Ferie w Kujawsko-Pomorskiem na półmetku. Było bezpiecznie i niech będzie tak dalej

Czytaj dalej
Fot. Robert Szwedowski
Ewa Abramczyk-Boguszewska

Ferie w Kujawsko-Pomorskiem na półmetku. Było bezpiecznie i niech będzie tak dalej

Ewa Abramczyk-Boguszewska

Pierwszy tydzień ferii w Kujawsko-Pomorskiem minął bezpiecznie, a przed uczniami kolejne wolne dni. Kuratorium zapowiada następne kontrole. Przeprowadzać je będzie też m.in. policja.

- Do tej pory wydaliśmy dwie decyzje administracyjne o odmowie umieszczenia wypoczynku w bazie. W obu przypadkach powodem był brak ważności opinii straży pożarnej - mówi Andrzej Czopek, koordynator wypoczynku dzieci i młodzieży w Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.

Tu sprawdzisz organizatora

To ważne, ponieważ tylko zimowiska, półkolonie, obozy itp. znajdujące się w ogólnopolskiej bazie MEN www.wypoczynek.men.gov.pl mogą zostać zorganizowane. Tutaj też rodzice mogą sprawdzić, czy organizator dopełnił wszelkich formalności.

- Na razie nie mamy żadnych zgłoszeń o wypoczynku odbywającym się „na dziko” - informuje Andrzej Czopek. - Nie mamy też zgłoszeń o nieprawidłowościach ze strony sanepidu czy straży pożarnej.

Kuratorium cały czas prowadzi kontrole. - Zamierzamy docelowo sprawdzić co najmniej 20 proc. różnych form wypoczynku odbywającego się na terenie województwa kujawsko-pomorskiego - dodaje Czopek.

Nad bezpieczeństwem dzieci czuwa również policja. Więcej o policyjnych kontrolach oraz o atrakcjach dla dzieci na drugą część ferii - czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Ewa Abramczyk-Boguszewska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.