„Zdarzyło się coś strasznego. Niewyobrażalne zło” - tak wczoraj na ulicach mieszkańcy Gdańska komentowali zabójstwo Pawła Adamowicza. Prezydent zmarł w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym. Obrażenia zadane przez napastnika okazały się zbyt poważne....
Ta tragedia tylko na chwilę uspokoi sytuację na scenie politycznej, mówi dr Michał Wenzel, prof. Uniwersytetu SWPS, socjolog, który zajmuje się postawami politycznymi.
Był ciepłym, radosnym człowiekiem, który nie zamykał się tylko w kręgu spraw miasta. On wyrastał ponad Gdańsk - mówi o zmarłym prezydencie Bogdan Borusewicz, wicemarszałek Senatu, przyjaciel Pawła Adamowicza.
To brutalny, agresywny, haniebny akt terroru - mówi o ataku na prezydenta Gdańska Maciej Górski, ekspert ds. bezpieczeństwa z Fundacji AT System-Group. - Jeśli nie powstrzymamy języka nienawiści, trudno będzie uniknąć eskalacji przemocy...
Paweł Adamowicz nie żyje. Miał 53 lata. Nie udało się uratować prezydenta Gdańska po ataku nożownika, do którego doszło w niedzielę, 13 stycznia, na scenie, podczas finału WOŚP.
W 2017 roku władze miasta i województwa zapowiadały że w Zachodniopomorskiem powstanie ponad 1 100 mieszkań w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus, w tym w samym Szczecinie - 500. Budowa lokali miała potrwać od półtora roku do dwóch lat. Co...
Rozmowa z prof. dr. hab. med. Andrzejem Basińskim, kierownikiem Klinicznego Oddziału Ratunkowego w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym i wojewódzkim konsultantem ds. medycyny ratunkowej.
Urzędnicy sądowi i pracownicy prokuratur nie ustają w walce o wyższe pensje. 17 stycznia związkowcy spotkają się w Warszawie. Żaden scenariusz dalszych protestów nie jest wykluczony.
Ponad półtora miliona złotych ma obecnie na swoim koncie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w kujawsko-pomorskiem.
W teorii i w tabelkach jest coraz piękniej - policja cieszy się rosnącym zaufaniem i jest skuteczniejsza. Tyle wynika z podsumowania ub. roku. Problem jest z handlarzami narkotykami.
Przy pierwszej próbie omal nie wpadł. Druga już była udana. Ukradł Niemcom samolot i odleciał z Bydgoszczy.
Paczka z obrazem nie dotarła do Szczecina. Znalazła się na południu Polski. Co się z nią działo po drodze?
Pojazdy wyjeżdżające z budowy Castoramy przy ulicy Szajnochy brudzą jezdnię aż do ulicy Fordońskiej. Kierowcy są zirytowani jazdą po błocie.
Na znak żałoby flagi na budynkach samorządowych w Białymstoku zostaną opuszczone do połowy masztu. W samo południe w Pałacyku Gościnnym i przy Kilińskiego 16 zostaną wyłożone Księgi Kondolencyjne. Białystok łączy się w bólu z Gdańskiem po śmierci...
39 tysięcy zł dla prezesa i 34 tys. zł dla członka zarządu. Przeciwko takim pensjom w Przewozach Regionalnych był poprzedni marszałek województwa, ale nowy już się z nimi zgadza. - Skandal - komentuje polityk poprzedniej ekipy.
Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez byłego wójta Janowa, Czesława Kiejkę. Chodzi o asfalt, który miał być wylany w Nowowoli w zamian za zgodę na postawienie asfaltowni w tej wsi. Asfalt został wydany, ale gdzie go...
Wśród mieszkańców miejscowości otaczających Opole krążą doniesienia o obecności wilków. - Ich obecność jest wysoce prawdopodobna, jednakże na razie brak jednoznacznych dowodów to potwierdzających - mówi Marek Bocianowski z Nadleśnictwa Prószków.
Plac apelowy, willa dowódcy, drewniana cerkiew. To wszystko w XIX wieku znajdowało się w okolicach dzisiejszej ul. Bema. Na części terenu dawnych koszar ma wkrótce powstać kompleks hotelowy zbudowany z poszanowaniem historii.
Na początku tygodnia rozpoczęły się prace związane z modernizacją kanalizacji na Wybrzeżu Władysława IV. Ulica ma być wyłączona z ruchu na cały ten czas.
O projekcie ustawy Inicjatywy Polskiej i rozdziale Kościoła od państwa z księdzem Radosławem Rakowskim.
Część medyków nadal wystawia zwolnienia lekarskie na kartce, ale papierowe druki to już tylko 0,4 proc. wszystkich zaświadczeń.
16 stycznia 1919 r. Ignacy Jan Paderewski zostaje premierem Polski. Rządzi krajem w bardzo trudnej sytuacji. Firmuje niekorzystny dla Polski Traktat Wersalski. Traci popularność i rezygnuje po roku.
22 stycznia 1946 r. Komunistyczne władze Polski ogłaszają dekret „o odpowiedzialności za klęskę wrześniową i faszyzację życia": na jego mocy skazano wybitnego prawnika Mieczysława Siewierskiego.
Kogoś nie lubić można za cokolwiek: ubranie, poglądy, fryzurę, sposób wypowiedzi itd. Nic więc dziwnego, że Jurek Owsiak nie ma samych zwolenników. Zresztą założyciel WOŚP łatwym człowiekiem nie jest, a w branży, w jakiej gra i odnosi sukcesy,...
Mieszkańcy ul. Westerplatte w Słupsku poinformowali nas, że od kilku tygodni przystanek przy jednostce nie jest odpowiednio oznaczony. Nie ma wiaty ani nawet słupka. Zarząd Infrastruktury Miejskiej zapewnia, że wiaty wrócą. Nowe.
Ratusz po raz drugi obwieszcza wszczęcie postępowania w sprawie wydania decyzji na budowę nowej drogi na os. Niepodległości. Poprzedni ZRID z przyczyn formalnych uchylił wojewoda. Znaleziono już sposób, jak wyjść z administracyjnego pata.
Przemysław Zyśk, Przemysław Świercz i Grzegorz Łomacz udowadniają, że tytuły, sukcesy i popularność mogą iść w parze z tożsamością regionalną. Oni wciąż pamiętają o Ostrołęce i swoich pierwszych sportowych krokach.
Nasi Czytelnicy skarżą się, że słupskie pogotowie stomatologiczne czynne jest w kratkę. NFZ wie o tym, ale nic z tym nie zrobi, bo nie ma chętnych na świadczenie usług stomatologicznych 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.
Cała rodzina z Komorowa to żołnierze wojsk obrony terytorialnej. Pierwsza była mama, potem tata, a na końcu syn. To pewnie ewenement w skali kraju.
Nowy rok przyniósł nowe poszukiwania rozwiązań problemu, jakim jest odbiór i utylizacja odpadów komunalnych w gminach. Samorządy są zmuszone podnosić stawki opłat, ponieważ firmy odbierające dyktują coraz wyższe ceny. Stąd pomysły na przełamanie...
Po kilku minutach rozmowy odnosisz wrażenie, że znasz ją od lat. Serdeczna, pozytywna, rozgadana - taka jest Agnieszka Wojtasik, nauczycielka w ZSZ nr 4 w Ostrołęce, zwyciężczyni plebiscytu „Nauczyciel na medal”, edycji 2018. Odwiedziliśmy ją w...
Nie żyje prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Zabił go kryminalista. Odsiedział pięć i pół roku za napady na banki. Gdyby sędzia nie wierzył w wychowawczą rolę więzienia, bandzior wciąż oglądałby świat przez kraty. W grudniu wyszedł na wolność.
W każdej parafii w naszym regionie żyją księża i świeccy pełni dobrej woli, którzy chętnie ruszą na pomoc bezdomnym, samotnym i biednym. Ale czasem mimo najlepszych chęci i porywów serca coś po drodze pójdzie nie tak. I zamiast dającej nadzieję...
Czy zamordowanie prezydenta Gdańska to czyn szaleńca, coś co czasem się zdarza w najbardziej cywilizowanym społeczeństwie, czy zwiastun czegoś znacznie groźniejszego?
50 lat temu prof. Jan Moll jako pierwszy Polak przeszczepił serce. Stało się to trzynaście miesięcy po tym, gdy pierwszego w historii przeszczepu dokonał w Kapsztadzie prof. Christiaan Barnard.
Radni sejmiku przyjęli wczoraj budżet woj. śląskiego (1,6 mld zł). Największe emocje wywoływało finansowanie kultury. Po naszym tekście na temat cięć w niektórych instytucjach w województwie, marszałek obiecywał, że dostaną one większe pieniądze z...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.