„Człowiek nie wielbłąd, pić musi” głosi słynne polskie powiedzenie. 450 litrów piwa i około 35 litrów wódki - tyle alkoholu schodzi w czasie weekendu w jednym z klubów w Lublinie. Są jednak i tacy, którzy najlepiej się bawią przy kubku herbaty.
Rozmowa z Błażejem Krajewskim, wschodzącą gwiazdą stand-upu.
To, co dziś modne jest w Nowym Jorku, prędzej czy później przyjdzie i do nas. A obecnie modne są: Kiszona kapusta, awokado i... robótki na drutach. Zaś w zeszłym tygodniu otwarta została na Manhattanie pierwsza w mieście restauracja dla psów i ich...
To propozycja, którą złożyli przedstawiciele Rada Osiedla Żelechowa. Kapsuła miałby zawierać pamiątki historyczne z naszych czasów. W tym także wydanie „Głosu Szczecińskiego”.
Postanowili, że będą wspólnie walczyć o poprawę jakości powietrza na terenie miasta i gminy Oświęcim. Pięć organizacji oraz osoby indywidualne powołały Oświęcimski Alarm Smogowy.
Mieszkańcy osiedla Dąbrówka w Nowym Sączu chcą, by władze miasta przekazały im działkę w użytkowanie. W zamian deklarują postawić tam świetlicę środowiskową i dom kultury. Zrobią to w czynie społecznym.
Krakowski zespół Brathanki zgłosił swoją nową piosenkę do polskich preselekcji do finału konkursu Eurowizji. Czy „W niedzielę” zapewni mu zwycięstwo?
Tylko dwie stacje WIOŚ i dwa czujniki należące do fundacji Aviva mierzą jakość powietrza w Białymstoku. To stanowczo za mało. Poza tym urządzenia zlokalizowane są w centrum miasta, a nie wśród domów jednorodzinnych, gdzie zagrożenie smogiem jest...
W zimie nasila się występowanie wszawicy u dzieci. Sanepid niewiele może zrobić, bo wszawicę skreślono z listy chorób zakaźnych.
Praca prof. Jarosława Perszko, prorektora Politechniki Białostockiej trafiła na prestiżową wystawę „KUNSZT. 100 LAT POLSKIEJ RZEŹBY” w Rydze.
Rozmowa z bizneswoman Martą Półtorak, która kilka dni temu otrzymała tytuł Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa.
Jeden z pracowników gminy Wojnicz znęcał się nad bezdomnymi zwierzakami, a jego zwierzchnik nie dopełniał swoich obowiązków. W rezultacie czworonogi przetrzymywane były w skandalicznych warunkach. Sąd Okręgowy w Tarnowie warunkowo umorzył jednak...
Czasami faktycznie jest ciężko, ale po to trenujemy, jesteśmy zespołem, żeby radzić sobie w trudnych sytuacjach - mówi Kamil Piechucki, trener Miasta Szkła Krosno, które występuje w Polskiej Lidze Koszykówki.
Dwanaście osób bawiło się przy ognisku i żadna z nich nie wie co stało się z Damianem. Matka straciła już nadzieję, że zobaczy jeszcze syna żywego.
Ciężko poturbowany przez drapieżnika mieszkaniec Czaszyna przebywa w krośnieńskim szpitalu. Jego stan jest poważny. 27-latek, spacerując po lesie w okolicy Szczawnego, natknął się na niedźwiedzicę z potomstwem. Zaatakowała go.
Wbrew twierdzeniom PiS, walka z określeniem „polskie obozy” była ostatnio pełna sukcesów: winni przepraszali, niepoprawni musieli się liczyć z ostrą reakcją polskiej dyplomacji i Polonii oraz procesami o zniesławienie. Te procesy zaczęliśmy...
Kiedy pięćdziesięciu uczestników wycieczki do Watykanu buszuje po sklepikach, szukając suwenirów, Jan i jego przyjaciel, dyrektor muzyczny amerykańskiego zespołu grającego polkę, wchodzą do pustego autokaru.
Robert Majka, przemyślanin, członek Trybunału Stanu, pyta prezydenta Przemyśla o osoby zatrudnione w instytucjach miejskich, które w przeszłości były agentami komunistycznej bezpieki.
Łukasz Różański, bokser Stali Rzeszów, za kilka dni zmierzy się w Nysie z Węgrem Andreasem Csomorem. Dla pochodzącego z Czarnej Sędziszowskiej pięściarza będzie to ósmy pojedynek w zawodowym ringu.
Z Edwardem Marszałkiem, rzecznikiem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie, rozmawiamy o spotkaniach z niedźwiedziami.
O tym, jak można uwolnić się ze spirali długów i rozpocząć nowe życie – rozmowa z kielecką adwokat Pauliną Trzebińską, specjalistką w zakresie upadłości konsumenckiej z portalu zyciebezdlugow.pl.
W historii babci było tak, że źli ludzie oskarżyli Kopciuszka, a Kopciuszek - czyli Gorgonowa okazał się niewinny - mówi reporter Cezary Łazarewicz.
Senat przegłosował ustawę o IPN z budzącym gorące dyskusje art. 55. Mówi o tym, że podlega karze pozbawienia wolności do lat trzech ten, kto publicznie i wbrew faktom przypisuje Narodowi Polskiemu odpowiedzialność za zbrodnie nazistowskie.
Rozmowa z Tomaszem Pacem, wiceprezesem Stowarzyszenia Komputowa Chorągiew Stefana Czarnieckiego
Od soboty załoga fabryki Opla w Gliwicach pracuje na dwie, a nie jak dotąd na trzy zmiany. W Tychach i w Bielsku-Białej likwidowane są zakłady spółki pracującej dla koncernu Fiata. Pracę straci 150 osób. Kolejnych 190 skorzystało w styczniu z...
Do tej pory gmina Komprachcice również angażowała się w działalność Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Do tymczasowej bazy zbudowała drogę tymczasową, kanalizację, przebudowała wodociąg.
78 osób zginęło w ubiegłym roku na drogach Opolszczyzny. Liczba zatrważająca, a jednak to najmniej od wielu lat. W porównaniu z 2016 rokiem w zeszłym mniej było też osób rannych i samych wypadków. Mimo to policjanci wciąż apelują o rozwagę.
Ośrodek Sportu i Rekreacji szykuje się do rozbudowy pływalni miejskiej. Inwestycja ta oznacza, że zlikwidowane zostaną korty tenisowe przy ulicy Szczecińskiej. To nie wszystkim mieszkańcom się podoba.
Ferie w pełni, ale dzieci niezbyt zainteresowane są tym, co przygotowały dla nich poszczególne miasta. Zajęcia w szkołach nie cieszą się taką popularnością, jak jeszcze kilka lat temu. Każdy woli wyjazd na obóz czy wycieczkę.
- Na ulicy Zamiejskiej od początku roku stoi samochód na podsłupskich numerach rejestracyjnych. Stoi i niszczeje, a przy tym przeszkadza - mówi pan Aleksander.
Wśród odnalezionych przez IPN i zidentyfikowanych jest Tadeusz Kowalczuk, działacz podziemia.
Piotr Müller, podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, widzi szansę na zatrzymanie budowy fabryki mączki rybnej we Włynkówku. Stowarzyszenie naciska na wójt Barbarę Dykier. Wójt odpowiada.
Ponad rok temu władze Opola ogłosiły, że przy ulicy Wrocławskiej powstanie osiedle komunalne w ramach programu Mieszkanie 500 plus. Choć na blisko czterohektarowym terenie przy ulicy Wrocławskiej nic się jeszcze nie dzieje - Marcin Rol,...
Rekordzistą pod względem liczby porodów jest szpital w Zdrojach. Wszystko wskazuje na to, że na świat przychodzi tam ponad połowa wszystkich małych szczecinian. Na drugim miejscu jest porodówka na Pomorzanach, a następnie wybierana także przez...
Miasto się rozwija się. Budowa nowego komisariatu jest odpowiedzią na ten proces oraz oczekiwania mieszkańców - tłumaczy nadkom. Tomasz Krupa, rzecznik podlaskiej policji.
Miasto Gdańsk zamierza skomercjalizować tereny wokół portu. Pierwszym krokiem ku temu jest przetarg na I etap budowy układu drogowego na terenie Pomorskiego Centrum Inwestycyjnego.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.