Po „reformie” belfer ma do szkoły ostro pod górę

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Banaś
Ewa Abramczyk-Boguszewska

Po „reformie” belfer ma do szkoły ostro pod górę

Ewa Abramczyk-Boguszewska

Jeżdżą od szkoły do szkoły, nie mają etatu albo w ogóle stracili pracę. Tak zdaniem ZNP wygląda codzienność nauczycieli po reformie.

- Wbrew temu, co twierdzi minister Zalewska, nasze przewidywania się sprawdziły. Matematyka nie kłamie - mówi Mirosława Kaczyńska, prezes oddziału ZNP w Bydgoszczy.

Odpowiedzi z ankiet

Suche dane, zebrane przez Kujawsko-Pomorski Okręg ZNP w Bydgoszczy, nie pozostawiają wątpliwości: poprzedni rok szkolny był ostatnim „przy tablicy” dla wielu nauczycieli, a jeszcze większa grupa od września tego roku została zmuszona do przejścia na emeryturę, pracę w kilku placówkach lub na niepełnym etacie.

- Z otrzymanych informacji wynika, że w całym województwie zostało zwolnionych 80 nauczycieli - informuje Róża Lewandowska, wiceprezes Kujawsko-Pomorskiego Okręgu ZNP w Bydgoszczy i szefowa grudziądzkiego Oddziału ZNP. 

W trudnej sytuacji są również kujawsko-pomorscy nauczyciele, którzy pozostali na rynku pracy.

Ze stanowiskiem ZNP nie zgadza się ministerstwo edukacji. Jak stwierdził Marek Gralik, kujawsko-pomorski kurator oświaty, nie ma zwolnień z powodu reformy.

Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Ewa Abramczyk-Boguszewska

Szkoła – to nie tylko miejsce, ale przede wszystkim uczniowie i nauczyciele. To oni tworzą ją każdego dnia. Dlatego też piszę o tym, co dla nich ważne: o ich problemach, codziennych sprawach, sukcesach i radościach. W swoich artykułach zawsze staram się pokazać dwie strony medalu, bo przecież w gruncie rzeczy chodzi nam wszystkim o to samo: o dobrą edukację dla dzieci. Sięgam również po opinie fachowców, którzy odnoszą się do aktualnej sytuacji w polskiej oświacie. Interesuje mnie też to, co dzieje się na polskich uczelniach, zwłaszcza tych z Kujawsko-Pomorskiego. Pisząc o edukacji, ciągle się czegoś uczę.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.