Ełk, rząd, wnioski. Ten komunikat mógłby wyglądać tak: Rząd Rzeczpospolitej Polskiej w związku z bulwersującymi wydarzeniami w Ełku powołał międzyresortową grupę roboczą pod przewodnictwem ministra spraw wewnętrznych Mariusza Błaszczaka, której...
Ja tak naprawdę nigdy nie miałam takiej pełnej roli filmowej. Może to przede mną? Teraz przechodzę etap matek. Ciągle gram jakieś matki... - mówi Dorota Pomykała, krakowska aktorka teatralna i filmowa.
Liczy się szybkość. Im wcześniej dokonamy diagnozy, tym większe szanse dziecka na jego powrót na właściwe tory rozwoju - mówi prof. Jagoda Cieszyńska, twórca Metody Krakowskiej
Andrzej Bachleda dwa razy startował na igrzyskach olimpijskich, był trzykrotnie mistrzem Polski w narciarstwie alpejskim. Teraz woli inne przyjemności: śpiewanie i gotowanie. Czy jego nowy album zatytułowany po prostu - „13” - uczyni z niego...
Wrócił Pan z Rzymu, z realizacji społecznego filmu „I odpuść nam nasze winy” młodego reżysera Antonio Moravito. Wstępnie rozmawialiśmy już o tej propozycji, pewnie też jeszcze porozmawiamy, gdy film będzie gotowy i trafi na różne festiwale. Dosyć...
PiS dostał zgodę na rządzenie. Ale jeżeli chce zmieniać porządek konstytucyjny, musi przeprowadzić następne wybory. Jeżeli dostanie stosowną większość, będzie miał do tego mandat - mówi Włodzimierz Czarzasty, szef SLD.
To ludzie nadają blask imieniu swoimi zacnymi czynami, cechami, kolejami życia - uważa prof. UR dr hab. Krystyna Leśniak-Moczuk, socjolog.
Zacznę dietę, schudnę, wyrzeźbię ciało - to najczęstsze postanowienia noworoczne. Teraz nie musi to być trudne. Kluby sportowe, siłownie i szkoły tańca proponują coraz to ciekawsze zajęcia, dzięki którym łatwo osiągnąć wymarzoną figurę. I to z...
Wyjaśnienie jednej z najbardziej zagadkowych zbrodni, po latach błędów i zaniechań nabiera tempa. W sprawę zamieszani są byli i obecni policjanci, a także przyjaciółka Iwony Cygan. Prokuratura Krajowa poszukuje międzynarodowym listem gończym...
70 lat temu, 24 grudnia 1946 roku zmarł generał Leopold Okulicki – cichociemny, ostatni komendant główny Armii Krajowej oraz antykomunistycznej organizacji „Niepodległość”. Wojskowe powinności wobec ojczyny, trzykrotnie kierowały go na ziemię...
Rozmowa z Hanną Czarnocką, kieleckim psychologiem, mediatorem sądowym, mężatką, matką trójki dorosłych dzieci i babcąa dwójki wnucząt.
- Kwiaty to najpiękniejszy prezent i podziękowanie - uważa Jolanta Misiejuk, zdobywczyni "Lauru Piękna".
21-letni Mate Tsintsadze podpisał 3,5-letni kontrakt z Pogonią Szczecin.
Z całego serca dziękujemy projektantce Ewie Łukawskiej za niesamowite stroje dla Dominiki oraz tancerek! Ewa jesteś wspaniała! – takie słowa na swoim fanpage’u zamieścił zespół Blue Cafe. Projektantka z Kielc po raz kolejny stworzyła kreacje...
Z sądu Mieszkaniec gm. Janów odpowie za śmierć kolegi, który zmarł po tym, jak został popchnięty na krawężnik.
Zarząd Powiatu w Policach przeznaczył dodatkowe 800 tysięcy złotych do placówek szkolno-wychowawczych.
Nie pożyczaj, zły obyczaj O wadze tego powiedzenia nasz bohater przekonał się dwukrotnie. I stracił nie tylko pieniądze, ale i przyjaciół.
Polityka. Największą wadą Ryszarda Petru jest to, że za wolno się uczy, nie potrafi wyciągać wniosków z wpadek - twierdzi prof. Antoni Dudek.
Kiedy urodziła córkę z niezwykle rzadką wadą mózgu, od lekarza rodzinnego usłyszała jedynie, że życzy jej powodzenia. Fachowego wsparcia dla swojego dziecka Magdalena Władysiuk szukała więc na własną rękę. I stworzyła dla Lusi kochający dom, gdzie...
Przemocą nie zrobi się nic więcej, jak tylko się tę przemoc nakręci - mówi Magdalena Laskowska, funkcjonariuszka w białostockim zakładzie karnym. Z osadzonymi pracuje od czternastu lat.
Po interwencji u przewoźnika kierowca, który prowadził autobus, umilając sobie czas z pasażerami, został odsunięty od jazdy.
Jest kompletną bzdurą łączyć bijatykę ze skutkiem śmiertelnym z terroryzmem - mówi prof. Daniel Boćkowski, specjalista ds. bezpieczeństwa międzynarodowego z Uniwersytetu w Białymstoku
Dzięki naszym rządom możliwe jest wyjście z labiryntu ślepych zaułków III RP i przebijanie szklanych sufitów - mówi wicepremier Mateusz Morawiecki, minister rozwoju.
Są jednym z symboli Opola, widocznym z daleka jak ratusz i Wieża Piastowska. Trudno sobie wyobrazić, że miasto tej pary wież nie miało. A przecież na pomysł ich zbudowania ks. Kaspar Wrzodek wpadł dopiero pod koniec XIX wieku.
Nasze śmieci czekają kolejne zmiany. Od lipca w każdej gminie będą obowiązkowo segregowane na pięć pojemników lub worków.
Rozmowa z prof. dr hab. Małgorzatą Kowalską z Wydziału Historyczno-Socjologicznego Uniwersytetu w Białymstoku, kierowniczką katedry filozofii i etyki.
Prawo i Sprawiedliwość porzuciło projekt reformatorski na rzecz rewolucji kadrowej. Najsmutniejsze jest to, że przyjęty przez prezesa PiS model rządów nie przynosi pomnożenia polskiego potencjału i nie daje Polsce szans na rozwój. To imposybilizm...
W rodzinnych stronach jest prawie zapomniany, tymczasem dzięki pracy naukowej pochodzącego z Nysy biochemika udało się uratować miliony istnień ludzkich. Konrad Bloch to jedyny laureat Nagrody Nobla z terenu województwa opolskiego.
Mówiono, że ten genetyczny Kaszuba, z płynącą w żyłach krwią wikingów, posiadł tajemną wiedzę, gdzie jest ryba. Wychował kilka pokoleń kapitanów floty rybackiej. Wraz z jego śmiercią kończy się pewna epoka.
Przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka:
Fabrykanci lubili się bawić. Zwłaszcza potomkowie tych, którzy osiedli się w Łodzi. Nie tylko bywali na balach sylwestrowych i karnawałowych. Dzięki nim rozwinął się w mieście sport, bo to fabrykanci zakładali pierwsze kluby sportowe. To oni byli...
Spal żółte kalendarze - namawiał dawno temu w piosence Piotr Szczepanik. Otóż nie należy palić starych, pożółkłych kalendarzy. Dobrze oddają klimat swoich czasów, nawet jeśli był to klimat wybitnie niezdrowy.
Czy polityk w Polsce może sobie pozwolić na urlop? Tak, może. To znaczy nie może.
9 stycznia w Katowicach odbędą się obchody 50. rocznicy śmierci Zbyszka Cybulskiego. To właśnie w stolicy aglomeracji śląskiej aktor został pochowany.
Eugeniusz Bodo urodził się 28 grudnia 1899 roku. Jeden z najpopularniejszych przedwojennych aktorów pierwsze lata swego życia spędził w Łodzi.
Kto nie ma marzeń, niech nie pije szampana - powiadają czciciele tego perlistego trunku.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.