Katarzyna Gajdosz-Krzak

Sami sobie zbudują dom kultury na osiedlu. Chcą tylko, by miasto przekazało im działkę

Sami sobie zbudują dom kultury na osiedlu. Chcą tylko, by miasto przekazało im działkę
Katarzyna Gajdosz-Krzak

Mieszkańcy osiedla Dąbrówka w Nowym Sączu chcą, by władze miasta przekazały im działkę w użytkowanie. W zamian deklarują postawić tam świetlicę środowiskową i dom kultury. Zrobią to w czynie społecznym.

Miasto ma w planach utworzenie czterech nowych świetlic środowiskowych. Mają powstać na osiedlach: Stare Miasto, Centrum, Kilińskiego oraz Przydworcowe, które do tej pory nie miały miejsca do organizacji czasu wolnego dla mieszkańców.

- My też nie mamy swojej świetlicy na osiedlu, ale nie chcemy czekać aż kiedyś znajdą się środki na jej budowę. Postanowiliśmy sami działać - mówi Michał Kądziołka, sądecki radny, a zarazem przewodniczący zarządu osiedla Dąbrówka.

Podczas zebrania osiedlowego mieszkańcy podjęli decyzję o wspólnej inicjatywie budowy domu kultury na Dąbrówce. Chcą, by powstał za placem zabaw przy ul. Orła Białego. Teren należy do miasta. Mieszkańcy zbierają więc podpisy pod wnioskiem do prezydenta Ryszarda Nowaka, aby przekazał im grunt w użytkowanie. Wnioskują również, by cały plac nazwać imieniem Stanisława Janisza, nieżyjącego już, wieloletniego przewodniczącego os. Dąbrówki.

W dalszej części tekstu przeczytasz jakie są szanse na realizację pomysłu oraz jak sprawę komentuą urzędnicy oraz mieszkańcy.

Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Katarzyna Gajdosz-Krzak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.