Rozmowa z prof. Janem Poleszczukiem, socjologiem z Uniwersytetu w Białymstoku.
Gdy w 1851 roku dwóch przedsiębiorców z Hamburga założyło w Szczecinie stocznię nie wiedzieli, że będą to podwaliny pod jedną z najbardziej znanych w Niemczech i na świecie stoczni.
Prokuratura sprawdza, czy lekarz ze szpitala w Gryficach mógł uratować ciążę pacjentki. Mężczyzna ma już na koncie nieprawomocny wyrok w sprawie narażenia innej kobiety i jej dziecka na niebezpieczeństwo.
O przekroczenie uprawnień podejrzany jest komornik prowadzący kilka lat temu licytację gruntu w Toruniu po dawnym Tormięsie.
Rozmowa z prof. Wojciechem Polakiem z Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK, krytykującym wprowadzaną na uczelni reformę wicepremiera Gowina.
Pomnik księdza Jankowskiego znów stoi na swoim miejscu. Kontrowersji wokół prałata to jednak nie kończy. 7 marca będą o nim dyskutować gdańscy radni.
Realizacja programu „Czyste powietrze” idzie opornie. Na Opolszczyźnie pozytywnie rozpatrzono na razie zaledwie kilka procent złożonych wniosków na wymianę pieców na ekologiczne.
Zakaz instalacji nowych pieców węglowych i likwidacji istniejących do roku 2027 - tak Bydgoszcz chce walczyć ze smogiem.
Malowany w regionalne barwy samolot Ryanair został ciepło powitany na bydgoskim lotnisku, ale internauci zaczęli stawiać niewygodne pytania.
Miasto, o czym zapewnia prezydent Rafał Bruski, nie zrezygnuje z budowy nowej siedziby sztandarowej, bydgoskiej uczelni - Akademii Muzycznej.
Ukruszony ząb, złamana ręka, ataki z użyciem broni - ratownicy medyczni coraz częściej doświadczają agresji ze strony pacjentów. W Bydgoszczy średnio rocznie do organów ścigania trafia 20 wniosków o naruszenie ich nietykalności cielesnej. Jak...
ZUS sporządził bilans z kontroli zwolnień lekarskich jakie prowadził w 2018 roku. Nie wszyscy, którzy z nich korzystali byli chorzy, a zaoszczędzona po kontrolch kwota przekroczyła 2 mln zł.
Każdy z nas może pomóc w walce z nielegalnymi składowiskami odpadów. Warto zwracać uwagę na transporty jadące do nieczynnych magazynów i być czujnym podczas podpisywania umów na ich wynajem.
Ciekawostki dotyczące Podziemnego Miasta na wyspie Wolin wciąż zaskakują. Miejsce od 5 lat udostępnione jest zwiedzającym, a informacje o tajnym miejscu dowodzenia dają wiele do odkrycia.
Rekrutacja startuje już dziś i potrwa do 6 marca. To czas na skompletowanie wszystkich dokumentów i złożenie wniosku w wybranej placówce.
W wieku 65 lat zmarł Tomasz Filipczak. Były dyrektor Łódzkiego Ośrodka Telewizyjnego, działacz opozycji antykomunistycznej, współwłaściciel pierwszego prywatnego kina w Polsce.
W 1913 roku Paul Schmidt, nauczyciel z Berlina, nagrał w Racławiczkach, Smolarni i Dziedzicach na fonograf Edisona pieśni ludowe i religijne grane i śpiewane przez miejscowych. Zachowały się do dziś i należą do najstarszych zapisów polskich pieśni.
W planach miasta jest stworzenie w Pabianicach aż 14 km dróg rowerowych.
Sześćdziesięcioprocentową promocję związaną z przekształceniem gruntów na własność przygotowuje słupski ratusz. Na propozycję zgodzić musi się jednak rada miasta. Temat stanie na środowej sesji. Dziś kluby zadecydują, jak będą głosować.
W przychodni weterynaryjnej "Cztery Łapy" na Widzewie odbyła się w sobotę akcja honorowego krwiodawstwa. Krew oddawało około 20 psów i tyle samo kotów.
Nie na pięć lat, a tylko do czerwca obowiązywać będzie porozumienie między Wodzisławiem Śl. a Powiatem w sprawie komunikacji. - Miało być lepiej, a jest chaos - słyszymy w Wodzisławiu Śl.
Po otwarciu kopert z ofertami na realizację linii kolejowych Bronów – Wisła Głębce i Goleszów – Cieszyn stało się jasne, że inwestycja jest zagrożona. Brakuje ponad 100 mln złotych. Powstaje więc obawa, że linia do Cieszyna nie zostanie...
Od wycięcia trzech drzew rozpoczęły się przygotowania do przebudowy Dworcowej w Katowicach. Ulica w przyszłości będzie deptakiem. Przedstawiciele miasta obiecują, że na przebudowanej Dworcowej posadzone zostaną 54 drzewa.
Jeszcze w tym roku z mapy Katowic zniknie hotel Silesia, kultowe miejsce z czasów PRL-u. Zamiast niego w centrum miasta stanie nowy hotel i dwa biurowce o wysokości około 50 metrów. Rozbiórka hotelu ma się rozpocząć w najbliższych miesiącach.
Mariusz D., który w styczniu tego roku został nieprawomocnie skazany za molestowanie 12-latki w Chorzowie, znów został zatrzymany przez policjantów w związku z podejrzeniem pedofilii. W Ministerstwie Sprawiedliwości ta sprawa jest analizowana pod...
W Szkole Podstawowej w Barwicach obowiązują rygorystyczne przepisy dotyczące telefonów komórkowych. Nie wszystkim się to podoba.
Kołobrzeska hala Milenium znów jest twierdzą Kotwicy.
Jego budowa to jedno z haseł wyborczych, z którym do wyborów szli Kołobrzescy Razem, a w ich gronie przewodniczący zarządu Osiedla Podczele Artur Dąbkowski. W tegorocznym budżecie na ten cel zarezerwowano 300 tys. zł i jak mówi naczelnik wydziału...
Białogardzkie Targi Edukacji i Pracy mają maturzystom, ale nie tylko im, pomóc w wyborze życiowej drogi. Czy te tegoroczne pomogły? Na pewno dały im sporo wskazówek.
1 marca oznacza w tym roku początek sezonu rowerowego w Koszalinie, Kołobrzegu i Szczecinku. Tego dnia startuje Rower Miejski 2019.
Nowoczesny, wygodny i potrzebny - taki właśnie jest pociąg „Gazeta Lubuska”, który kursuje między obiema stolicami naszego województwa.
Rozdanie Oscarów już w nocy z 24 na 25 lutego. To wtedy dowiemy się kto dostanie najważniejsze nagrody w filmowym świecie. Wśród nominowanych znalazła się "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego, która ma szansę na trzy statuetki. Powalczy o nie w...
Za nami druga niedziela handlowa tego roku. Od stycznia zakaz obowiązuje w zmienionej formie. Już nie w dwie, a tylko w jedną niedzielę w miesiącu możemy teraz robić zakupy. A od 2020 r. każda niedziela ma być niehandlowa. Jednak nie wszystko jest...
Chodzi o te położne, które nie są na zwolnieniach lekarskich. Dyrektor Marek Karp przekonał je, by - dopóki ich koleżanki nie wyzdrowieją, wzięły dodatkowe dyżury. Dzięki temu już od soboty w szpitalu klinicznym przyjmowane są porody.
Na najbliższej sesji radni będą dyskutować nad nowymi kryteriami dotyczącymi kolejności budowy dróg osiedlowych. Już dziś wiadomo, że jedno z kryteriów wzbudza wątpliwości.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.