Nigdy nie miałam poczucia, że żyję z legendą lub w jej cieniu, że mój ojciec był wyjątkowym człowiekiem. Bo nie był. Był wyjątkowym artystą - mówi Natalia Niemen, córka Czesława Niemena.
Kiedy ułożono pierwsze tory tramwajowe, kiedy rozpoczął się pierwszy kurs na motorniczego dla kobiet, dlaczego poszczególne linie były oznaczane kolorami, a nie cyframi oraz co w komunikacji miejskiej znaczyło określenie „winogrona” - tego można...
Niepokorny zakonnik Ks. Wacław Paluch nie chciał przenieść się do innego klasztoru i już go nie ma w zakonie. Walczy w sądzie.
Sidra ma liczne konotacje historyczne, gorzej z aktualnymi przejawami aktywności. Może to zdanie zabrzmiało zbyt kategorycznie i nie w pełni sprawiedliwie, ale rzadko niestety bywam w tamtych stronach. Tym bardziej się cieszę, że niespodziewanie...
Stowarzyszenie Ratownictwa Wodnego Darłowo apeluje do ludzi dobrej woli o wsparcie zbiórki pieniędzy, której celem jest m.in. naprawa pojazdu i wyposażenie go w sprzęt ratowniczy.
Rafał Kolikow, właściciel zabytkowej baszty prochowej (lontowej) chce ją sprzedać miastu za 650 tysięcy złotych, czyli mniej więcej za tyle, za ile w 2013 roku kupił ją od Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajobrazowego.
To nie była ani miła, ani przyjemna sesja. Było sporo wzajemnych pretensji i oskarżeń. Dyskusja koncentrowała się wokół spraw, o których już wcześniej informowaliśmy: likwidacji filii Urzędu Pracy w Kaliszu Pomorskim i wystąpieniu ze spółki PKS...
Naukowcy biją na alarm: rocznie w Polsce wskutek chorób spowodowanych smogiem umiera kilkadziesiąt tysięcy osób. Ktoś może powiedzieć: nam to nie grozi, na Pojezierzu Drawskim powietrze jest czyste. Nic bardziej mylnego.
Setki drzew wycięła kolej na działkach rolników z gminy Szczecinek przylegających do szlaku kolejowego. Rolnicy domagają się odszkodowania i uporządkowania terenu.
Szkoła Podstawowa nr 3 jest jedną z najstarszych w Białymstoku. Jej historia mocno wpisuje się w okres tworzenia miasta po odzyskaniu niepodległości. Pierwszy dzwonek zabrzmiał tu jeszcze w 1916 r. a gmach szkolny, który stoi przy ul. Gdańskiej...
Przez 10 lat zajmował się odławianiem bobrów, które niszczyły ludziom gospodarstwa. Dziś już z nimi nie walczy, tylko uwiecznia ich piękno na fotografiach.
W tym tygodniu kontynuuję opowieść o historii posesji przy ul. Sienkiewicza 15, której stan w 1897 r. uwiecznił na fotografii albumowej Józef Sołowiejczyk. W tym czasie stał na niej parterowy murowany dom, wzniesiony na początku XIX w. przez...
Burmistrz Witnicy Dariusz Jaworski nie przedłożył na czas projektu uchwały dotyczącej stawek za wodę i ścieki. W czwartek usłyszy w tej sprawie wyrok.
Jeśli ta wiadomość okazałaby się prawdziwa, agencje celne nie będą miały tutaj racji bytu - mówi właściciel agencji celnej Piotr Gołdyn. - Terminal Towarowych Odpraw Celnych w Świecku będzie wtedy budynkiem, który nie będzie na siebie zarabiał,...
Nie tak dawno tchnięto nowe życie w stację kolejową w Bytnicy. Zmodernizowano przystanek, zatrzymywały się tam nawet pociągi pospieszne. Jak jednak zwrócili nam uwagę mieszkańcy, tych pociągów jest tam coraz mniej.
Dwa i pół metra pod dzisiejszą powierzchnią Starego Rynku przy ratuszu był areszt. Każdy przechodzień może zobaczyć jego fragmenty!
Inwestycja, która jeszcze nie została skończona już jest niszczona przez wandali. Burmistrz Rzepina apeluje do mieszkańców.
Pałac w Lubinicku był doskonale zachowany. Działo się tak za sprawą gospodarzy obiektu, którzy o niego dbali. Co się stało później?
Poprzedni plan pracy komisji rewizyjnej nie podobał się z uwagi na zbyt dużą liczbę kontroli. Obecny zawiera tylko trzy kontrole do czerwca. Właściwie dwie, bo trzecia jest niedoprecyzowana. Brak w niej kontrolowanego podmiotu. Mimo to radni...
Na pokładzie mają klimatyzację, bezprzewodowy internet i gniazdka do ładowania telefonów. Wszystkie mają ekologiczne silniki spełniające normy EURO6.
Solaris chce stać się europejskim liderem z zakresu elektromobilności. Póki co przoduje na polskim rynku autobusów miejskich. Aż 36 procent wyprodukowanych pojazdów w zeszłym roku to te z napędami alternatywnymi przez spółkę z Bolechowa. Czy w...
O rozliczeniach nic nie wiemy. Dlatego wnieśliśmy sprawę do sądu, bo to nie może być tak, że przez lata nie mamy dostępu do dokumentów i rozliczeń - mówią członkowie Wspólnoty Mieszkaniowej „Las” w Potęgowie.
Prokuratura przekonuje, że 55-letni mężczyzna był siłą przetrzymywany w baraku w gospodarstwie pod Grudziądzem, gdzie zmuszano go do pracy za darmo. Czy możliwe, że nie był jedyną ofiarą? Tak twierdzi świadek.
- Cała zadyma służy zaistnieniu przed wyborami - ocenia wójt Izabela Bojko. Prezydent Wadim Tyszkiewicz ogłosił, że zamiast na samochód dla urzędu, miasto chce dać pieniądze na tomograf dla szpitala.
- Nasz uniwersytet współpracuje od lat z waszym, dlatego postanowiłyśmy trochę postudiować u was - mówią Swietłana Zhivova i Nadjeżda Tochilkina z Moskwy
To jest niemoralne zachowanie. Tak nie powinien postępować szef firmy - mówi Stanisław Taube, wiceprzewodniczący Zarządu Krajowego Związku Zawodowego Pracowników Komunikacji Miejskiej w RP, oceniając decyzję prezesa MZK w Słupsku.
Dobra wiadomość dla pacjentów włocławskiej filii Centrm Onkologii w Bydgoszczy! Dostaniemy nowoczesny cyfrowy mammograf i najnowszej generacji aparat do rezonansu magnetycznego. I to niedługo.
W październiku 2017 roku radni Dębnicy Kaszubskiej uczcili ks. Antoniego Kanię, wieloletniego proboszcza miejscowej parafii, czyniąc go patronem głównej ulicy stolicy podsłupskiej gminy.
Możliwości unijnych dopłat ale i jak wygląda ich pozyskiwanie przez rolników przedstawił radnym powiatu żarskiego Krzysztof Nowakowski, który od stycznia jest zastępcą dyrektora –zielonogórskiego oddziału rządowej Agencji Restrukturyzacji i...
Przekształcanie rzek spowodowało w naszym kraju wyginięcie wielu ryb, m.in. jesiotra. Kolejne ponad 50 procent gatunków ryb może podzielić ich los - uważają ekolodzy.
Darmowe udostępnianie nowej hali, plany zagospodarowania wieży na stadionie oraz remonty infrastruktury sportowej – to tylko część planów nowego szefa Ośrodka Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu.
W piątek, 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. - Powinniśmy pamiętać o tych ludziach, bowiem są oni symbolem niezłomności - twierdzi Marek Budniak, historyk i radny Zielonej Góry.
Jak zarejestrować się w systemie roweru miejskiego?
W 1949 roku Muzeum Podlaskie ulokowane zostało w odbudowywanym pałacu Branickich, w tym samym skrzydle, w którym obecnie znajduje się Muzeum Historii Medycyny i Farmacji. W 1952 roku przeniesione zostało do Pałacyku Gościnnego przy ulicy...
Wiceprezydent Poznania Katarzyna Kierzek-Koperska zapowiada, że będzie rozmawiać o nowych punktach gastronomicznych na Cytadeli. Obecnie na terenie dużego parku działa jeden lokal, bowiem Zarząd Zieleni Miejskiej nie zgadza się na funkcjonowaniu...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.