Handel tylko w drugą i czwartą niedzielę?

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Katarzyna Paczewska

Handel tylko w drugą i czwartą niedzielę?

Katarzyna Paczewska

W czwartek rano Komisja Polityki Społecznej i Rodziny rozpoczęła przyjmowanie ostatnich poprawek do projektu ustawy o ograniczeniach w handlu.

Ryszard Petru, lider Nowoczesnej, zwrócił w czwartek uwagę na listę wyłączeń w ustawie. - Tak naprawdę spowoduje to, że handel w niedzielę przeniesie się: na stacje paliw, do aptek i punktów aptecznych, do placówek pocztowych, do placówek handlowych w zakładach hotelarskich i do placówek handlowych, zakładów prowadzących działalność w zakresie kultury, oświaty, turystyki i wypoczynku, a także placówek handlowych, w których przeważająca działalność polega na sprzedaży pamiątek, upominków i dewocjonaliów - wymieniał Petru. - Stworzyliście olbrzymią listę możliwości handlu w niedzielę, której zakaz ten nie będzie obejmował. To pokazuje, jak dziurawa jest ta ustawa. Prawo, które się przyjmuje, nie może tworzyć takich potworków jak wielkie sieci handlowe przy stacjach paliw, dewocjonaliach czy hotelach. Nie zabijajmy polskiego handlu. Zagwarantujmy przedsiębiorcom dwie wolne niedziele.

- Jestem coraz mocniej przekonany, że ten projekt, który mamy przed sobą, jest dobry - mówił Jacek Świat, poseł PiS. - Ponieważ nie podoba się ani radykalnym zwolennikom utrzymania pracy w niedzielę, jak i tym, którzy chcą całkowitego zakazu w niedzielę.

Co miałoby podlegać pod zakaz handlu, a które punkty byłyby wykluczone z zakazu? Czytaj w dalszej części artykulu.

Pozostało jeszcze 58% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Katarzyna Paczewska

W „Gazecie Pomorskiej” pracuję od 2007 roku. W tekstach poruszam najczęściej tematykę cyberbezpieczeństwa, energetyczną i rynku pracy. Na drugim etacie - mama, a „po godzinach” - cyklistka.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.