Przekształcanie rzek spowodowało w naszym kraju wyginięcie wielu ryb

Czytaj dalej
Fot. Marek Weckwerth
Marek Weckwerth

Przekształcanie rzek spowodowało w naszym kraju wyginięcie wielu ryb

Marek Weckwerth

Przekształcanie rzek spowodowało w naszym kraju wyginięcie wielu ryb, m.in. jesiotra. Kolejne ponad 50 procent gatunków ryb może podzielić ich los - uważają ekolodzy.

- Przez pokolenia niszczyliśmy i zanieczyszczaliśmy wody śródlądowe w Polsce. A słodką wodę wykorzystywaliśmy w sposób nieodpowiedzialny i bezgraniczny - wyjaśnia Przemysław Nawrocki, starszy specjalista w Fundacji WWF Polska. - Nasze rządy pozwalają na wykorzystywanie rzek, jezior i terenów podmokłych w sposób, który powoduje nieodwracalne szkody. Zapory i inna infrastruktura blokują naturalny bieg rzeki i uniemożliwiają rozmnażanie różnym gatunkom.

Dlatego WWF Polska razem z setką innych europejskich organizacji pozarządowych zainaugurowali kampanię ProtectWater, wzywającą Komisję Europejską do obrony Ramowej Dyrektywy Wodnej. O co w tym chodzi? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 87% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Dziennikarz "Gazety Pomorskiej" specjalizujący się tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego, transportu, gospodarki oraz turystyki i krajoznawstwa. Zainteresowania: turystyka, rekreacja i sport, kajakarstwo, historia, polityka. Instruktor, komandor spływów i wypraw kajakowych, autor podręczników dla kajakarzy i setek artykułów prasowych z tego zakresu. Rekordzista Polski w pływaniu kajakiem rzekami pod prąd od ujścia do źródła. Magister nauk politycznych po uczelniach w Poznaniu i Bydgoszczy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.