybrany został Jan Strzelczyk, jeden z najsłynniejszych polskich trenerów siatkówki, twórca sukcesów Resovii i pomysłodawca podwójnej krótkiej, którą resoviacy podbili Polskę i Europę .
Zwycięzcą w kategorii Najpopularniejszy Junior Roku został 9-letni Adrian Róg z Automobilklubu Rzeszowskiego.
Pomorskie ma jeden z najwyższych w Polsce współczynników dynamiki demograficznej. Jednak ogólnopolskie dane dotyczące przyrostu naturalnego nie są optymistyczne. Eksperci wskazują, że wpływ na urodzenia miałby dopiero wieloletni, obliczony na co...
Sześć lat czekania, aż moja sprawa sądowa się rozpocznie. Czyli dwa lata reformy wymiaru sprawiedliwości za PO i cztery lata za PiS. Więc co z tą reformą? - pyta Janusz Halewski z Rzeszowa.
Rozmowa z prof. Iwoną Mozer-Lisewską, ordynatorem oddziału zakaźnego w Szpitalu Miejskim im. J. Strusia i kierownikiem Katedry i Kliniki Chorób Zakaźnych Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu o koronawirusie.
Pani Krystyna spod Wrocławia szukała pomocy w całej Polsce, ale nikt nie chciał podjąć się zoperowania kobiety, bo zabieg był obarczony bardzo dużym ryzykiem z powodu poważnych współistniejących chorób. Wreszcie trafiła do Czeladzi, gdzie znalazła...
Rozmowa z Zuzanną Nierenberg, nauczycielką przedszkolną z Opola i autorką książki „Do góry nogami”.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.