Kielczanin Zdzisław Skuza jest jednym z tysięcy Polaków, którzy cierpią z tego powodu, że ich dzieci wyemigrowały do innych krajów. W jego przypadku dość daleko. Córka Joanna osiedliła się w Nowej Zelandii. Odwiedził ją po raz pierwszy po...
W sobotę w Katowicach PiS zaprezentowało pełną listę kandydatów do Europarlamentu z woj. śląskiego. Jak to bywa podczas takich politycznych igrzysk, nie obyło się bez wielkich słów pod adresem Śląska i Ślązaków.
Rząd chce w tym roku odbudować komunikację lokalną. Ekspert: W kilka miesięcy? To niemożliwe.
Dwa ronda będą budowane niemal w tym samym czasie. Wszystko wskazuje na to, że nowa organizacja ruchu, w związku z przebudową w Stargardzie dwóch skrzyżowań, zacznie obowiązywać w poniedziałek, 18 marca.
Wielkie zbiorniki pod Wybrzeżem Władysława IV znacznie ułatwią życie mieszkańców. Przy ulewach, woda deszczowa będzie w nich składowana i przepompowywana do kanału.
Lekarze z kozielskiego szpitala dokonali wtórnego odtworzenia dróg moczowych chorego cierpiącego na raka pęcherza.
Najwyższa Izba Kontroli przedstawiła raport w sprawie uzdrowisk w Polsce. Wyniki nie są najlepsze. Jednym z najpoważniejszych zarzutów NIK jest stosowanie przy zabiegach zamienników zamiast naturalnych surowców.
Nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele roślin egzotycznych rośnie w naszych domach i ogrodach. Niektóre z nich znamy od lat. Opowiada o nich dr hab. inż. Piotr Żurawik z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.
Gdy w domu umiera osoba nam bliska, w pierwszym odruchu sięgamy po telefon i dzwonimy na numer alarmowy 112. Na przyjazd karetki pogotowia do stwierdzenia zgonu nie mamy jednak co liczyć.
Dziś (18.03) startuje w Toruniu Welconomy Forum. Wydarzenie jest nie tylko formą spotkania ludzi biznesu i polityki, ale przede wszystkim stawia sobie za cel odpowiedź na pytanie o wyzwania przyszłości.
Dzisiejsza sekcja zwłok najprawdopodobniej wyjaśni przyczynę zgonu 44-letniego mężczyzny. W nocy z piątku na sobotę brał on udział w awanturze pod lokalem przy ul. Chełmińskiej w Toruniu. Potem stracił przytomność, a po przewiezieniu do szpitala...
W tym roku przybędzie kamer na ulicach Bydgoszczy - zapowiada ratusz. W 2018 roku, dzięki miejskiemu monitoringowi wykryto w mieście ponad 4 tys. wykroczeń i przestępstw.
GDDKiA liczy na to, że od dziś prace na wszystkich siedmiu podbydgoskich odcinkach S5 potoczą się w szybszym tempie.
Bydgoscy drogowcy nie zamierzają zmieniać przebiegu linii autobusowych 69 i 89, mimo że obie się... pokrywają.
Za znieważenie flagi, godła, sztandaru czy bandery można trafić do więzienia nawet na rok. Sądy, o ile doszukają się w ogóle przestępstwa znieważenia, częściej orzekają grzywny. Kiedy jednak dochodzi do obrazy flagi państwowej czy godła?
- Na działce znaleźliśmy nieżywe koty. Widzieliśmy też konające zwierzęta - pisze nasza Czytelniczka. Czy mamy w Bydgoszczy problem z wolno żyjącymi kotami?
Uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych w Bydgoszczy znów pokazali, że na nich zawsze można liczyć. Właśnie remontują mieszkanie pani Rosity, które ucierpiało w pożarze. To kolejny raz, gdy młodzież budowlanki pomaga potrzebującym.
Rasowy pedofil tworzy dziś fałszywe konto na Facebooku lub innym portalu społecznościowym, podaje się za nastolatka, najlepiej starszego o kilka lat od ofiary, bo dzieciom imponują starsi koledzy...
Czy gród nad Nettą powinien być kurortem czy słynąć z produkcji elektronicznych papierosów - zastanawiali się debatujący
Rozmowa z Grzegorzem Krysiakiem, byłym piłkarzem ŁKS-u
Ruszyły wiosenne porządki. Sprawdzamy, jak drogowcy radzą sobie z pozimowym bałaganem i do kiedy potrwają prace porządkowe.
Czy ubezpieczenie kredytu chroni nas zawsze? Okazuje się, że nie. Nie wierzmy reklamom, przed podpisaniem czytajmy umowy, a gdy trzeba - radźmy się prawników.
Gmina Strzelce Opolskie zamierza w szkołach w Rozmier ce i w Kalinowicach utrzymać tylko klasy I-III. Rodzice chcą, by szkoły zachować w całości.
Centrum Współpracy Międzynarodowej PŁ rozpoczęło realizację projektu pod nazwą Ça Roule Avec TUL, który promuje studia w łódzkiej uczelni.
- Proszę, żebyście zobaczyli, jak wygląda okolica sklepu przy ul. Niedziałkowskiego. Gdy zobaczycie tam pełno niedopałków, to znaczy, że w mechaniku skończyła się przerwa - pisze czytelniczka.
W powiecie słupskim powstaje pismo, które włodarze gmin i powiatu chcą skierować do Elżbiety Rafalskiej, minister pracy i polityki społecznej. Dotyczy ono kwestii wniosków na różne świadczenia, które od mieszkańców przyjmują pracownicy gminnych...
To było podpalenie – tak Eryk Gazda, prezes Beskidzkiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego ocenia przyczyny pożaru, który strawił stanicę WOPRw Międzybrodziu Bialskim. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia. Trwa także zbiórka pieniędzy...
24 konie, w większości trzymane na uwięzi, bez dostępu do wody, zaniedbane, ubrudzone odchodami, z śladami przerośnięcia kopyt... Jest śledztwo prokuratury w sprawie znęcania się nad zwierzętami w gospodarstwie przy ul. Rogowskiej w Wodzisławiu Śl.
28 marca w Sosnowcu radni będą debatować na przyjęciem, zapowiadanej od roku, uchwały krajobrazowej. Jej przyjęcie ma sprawić, że z miejskich kamienic i ulic znikną nieestetyczne reklamy banery reklamowe, zaśmiecające przestrzeń miejską.
To wielkie wydarzenie w historii lotniska w Pyrzowicach. Ryanair otwiera tu jesienią bazę. Będą u nas bazowały dwa samoloty. Do tej pory bastionem Ryanaira było lotnisko w Krakowie.
Idziesz do parku, a tam słychać śpiew ptaków i... warkot maszyn. Tak jest teraz w Parku Siemiradzkiego. Jedno z najfajniejszych miejsc w mieście jest właśnie upiększane.
Przed dwoma tygodniami rozmawiałem z seniorem Eugeniuszem Żałobą o Sidrze i Długiej Wsi, rodach zamieszkujących w tamtych stronach, o wsi Siekierka i wpisanych w jej dzieje zdarzeniach z wojny światowej.
Częstochowę, duchową stolicę Polski, od Białegostoku, miasta miłosierdzia, dzielą w linii prostej 373 km. Jazda samochodem po dzisiejszej ekspresowej ósemce i dawnej gierkówce zajmuje w granicach czterech godzin. 14 dni pątnikom, którzy inną...
Jest szansa, że przebudowa ul. Willowej skończy się przed terminem. Będzie tu porządna droga i chodnik, a do tego kanalizacja deszczowa. Mieszkańcy już nie mogą się doczekać.
Dzięki modernizacji torów i peronów, mamy podróżować pociągami szybciej i bezpieczniej. Pojawią się też nowe trasy, po latach przerwy z Zielonej Góry pojedziemy do Wschowy i Leszna. Jakie jeszcze czekają nas zmiany?
- Polityka senioralna ma szanse teraz przyspieszyć - stwierdza Paweł Zapeński, przewodniczący rady. Są pieniądze na klub Senior +, a w piątek radni powołali Gminną Radę Seniorów.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.