W powiecie szczecineckim zaczyna brakować rąk do pracy i niektórzy samorządowcy protestują przeciwko drenażowi rynku, do którego jeszcze dopłaca pośredniak.
W ramach przebudowy al. Armii Krajowej w Koszalinie w rejonie dworca PKP powstaje centrum przesiadkowe. Inwestycję realizuje miasto.
Rondo generała Kuklińskiego czy rondo Niepodległości? A może rondo 100-lecia Niepodległości? Co z rondem Niemena? Największe emocje na czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Koszalinie wywołały proponowane nazwy nowych rond.
Linia podziału na zwolenników i przeciwników chlewni w Dalęcinie przebiegała między rolnikami i mieszkańcami, którzy z ziemi nie żyją.
Bydgoskie Szwederowo staje się coraz bardziej łakomym kąskiem dla deweloperów. W dzielnicy o niegdyś złej sławie, zaniedbanej pojawiły się atrakcyjne i pożądane adresy: ulica Orla, ks. Skorupki, Norweska, Bielicka
Nielegalna rozbudowa kamienicy przy ulicy Półwiejskiej zabrnęła tak daleko, że rozebranie jej grozi katastrofą budowlaną. Jak się okazuje, nie jest to jedyna samowola inwestora Tomasza J. Kolejny nielegalnie rozbudowany budynek znajduje się na...
Marek Rybnik opowiada o naborze kandydatów na komisarzy wyborczych
Międzynarodowe Targi Poznańskie mocno zmienią się w przeciągu pięciu najbliższych lat. Władze spółki zainwestują w infrastrukturę w centrum miasta, chcą się także otworzyć na mieszkańców. Targi mają się stać miastotwórcze.
Z Urszulą, wokalistką, która świętuje właśnie 35-lecie działalności, o jej piosenkach i związkach z Poznaniem.
Rozmowa z Maciejem Makuszewskim, pomocnikiem Lecha Poznań i reprezentacji Polski, najlepszym piłkarzem Wielkopolski w plebiscycie „Głosu Wielkopolskiego”.
- PRL rozgrywał pamięć o Żydach. Komuniści uznali, że potrzeba wewnętrznego wroga, a Żydzi świetnie się do tego nadawali - mówi Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.
Pomieszczenia po starej kuchni i stołówce przy Szkole Podstawowej nr 17 na os. B. Chrobrego zostały wyremontowane. Teraz mieści się tutaj „Ognisko na Fyrtlu”, które dla dzieci z Piątkowa staje się drugim domem.
Ojciec 2,5-letniej dziewczynki skarży się na to, jak został potraktowany w punkcie nocnej opieki zdrowotnej. A chodziło tylko o zrobienie dziecku zastrzyku. Szpital przy al. Kraśnickiej obiecuje, że przyjrzy się sprawie.
Niech rodzice maluchów zaznaczą sobie w kalendarzu 8 marca. Tego dnia ruszy nabór do przedszkoli publicznych. Rekrutacja zakończy się dopiero w wakacje.
W imieniu strażaków ochotników z gminy Tuchola wniosek o wyższe stawki złożyła prezeska OSP w Raciążu i radna Barbara Grontkowska.
Olimpijskie zmagania to prawdziwa magia i śledzą je niemal wszyscy. Nawet ci, którzy nie są kibicami sportowymi. Zapraszamy do przeczytania komentarza Wojciecha Konończuka, dziennikarza sportowego "Kuriera Porannego"
Rozmowa z prof. zw. dr. hab. Andrzejem Korzeniowskim, rektorem pierwszej w Polsce uczelni logistycznej - Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu.
Pododdział alergologiczny dla dzieci oraz operacje zaćmy, a także zabiegi operacyjne przeprowadzane w soboty - to tylko część nowych pomysłów na rozwój rypińskiego szpitala.
Konflikt na linii Polska - Izrael pokazał, że nie potrafimy rozmawiać o bolesnej przeszłości. Ale właśnie dlatego znów mamy szansę otwarcie się z nią zmierzyć. Po co?
Rozmowa z dr AGNIESZKĄ HASKĄ z Centrum Badań nad Zagładą Żydów IFiS Polskiej Akademii Nauk, o tym, co odsłonił spór o nowelę ustawy IPN.
Był sobie pan, który często jeździł koleją. Często na gapę. Zebrało mu się ponad 100 tysięcy złotych długu za zaległe mandaty. To i tak niedużo. Rekordziści z regionu mają po 10 milionów na minusie.
Cała Polska żyła tym, co wydarzyło się w Murowanej Goślinie. Doszło tam do rozszczelnienia gazociągu i potężnej eksplozji. Wybuchł pożar, który niemal całkowicie zniszczył trzy domy. Na szczęście nikt nie zginął, ani nie został ranny. Pamiętając...
Pracownicy ZUS nie używają portali społecznościowych jako narzędzia do kontroli wykorzystywania zwolnień lekarskich. Zawsze jednak znajdą się „życzliwi”, którzy doniosą na „chorego” pracownika.
Coraz rzadziej płacimy monetami i banknotami. Plastikowe karty płatnicze zastępują tradycyjne pieniądze. Jednak stale daleko nam do Zachodu. Fundacja Polska Bezgotówkowa chce to zmienić.
Rozmowa z dr. ZBIGNIEWEM GIRZYŃSKIM, historykiem z UMK w Toruniu, byłym posłem PiS.
Jest problem z obsadą lekarską w karetkach specjalistycznych. Dlatego 1 lutego ambulans stacjonującym przy ul. Papieżka został przekwalifikowany na podstawowy. To jednak nie koniec zmian.
NFZ zapewnia, że leczenie sanatoryjne jest skuteczne o każdej porze roku. Jednak kuracjusze wiedzą swoje i masowo rezygnują z zimowych wyjazdów. Konsekwencje mogą być nieprzyjemne.
Rodzice już nie muszą pół roku przed wakacjami decydować, kiedy dziecko będzie potrzebować opieki przedszkolnej. Zapisy na lato odłożono w czasie.
Od kilkunastu lat w Radomiu ubywa mieszkańców. Tylko w ciągu ostatniego roku wyjechało ponad 2,5 tysiąca mieszkańców, a liczby pewnie są jeszcze wyższe, bo emigranci nie zawsze wymeldowują się z miejsca zamieszkania.
Oferta promocyjna jaka może się już nie powtórzyć. Wystarczy, że do niedzieli 11 lutego kupisz e-prenumeratę Nowości Dziennika Toruńskiego a dodatkowo otrzymasz bilety na wyjątkowy koncert Macieja Maleńczuka – „Maleńczuk gra Młynarskiego”
Od 1 lutego miejska spółka TIS ma wreszcie prezesa. Funkcję objął Przemysław Lipka. Co ciekawe, konkurs na to stanowisko wygrywał dwa razy.
Tylko dwóch dentystów było chętnych do pracy w szkolnych gabinetach stomatologicznych. Teraz miasto szuka kolejnych ośmiu i chce zmienić zasady konkursu. Bo warunki dwóch wcześniejszych były dla stomatologów po prostu nieatrakcyjne.
Rozwiązywanie zadań do późna w nocy i konieczność angażowania do pomocy całej rodziny - to codzienność wielu uczniów i ich rodziców. Na problem tym razem uwagę zwrócił wicekurator oświaty z Olsztyna. - Potrzeba zdrowego rozsądku - mówią dyrektorzy...
Zapraszamy na drugi odcinek naszego nowego programu "Kolej na..". Podczas podróży pociągiem będziemy rozmawiać ze znanymi osobistościami z dziedzin nauki, sztuki, kultury i mediów. Program poprowadzi znana z TVP3 Magdalena Michalak. W dzisiejszą...
Pączki w kształcie głowy jednorożca i „szprycowane” alkoholem - to pomysły Tomasza Piłata, właściciela cukierni Barbarella, na tłusty czwartek.
Mieszkańcy Budziwoja powołali komitet protestacyjny. Nie zgadzają się, aby południową obwodnicę miasta wybudować zgodnie z koncepcją proponowaną przez władze województwa i powiatu rzeszowskiego.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.