Wychowała się na Śląsku w górniczej rodzinie. Dzięki mamie, która marzyła o aktorstwie, wybrała teatr, kino i telewizję. Jej przyszły partner mieszkał na sąsiednim osiedlu, ale poznała go dopiero w Warszawie. Dzisiaj często grają razem.
Motor Rock Pub jest jedynym klubem w mieście zorientowanym na szeroko pojętą muzykę gitarową. W tym roku lokal obchodzi swoje trzynaste urodziny.
W sobotę o godz. 13 MKS Kalisz na początek rozgrywek PGNiG Superligi zmierzy się z Vive Tauronem Kielce, mistrzem Polski.
W rządowym programie znalazł się nasz Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 PUM. To według rządu lepsza dostępność do diagnostyki i leczenia niepłodności.
Prof. Jacek Wróbel, rektor ZUT-u opowiada o sukcesach i planach swojej uczelni
- Jak poważne są kłopoty spółki? - pytają zaniepokojeni dostawcy. Fabryka spółki ST 3 Offshore kosztowała około 500 mln zł z czego 123 mln zł to unijne pieniądze z Programu Operacyjnego „Innowacyjna Gospodarka”.
Firmy i pracownicy proszą, byśmy strzegli ich prawa do delegowania – mówi europosłanka Danuta Jazłowiecka. Bez negocjacyjnej postawy polskiego rządu to się nie uda.
Cztery łóżka w hospicjum stacjonarnym i szesnastu chorych pod opieką hospicjum domowego - na tyle wystarczy skromny kontrakt, przyznany UCK przez Pomorski NFZ.
Rozmowa z Marcinem Budzińskim, artystą plastykiem, twórcą największego w Gdańsku muralu na ścianie falowca przy ul. Piastowskiej.
Obniżony wiek emerytalny. W Krakowie i powiecie krakowskim prawo do świadczeń ZUS uzyska od 1 października dodatkowe 26 tys. osób.
Rozmowa z Anną Dereszowską, aktorką i wokalistką, która do Sopotu przyjechała ze swoim recitalem.
Likwidację dwóch, a nawet czterech oddziałów, limitowanie planowych przyjęć do szpitala oraz nowych pacjentów, zgłaszających się do poradni specjalistycznych - zakłada plan ratunkowy Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Niemal każdy...
To opowieść o fenomenie miejsca wyjątkowego na mapie świata, w którym posadowiono aż dziewięć cementowni – mówi opolska dokumentalistka Teresa Kudyba. - Wszystkie w pobliżu złoża, Odry, kolei i drogi.
Z Patrykiem Gabrielem, samorządowcem, etatowym członkiem zarządu powiatu starogardzkiego, rozmawia Agnieszka Kamińska.
W imieniu właścicieli prywatnych lasów, zdewastowanych podczas sierpniowego kataklizmu, Andrzej Synak z Frydrychowa apeluje do wojewody o stworzenie mechanizmów ich ratowania. Bez wsparcia rządowego grozi im bankructwo.
Tym razem spotykamy się z opiekunami mieszkańców Nocnego Pawilonu w krakowskim ogrodzie zoologicznym. Żyją tu zwierzęta, które trudno spotkać w ich naturalnym środowisku. Wszystko przez nocny tryb życia, jaki prowadzą.
Bydgoszcz za wprowadzenie reformy zapłaci 10 milionów złotych. W wyniku likwidacji gimnazjów pracę już straciło 78 nauczycieli.
Dziś jedno „naj”: najostrzejsza krytyka największej toruńskiej imprezy
W piątek miała zapaść decyzja w sprawie kary dla żużlowca ROW-u Rybnik Grigorija Łaguty za dopingową wpadkę. Nie zapadła - zawodnik złożył wniosek o przesłuchanie świadków.
Rośnie w siłę ruch społeczny w obronie Jerzego Ziętka, którego PiS zamierza „zdekomunizować”. Mieszkańcy regionu podpisują protestacyjne listy, głosują radni. Trwają też konsultacje.
Mariusz L., który zabił córkę - 5-letnią Milenkę - w parku w gdańskim Brzeźnie, nie został prawidłowo zbadany przez lekarzy? Sprawdza to gdańska Prokuratura Regionalna.
Kiedyś rodzice, posyłając pociechę pierwszy raz do szkoły, wręczali jej pierniki. Dziś podają zapakowaną po brzegi słodyczami kolorową tytę. Bo szkoły ominąć się nie da. Za to można osłodzić trochę gorzki żywot ucznia.
Rozmowa z Marcinem Jastrzębskim, prezesem Grupy Lotos SA.
Małgosia Bełc z Bytomia jest już w IV klasie! DZ towarzyszył jej trzy lata temu, kiedy zaczynała naukę. Co u niej słychać?
O tym, dlaczego street art nie musi być ładny, żeby był piękny, jak pogodzić jego zwolenników i przeciwników, czy grafficiarz to wandal i po co zachęcać dzieci do łączenia nieoczywistych wzorów, mówi Justyna Górska z fundacji Vlepvnet.
Nowe podręczniki, nowe przedmioty, nowi nauczyciele. To nie będzie łatwy rok szkolny. W poniedziałek w woj. śląskim blisko 500 tys. uczniów wróci do dobrze znanych szkolnych ławek. Jednak w zdecydowanej większości nie będą to już te same szkoły...
Dziś w cyklu DZ odwiedzamy Stadion Miejski w Tychach. To najładniejszy piłkarski obiekt w regionie, a goście Euro U21 uznali, że wyposażeniem dorównuje Bundeslidze.
Za miesiąc w Polsce wróci „stary” wiek emerytalny. Warunkiem przyznania świadczenia jest wymagany wiek: dla kobiet - 60 lat, a dla mężczyzn - 65 lat. ZUS spodziewa się wkrótce prawdziwego szturmu Polaków.
Jesteśmy przyjaciółkami i wykształconymi wokalistkami, ale każda ma swój silny charakter - mówią Frele. Ich śląskie covery hitów podbiły internet.
Laboratorium, dział preparatyki, zamrażarki, wirówki. Odwiedziłam centrum krwiodawstwa.
Orzeł Bydgoszcz gra dalej. Planuje kilka sparingów z drużynami ligowymi, żeby jak najwięcej przebywać na pełnowymiarowych boiskach.
Franz Goretzki aż 30 lat zajmował najważniejszy fotel w ratuszu. Jest i pewnie bardzo długo będzie opolskim rekordzistą.
Chętni do szybszego przejścia na emeryturę przyszli jeszcze przed otwarciem siedzib ZUS. Pierwszego dnia składania wniosków oddziały ZUS w województwie łódzkim odwiedziły 4.633 osoby
Obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej trudno może traktować w kategoriach sportowych, ale w tym roku tak właśnie wyszło.
W piątek, 1 września, minęła kolejna rocznica II wojny światowej. Różnie ułożyły się losy niemieckich zbrodniarzy wojennych, którzy w czasie okupacji działali na terenie Łodzi i okolic. Jedni zawiśli na szubienicy, inni dopiero po latach trafili...
Rozmowa z Agatą Dawidowicz, dyrektorem Ośrodka Kultury Górna
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.