Przed nami Wielkanoc, najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie upamiętniające misterium paschalne Jezusa Chrystusa: mękę, śmierć i zmartwychwstanie. To czas na ważne pytania. Poniżej dwa z nich.
Jan Kanty Pawluśkiewicz, założyciel zespołu Anawa, kompozytor m.in. piosenek „Niepewność”, „Dni, których nie znamy” i „Świecie nasz”, malował już Lajkonika, teraz warszawiakom przedstawi swą żelową wizję Bazyliszka!
Jak mówią, to zwykle jednocześnie, wypowiedzi ubierając w te same słowa. Nie używają liczby pojedynczej – „ja” u nich jest tożsame z „my”. Są atrakcyjne, wesołe i elokwentne. Zrobiły furorę w czasie zgłoszeń do konkursu Miss Polonia Województwa...
Tylko my sami możemy sobie zamknąć drogę do Boga. Nikt inny. Nie ma sytuacji bez wyjścia. Dlatego chcę wierzyć, że piekło jest puste. Ks. dr hab. Robert Nęcek, kierownik Katedry Edukacji Medialnej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II, były...
Popularna jurorka MasterChefa nie wyobraża sobie świąt poza Krakowem.
Nie spotkałem człowieka, który nie bałby się śmierci. Gdyby ktoś tak powiedział, za nic bym mu w to nie uwierzył. Rozmowa z dr Wojciech Susełem.
Gdy Kamil po sezonie wraca do domu, rodzice ogłaszają wakacje. W rozmowie z nami zdradzają, jak będą wyglądały ich święta i jak ważna jest dla nich wiara. Pytani o oczekiwania wobec Kamila, mówią, że nie mają już żadnych. Czego mogliby chcieć...
Co najmniej 600 łodzian i łodzianek może w trakcie jednej wizyty w poradni zrobić kompleksowe bezpłatne badania.
Co ma wspólnego walka ze smogiem ze zrównoważonym transportem? Otóż ma, i to wiele. Współczesne miasta kojarzą się z zanieczyszczeniem powietrza, hałasem, zatłoczonymi ulicami, niemożliwością zaparkowania. Odpowiedzią na te liczne niedogodności...
Radosne, kolorowe, wiosenne, świeże i pełne wielkanocnych akcentów – takie powinny być świąteczne dekoracje, które ozdobią nasze domy i stoły.
Dwie kwestie są najważniejsze, jeśli chodzi o ratowanie jeziora Jamno. Po pierwsze: trzeba poprawić jakość dopływów. Bo te mają wodę fatalnej wręcz jakości. A po drugie: władze Mielna muszą powstrzymać dalszą zabudowę mierzei. Bo to się skończy...
Ci, którzy nie przygotowali jeszcze nic na święta, nie mają już zbyt wiele czasu na gotowanie i pieczenie. Gdzie więc mogą szukać gotowych dań?
Złe wieści dla kierowców z Koszalina. Paliwa drożeją. W ciągu dwóch tygodni benzyna i olej napędowy podrożały nawet o 20 groszy na litrze.
Święta Wielkanocne składają się z wielu symboli, których korzeni należy szukać w kulturze ludowej. Idealną okazją do porozmawiania na ten temat było zorganizowane w niedzielę, 25 marca w Zagrodzie Edukacyjnej Ostoja Dworska w Leśnicy, gmina...
Gdy w ubiegłym roku pisaliśmy o nich nasz pierwszy reportaż, jawili się jako niewielka grupka zapaleńców z Koszalina i okolic, która kibicuje Bayernowi Monachium. Szybko nabrali rozpędu i dziś skupiają kibiców Bayernu w całej Polsce!
O randze świąt wielkanocnych, Zmartwychwstaniu Chrystusa i świątecznej tradycji rozmawialiśmy z ojcem Szczepanem Praśkiewiczem, duchownym z Kielecczyzny, który jest konsultorem do spraw kanonizacyjnych w Watykanie.
O przeżywaniu Świąt Wielkanocnych rozmawiamy z proboszczem parafii pod wezwaniem Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Końskich księdzem Tomaszem Janickim.
Ojciec Narcyz Klimas, rodem z małopolskiego Lubnia, od 30 lat mieszka w Ziemi Świętej i bada dzieje Bazyliki Grobu Świętego w Jerozolimie. Był jednym z nielicznych świadków podniesienia marmurowej płyty, która od setek lat przykrywa półkę skalną,...
Nabór do żłobków, przedszkoli i podstawówek startuje 3 kwietnia. Około tysiąca nowych dzieci zostanie przyjętych do publicznych przedszkoli i ok. 300 - do żłobków.
Gdy Kamil po sezonie wraca do domu, rodzice ogłaszają wakacje. W rozmowie z nami zdradzają, jak będą wyglądały ich święta i jak ważna jest dla nich wiara. Pytani o oczekiwania wobec Kamila, mówią, że nie mają już żadnych. Czego mogliby chcieć...
Według informacji uzyskanych od mieszkańców Czacza, którzy będą wysiedleni w związku z budową drogi S5, wciąż jeszcze ich nieruchomości nie zostały wycenione przez rzeczoznawcę. Tak naprawdę nikt z przyszłych wysiedleńców nie wie, na jakie...
Gorąco robi się w rejonie między Wzgórzem Św. Wojciecha, a Garbarami, gdzie inwestorzy już budują, lub już mają gotowe plany osiedli i pojedynczych budynków. Radni z osiedla Stare Miasto z obawą patrzą na perspektywę zamkniętych osiedli, enklaw z...
Rozmowa z Łukaszem Trałką, „kapitanem bez opaski” Lecha Poznań, który jest w życiowej formie. Strzelił sześć goli, najwięcej w karierze w jednym sezonie.
Stefan Andrzej Borsukiewicz żył krótko i intensywnie. Pochodził z tego wyjątkowego pokolenia, któremu historia nie dała do końca dojrzeć i zaistnieć. Dziś jego poezja znów ujrzała światło dzienne.
Albumy ze zdjęciami rodzinnymi - to najcenniejsza rzecz, o której zachowanie starali się, ci którzy przeżyli wybuch kamienicy na Dębcu. Zdjęcia przypominają dobre chwile spędzone w gronie najbliższych, których zabrała katastrofa, dom, który...
Mimo że od kilku lat jest u nas dosyć spokojnie pod względem rasistowskich ataków, to nadal jesteśmy postrzegani jako wylęgarnia postaw ksenofobicznych.
Miejscowy szpital jest gotowy na utworzenie pierwszego w woj. lubuskim ośrodka geriatrii, który kompleksowo diagnozowałby i leczył pacjentów w wieku 65+. Seniorzy, zamiast jeździć po wielu lekarzach, mogliby się leczyć w jednym miejscu. Aby tak...
Zbliżające się Święta Wielkanocne w przedwojennym Białymstoku, zarówno te katolickie, prawosławne, a zwłaszcza żydowskie oznaczały wielkie sprzątanie i pranie we wszystkich domach. Dla złodziei z Chanajek pora ta była zaiste wielką gratką.
Jak bumerang wraca temat budowy parkingu na os. Braniborskim. Na sesji radni postanowili, że miasto odwoła się od decyzji wojewody. Wojewódzki Sąd Administracyjny rozważy, czy parking w tym miejscu ma powstać, czy też nie...
Utworzenie nowego żłobka w mieście, a zwłaszcza wyższe stawki, wywołały duże emocje wśród rodziców, którzy wypytywali urzędników o proponowane zmiany podczas sesji rady miasta.
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pomysły młodych ludzi będą mogły być realizowane. A to za sprawą świebodzińskiej grupy obywatelskiej, która przygotowała specjalny program, skierowany do młodzieży.
Adam Szewczykowski jest jednym z tych kreatorów nadodrzańskiego miasta, który wiąże z nim swe losy, od urodzin po dziś. Tak na dobre zajął się fotografiką w 1969 r., gdy był uczniem IIkl. liceum.
W Zielonej Górze nie ma foniatry, który miałby dzisiaj umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia. Trzeba jechać do Gorzowa albo Świebodzina. – To chore – żali się pani Stanisława. Problem jest większy niż się wydaje i pewnie jeszcze się pogłębi.
Rośnie lista zaśmieconych miejsc, które w czasie akcji „Sprzątamy Bydgoszcz” wskazują nam Czytelnicy. Problemem są też brudne przystanki.
Sikając pod wiatr. Felieton Krzysztofa Szubzdy
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.