Emeryt-rekordzisyta w województwie łódzkim pobiera ponad 11,7 tys. zł brutto. To nauczyciel akademicki, który ciągle pracuje, a karierę zaczął 60 lat temu. Na przeciwległym biegunie jest mężczyzna, który dostaje... 6 groszy emerytury.
Połowa pójdzie na budowę miejskiego żłobka na Bacieczkach. Resztę zgarną głównie placówki niepubliczne dla najmłodszych. Rodzicom ma być lżej.
Gm. Raczki. Najdalej za cztery lata majątek Paca będzie tętnił życiem. Mają tu powstać pokoje hotelowe, restauracja i niewielki browar, a nad Dowspudą - przystań dla kajakarzy.
Czy zawarte między ministrem zdrowia z rezydentami porozumienie poprawi bardzo trudną sytuację kadrową w Szpitalu Uniwersyteckim nr 2 im dr. Biziela w Bydgoszczy?
Opolski marszałek przekazał wojewodzie 4772 sprawy dotyczące wypłaty świadczenia 500+ na dzieci, których rodzice pracują lub przebywają za granicą. Procentowo to najwięcej w całym kraju.
Pomorzanie zwolnienia lekarskie nierzadko traktują jak wakacje, a ubezpieczyciel organizuje masowe kontrole. Z ostatnich danych ZUS wynika, że tylko przez pierwsze trzy kwartały ubiegłego roku prawa do zasiłku pozbawiono aż 389 osób!
Ponad 51 tysięcy przestępstw różnego rodzaju odnotowano na Pomorzu w 2017 roku. Choć - w porównaniu do ubiegłego roku - to wzrost o około 2 tysiące nielegalnych czynów, służby zapewniają, że w regionie jest bezpiecznie. Z informacji udzielonych...
25-letni André, który spoczywa na cmentarzu pod Goleniowem, nie był pilotem, a artylerzystą.
O nowych przepisach dotyczących przerw na papierosa z dr Katarzyną Antolak-Szymanski, prawniczką z Uniwersytetu SWPS, rozmawia Tomasz Rozwadowski.
Jednych przekonywała, żeby bra-li dla niej pożyczki, na innych zaciągała je sama - już bez pytania. Martyna P., 33-letnia agentka kredytowa z Bełchatowa, kosztem 40 znajomych wyłudziła ponad 4 mln zł kredytów i pożyczek - tak przynajmniej twierdzi...
Zdrowie. W styczniu na reklamy najwięcej wydała branża farmaceutyczna - ponad połowę wszystkich wydatków badanych branż. To działanie skuteczne, bo suplementy diety oraz leki kupujemy i łykamy „tonami”, narażając zdrowie, a nawet życie.
Policjanci zatrzymali w piątek 37-letniego mężczyznę podejrzanego o ostrzelanie 6 lutego trolejbusu w Tychach. W jego mieszkaniu znaleźli także broń pneumatyczną.
Rządowej dotacji zdobyć się nie udało, ale jest szansa, że pieniądze na remont toruńskiego Fortu Św. Jakuba przypłyną z Funduszy Norweskich.
W Toruniu trwa obecnie sześć przetargów na budowę miejsc postojowych. Największe projekty obejmują parkingi dla blisko 1000 samochodów, które powstaną do przyszłego roku.
Pracownicy likwidowanej kopalni Krupiński w Suszcu, w pow. pszczyńskim, za punkt honoru postawili sobie uratowanie zakładu. Założyli spółkę pracowniczą i mają inwestora gotowego wykupić kopalnię, ale ministerstwo - zdaniem Solidarności - odkłada...
Bydgoskie organizacje pozarządowe chciałyby, żeby w Bydgoszczy powstała integracyjna kawiarnia, którą prowadziłyby osoby niepełnosprawne.
Prokuratura Rejonowa w Opolu bada sprawę wypadku z 29 października 2017 r. w Dobrzeniu Wielkim. Drzewo, z którego oderwał się konar i zabił kierowcę, było przeznaczone wcześniej do wycinki.
Delegacja mieszkańców bydgoskiego Łęgnowa była w piątek u ministra środowiska. Zawiozła petycję dotyczącą włączenia się rządu w usuwanie skutków skażenia po Zachemie.
Rząd Prawa i Sprawiedliwości uderza w marszałka województwa i region. Podobno jesteśmy – wg ministra Kwiecińskiego – maruderami wydawaniu unijnych pieniędzy
Ratusz chce się pozbyć targowiska Centrum, ale nie zamierza go sprzedawać. Prezydent zaproponował zamianę nieruchomości, tyle że taka transakcja budzi spore wątpliwości kupców oraz radnych.
Jednym z hitów internetu stały się koszulki z napisem „Nie przepraszam za Jedwabne”. Pomysłodawcą i sprzedawcą jest były ksiądz, narodowiec.
Teresa Bochwic z Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji zaniepokoiła się na Twitterze, że „mistrzostwa świata w skokach narciarskich” odbywają się w Korei Północnej.
Nakielska, Kamienna, Jagiellońska, Wojska Polskiego - mieszkańcy jednym tchem wskazują niedoświetlone przejścia dla pieszych.
W ramach porozumienia z rezydentami minister zdrowia obiecał m.in. podwyżki dla lekarzy specjalistów.
Koniec z przynoszeniem druków L4 do zakładu pracy. Od lipca pracodawca informację o chorobie pracownika otrzyma od lekarza.
Muzeum Obrony Wybrzeża powoli staje się potentatem w Polsce, gdy chodzi o zabytki militarne. Podpisano umowę ze spółką zarządzającą Srebrną Górą na Dolny Śląsku, gdzie znajduje się największa górska twierdza w Europie.
Mimo wielu akcji edukacyjnych odpady wciąż lądują w domowych piecach. W Opolu najczęściej spalane są plastikowe opakowania, stare meble, a był także przypadek opalania kabli. Mieszkańcy nie boją się nawet mandatów, które wynoszą 500 złotych.
Ponad rok temu przejechał swoim autem po 21-letnim mężczyźnie i uciekł. Mimo to nie jest już podejrzany... Zdjęto z niego zarzut, a prokuratura w Zduńskiej Woli umorzyła postępowanie. Nie dlatego, że kierowca tego nie zrobił, ale podobno nie mógł...
Polacy pasjonują się polityką, często komentują związane z nią wydarzenia i chętnie stają po którejś ze stron ostrego sporu politycznego. Ale bardzo niewielu rzeczywiście angażuje się w życie partii. Bo też niełatwo.
- Polska ma powody, by bronić swego dobrego imienia – mówi opolski historyk, prof. Adam Suchoński. – Tylko tego się nie robi, tupiąc nogą. Zaś zmieniona ustawa o IPN jest takim właśnie tupnięciem.
Tuż przed weekendem Sąd Apelacyjny w Katowicach odrzucił skargę spółki Centrum Dializa, zarządzającej m.in. białogardzkim szpitalem, i podtrzymał w ten sposób orzeczenie sądu pierwszej instancji, nakazujący spółce utworzenie funduszu socjalnego....
- Słupski ratusz nie jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych - twierdzi pan Ryszard z Zatorza. Urzędnicy zapewniają, że pomagają osobom na wózkach.
Od lutego nie ma już Młodzieżowego Centrum Kultury. Jest Emcek, który stał się częścią nowego Słupskiego Ośrodka Kultury. Większe zmiany w jego funkcjonowaniu zobaczymy dopiero za kilka miesięcy.
W piątek w Szczecinie podpisano umowę na realizację studium wykonalności rozbudowy linii kolejowych nr 402 i 202, łączących Szczecin ze Słupskiem. Studium ma być gotowe jesienią 2019 roku, a realizacja prac w latach 2020-2023.
Przystanek Piotrkowska Centrum, zwany Stajnią Jednorożców lub Przesiadkowem, miał być wizytówką miasta. Niestety najlepiej wygląda on... z daleka. Z bliska widać wszechobecny brud.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.