W Polsce kolęda przypada zwykle na czas między świętami Bożego Narodzenia a świętem Ofiarowania Pańskiego (2 lutego). Kapłani odwiedzają wtedy swoich parafian, żeby z nimi porozmawiać, lepiej ich poznać, poświęcić mieszkania.
Kaukaz to raj dla botaników. Do tego raju wybiera się dr hab. Renata Piwowarczyk, prof. UJK z Instytutu Biologii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.
Maturzyści na sto dni przed najważniejszym egzaminem zatańczą poloneza.
Jakie podróże w ramach swoich obowiązkach służbowych prezydent wykonywał korzystając z roweru prywatnego lub miejskiego?
Olgierd Geblewicz: Krzystkowi coraz bardziej będzie ciążyła koalicja z Prawem i Sprawiedliwością.
Joanna Agatowska jest zdania, że miasto powinno przyłożyć więcej wagi do polityki parkingowej i komunikacyjnej.
Wyniki specjalnie przeprowadzonych badań mieszkańców Kędzierzyna-Koźla ujawniły właśnie, że tysiące ludzi mogą mieć problemy ze zdrowiem. Bo mają w sobie za dużo ciężkiej chemii.
W Chinach żyje ponad pięćdziesiąt grup etnicznych. Obserwowanie ludzi to nieustająca i fascynująca przygoda - mówi Kinga Lityńska, podróżniczka, autorka książki „Chiny - nie do wiary”.
Z reguły są pijani, a w związku z tym uciążliwi i agresywni. A wszystko to na pokładzie samolotu lub jeszcze w terminalu lotniczym. Mimo zagrożenia terroryzmem, nieodpowiedzialność części pasażerów to ponura rzeczywistość, a skala zjawiska w ciągu...
- Największym bogactwem zaniedbanych i rewitalizowanych dzielnic są ich mieszkańcy - mówi fotograf Wojciech Ostrowski.
Na każdą okoliczność, pogodę, miejsce i czas, a nawet humor, znajdzie rym. Niektóre zajmują cztery wiersze, inne mogłyby uchodzić za małe opowiadania - to „Biszkopty Pana Gancewskiego”.
W czwartek Sąd Rejonowy w Koszalinie ogłosił nieprawomocny wyrok za udział w bójce w jednej ze słupskich restauracji w czasie imprezy rodzinnej.
Dr Grzegorz Balawajder, pracownik Katedry Stosunków Międzynarodowych Instytutu Politologii UO.
Miasta są jak ludzie. Muszą czekać na coś dobrego, wiązać z czymś nadzieję, widzieć nie deklaracje, ale twarde dowody, że coś zmienia się w dobrym kierunku. Choć nie zawsze należy nazywać to dobrą zmianą.
Sprawdźcie, co przyniesie Łodzi 2017 rok.
W czwartkowy wieczór w Łodzi rozpoczął się tegoroczny sezon studniówkowy maturzystów.
Ur. 8.09. 1946 r. w Katowicach. Mieszka w Grotnikach. Rodzice byli aktorami i śpiewakami operowymi. Uczył się w podstawowej szkole muzycznej w Poznaniu, w klasie fortepianu, śpiewu - już w średniej szkole w Łodzi. Wokalista Trubadurów (1963-1973),...
Miłośnicy tradycji lotniczych, znakomici piloci, mistrzowie świata i Europy w lataniu precyzyjnym i rajdowym dobrze pamiętają czasy, kiedy Aeroklub Łódzki na Lublinku należał do najlepszych w kraju.
Najbardziej znane widoki z greckich pocztówek to te, które utrwalono na Santorini. Wyspa w kształcie półksiężyca jest największa w Archipelagu Cyklad, położonym na Morzu Jońskim w połowie drogi pomiędzy Atenami, a wyspą Kretą.
Niektórzy już zaczynają nazywać je Macierewiczówkami (analogia do Schetynówek), bo będą służyć zarządzanemu przez Antoniego Macierewicza resortowi obrony narodowej. Jednak ich wykonanie spoczywa na barkach Ministerstwa Infrastruktury i...
Rozmowa z dr. Grzegorzem Balawajderem z Katedry Stosunków Międzynarodowych Instytutu Politologii Uniwersytetu Opolskiego.
Falstart to tylko czy problem, który w polskim prawie znajduje rozwinięcie w postaci art. 233 § 1. Kodeksu karnego? Nie wierzę, że resort zdrowia nie ma do dyspozycji prawników.
Był inspiracją dla autorów filmu „Disco polo”. W noc sylwestrową zaśpiewał z Marylą Rodowicz. Zenon Martyniuk mówi o początkach kariery i życiu na Podlasiu.
- Wpisy obcych mi osób dają siłę i motywację - mówi Anna Sikorska. Od roku prowadzi blog „Strona Leona”, na którym pokazuje, jak wygląda na co dzień życie z niepełnosprawnym dzieckiem.
- Nigdy nie trafiłbym do zawodu, gdyby nie The Beatles - mówi Roman Wąż, po którego buty klienci muszą ustawić się w kolejce.
Przekształciliśmy się w niewolników idących do raju dóbr materialnych i godzących się na wszystko, czego chce pracodawca - mówi prof. Maria Szyszkowska. - I nie ma kto nas obronić.
Porzuciła pracę za biurkiem, aby podbić internet. Udało się. Teraz Katarzyna Ogórek ma tysiące fanów, których uczy, jak za pomocą własnych rąk upiększyć świat.
Choć śledczy znają tożsamość zamachowca, nie chcą ujawniać jego nazwiska. „The Times” podaje, że to pochodzący z Chin muzułmanin
Rok 2017 będzie też rokiem wielkich inwestycji. Arcyważna dla całego regionu rozpocznie się w szpitalu w Zielonej Górze. A na północy województwa w grudniu zakończy się budowa wspaniałego parku rozrywki
Armia USA coraz bliżej granic Polski. W tym miesiącu będzie już w Żaganiu. Co na to mieszkańcy? Zarobią na nich czy stracą? Na razie ktoś napisał na śniegu „US Army Welcome”...
Rodzice: - Strajk to nasza oddolna inicjatywa. Nikt nas nie słucha. Chcemy konsultacji. Bo chodzi o przyszłość naszych dzieci!
- Pod ziemią i gruzami znalazłem zastawę, z której korzystamy w domu do dzisiaj - opowiada Józef Jachimowski i zaprasza mnie do swojego muzeum w Krzeszycach
Ekke Overbeek jest niezależnym dziennikarzem holenderskim. Pracuje jako warszawski korespondent holenderskich mediów. Przygotował program telewizyjny o Nowej Soli.
Anna Schoepe z dnia na dzień dostała wypowiedzenie. Nie zgadza się z zarzutami pracodawcy. Uważa, że powody zwolnienia były inne
Tęcza Krosno Odrzańskie po połowie sezonu jest na dobrej drodze, aby ponownie znaleźć się w IV lidze. Trener Maciej Kulikowski podkreśla, że drużyna skupia się na każdym kolejnym spotkaniu
Najpóźniej 30 kwietnia ma ruszyć szpital spółki samorządowej. Według wstępnych wyliczeń, pieniędzy może zabraknąć
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.