Maciej Czerniak

W Dobrczu kupili psy, które ciężko zachorowały

Izabela i Roman G. odpowiadają w procesie z wolnej stopy, nie przyznają się do winy (na zdj. zeznaje świadek w sprawie) Fot. Dariusz Bloch Izabela i Roman G. odpowiadają w procesie z wolnej stopy, nie przyznają się do winy (na zdj. zeznaje świadek w sprawie)
Maciej Czerniak

Klienci, którzy mają psy z hodowli państwa G., zeznawali w sądzie: „Weterynarz powiedział, że mój beagle może mieć wadę genetyczną”.

Dzieci bardzo chciały mieć pieska. Wybraliśmy beagle’a przez OLX-a. W połowie grudnia 2014 roku pojechałem do Dobrcza. Dom był na końcu ulicy, wszedłem. Piesek czekał. Obejrzałem, podpisałem umowę i wróciłem z nim do domu - wczoraj w Sądzie Rejonowym mówił jeden ze świadków w sprawie hodowli państwa Izabeli i Romana G. Małżeństwo jest oskarżone o dokonywanie oszustw i trzymanie zwierząt w skandalicznych warunkach.

Co mówili świadkowie w procesie ws. hodowli psów w Dobrczu dowiesz się w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 85% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Maciej Czerniak

W Gazecie Pomorskiej zajmuję się tematyką kryminalną, policyjną, jestem autorem relacji sądowych. Podejmuję sprawy z kręgu dziennikarstwa śledczego, najczęściej dotyczące tego, co dzieje się na styku władz publicznych z sektorem prywatnym. Z wykształcenia jestem polonistą, a tym, co w mojej pracy najbardziej mnie pociąga i codziennie zadziwia, jest fakt, że najciekawsze historie zawsze pisze życie. Bywają bardziej niezwykłe od scenariuszy filmów. Nie tylko sensacyjnych. Nie zamykam się jednak w tematyce prawno-kryminalnej. Interesuje mnie wszystko, co wiąże się z przemianami społecznymi - od polityki przez prawo do nowych technologii.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.