Ewa Abramczyk-Boguszewska

7-klasiści mają dość. I głośno o tym mówią

7-klasiści mają dość. I głośno o tym mówią Fot. Dariusz Bloch
Ewa Abramczyk-Boguszewska

- Jesteśmy przemęczeni i nie mamy czasu na własne pasje - mówią siódmoklasiści. Wzięli sprawy w swoje ręce i wierzą, że ktoś ich wreszcie wysłucha.

O tym, że uczniowie klas siódmych są rocznikiem, który najbardziej odczuwa skutki reformy, mówi się nie od dziś. O ile jednak do tej pory w ich imieniu wypowiadali się głównie rodzice, to teraz młodzi zdecydowali, że sami opowiedzą o problemach, z którymi borykają się od września.

Niemiłe zaskoczenie

Uczniowie organizują się na Facebooku, na stronie „Zmęczeni, zreformowani 7-klasiści”. - Utworzyłam ją, aby siódmoklasiści z całej Polski mogli pokazać, że mamy za dużo nauki, obowiązków i za mało czasu na swoje pasje i wypoczynek - mówi Tamara z okolic Płocka.

Na jej apel niemal od razu odpowiedzieli internauci z całej Polski. - Nie spodziewałam się aż tak dużej liczby polubień i komentarzy w tak krótkim czasie - przyznaje Tamara. - Czujemy też wsparcie nauczycieli, którzy komentują i udostępniają naszą stronę.

Na co najbardziej skarżą się 7-klasiści? Rodzice napisali w tej sprawie petycję. Jakie argumenty przytaczają? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Ewa Abramczyk-Boguszewska

Zajmuję się edukacją w kraju i regionie. Piszę o tym, co dotyczy uczniów i ich rodziców, nauczycieli, a także studentów. Bliskie są mi zarówno ich problemy, jak i sukcesy. Interesują mnie również zagadnienia dotyczące zmian w prawie oświatowym i obejmujące szkolnictwo wyższe.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.