Drogowcy niecierpliwią się, bo nie wszyscy wyprowadzili się z Grunwaldzkiej. Mieszkańcy są zdruzgotani, bo zaproponowano im zdewastowane lokale.
Rozmawiamy z prof. Arkadiuszem Mężykiem, rektorem Politechniki Śląskiej w Gliwicach.
W Roku Jubileuszowym 1925 do Rzymu przybyły dwie oficjalne pielgrzymki z Górnego Śląska, które zorganizowała diecezja katowicka.
Łódź złoży aplikację o organizację Horticultural Expo, czyli tzw. Zielonego Expo. Miasto chce wykorzystać dorobek zebrany podczas starań o International Expo 2022 i zostać gospodarzem innej międzynarodowej wystawy w 2024 r. Szanse Łodzi są ogromne.
Z Jerzym Dziewulskim, byłym antyterrorystą i posłem o strzelaninie z Zgierzu rozmawia Aleksandra Tyczyńska.
Firma z województwa śląskiego chce przebudować starą ciepłownię Froteksu w Prudniku. Ma tu powstać elektrownia opalana słomą. - Nie chcemy więcej smogu - mówią mieszkańcy i zbierają podpisy pod protestem.
Jest najskuteczniejszym napastnikiem w historii mistrzostw świata – strzelił w nich 16 bramek. Dla reprezentacji Niemiec zdobył ich 71, co czyni go także najlepszym strzelcem w jej dziejach. W środę odbierze honorowe obywatelstwo Opola.
Jest i ma być zimno. Wszyscy są gotowi na uderzenie mrozu. Teoretycznie...
Od 1 marca Zakład Ubezpieczeń Społecznych zwaloryzuje świadczenia emerytalno-rentowe przyznane przed 1 marca 2018 r., do których prawo powstało do 28 lutego 2018 r.
Wiaczesław Kaliniczenko to jeden z najbardziej znanych polskich trenerów w lekkoatletyce, a nawet na świecie.
Nocna strzelanina w Zgierzu, w której policjanci ranili kilku awanturujących się obcokrajowców, przypomina parę prostych prawd o zawodzie policjanta i tego, czego od niego wymagamy.
Z posłem Leszkiem Dobrzyńskim, prezesem zarządu okręgowego Prawa i Sprawiedliwości. Członkiem sejmowej komisji Obrony Narodowej oraz Polityki Społecznej i Rodziny o jesiennych wyborach samorządowych.
Konflikt o patronów ulic i placów w Łodzi powoli się dopala i pewnie niedługo wygaśnie, ale każda ze stron wychodzi z niego mocno okopcona.
Przed laty, w czasach PRL-u Łódź miała dwa kolory: szary, o tym wie i pamięta chyba każdy kto musiał na szkolnych akademiach śpiewać piosenkę o szarej Łodzi tak jakby to był jakiś powód do dumy i drugi kolor - zielony.
Próba wylegitymowania pijących na ulicy cudzoziemców przez policjantów zakończyła się regularną bitwą. Na ulicy Rembowskiego w Zgierzu padło kilkanaście strzałów z pistoletów. Posypały się kamienie. Rannych zostało dwóch policjantów i sześciu...
- Niektórzy myślą, że integracja to siedzenie w jacuzzi czy też na stoku w pełni słońca, do tego przy napoju. Nie, to nie tak... - przekonuje Stanisław Chomski
Teresa Stoińska kilka miesięcy temu doznała rozległego udaru, który spowodował tzw. syndrom zamknięcia. Pani doktor jest świadoma, ale jedyną częścią ciała, którą może poruszać, są nadal oczy.
Miejski „ryneczek” przy ul. Jagiełły w Skwierzynie nie jest dziś powodem do dumy. Za kilka miesięcy stragany znikną, a zastąpi je piękna, przestronna hala targowa. Są już na to pieniądze.
W Lubiczu telefoniczny maszt ma mieć 63 wysokości, w Dankowie aż 74,5 m. Trzeci - 55-metrowy w Gardzku - został oprotestowany. Sprawa trafiła o Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.
Mieszkańcy ul. Polanka w Zielonej Górze mają szereg zastrzeżeń co do budowy domów wielorodzinnych, które w sąsiedztwie stawia gorzowska firma Budnex Deweloper. W ich ocenie prace budowlane mogą być nawet nielegalne.
Od początku roku z krajobrazu miasta zniknęły dwie apteki, ale i tak jedna przypada dziś na 2,3 tys. mieszkańców.
Dwa lata odsiadki w zawieszeniu na pięć lat i trzyletni zakaz zajmowania stanowisk w administracji - to tylko część kary, jakiej dla Jacka Wójcickiego chce prok. Danuta Kowalska-Maciaszek.
- I najpierw zła spłynęła z oczu milionów Polaków. A potem bunt się narodził… Nie płacz Polsko, ojczyzno moja w obronie staną dzielne twoje syny – recytuje z pamięci swój wiersz Tadeusz Telicki, mieszkaniec Wschowy, który widział we Lwowie...
Burmistrzowie Słubic i Rzepina nie są pewni, czy wystartują w kolejnych wyborach. Swoje kandydowanie potwierdzają burmistrzowie Cybinki i Ośna.
Budynki po dawnej Goplanie mają nowego właściciela. Inwestor nie zdradza na razie swoich planów względem 37-arowego terenu, jednak mieszkańcy już snują wizje, co mogłoby powstać w tym miejscu. I choć pomysłów jest sporo, to wszyscy są zgodni, co...
- To skandal, żeby w Dolinie Gęśnika wycinać aż 500 drzew - mówi Kinga Podmokła-Gajca. A miejsce miało zostać nietknięte. Miasto uważa, że to konieczne ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców. Kłótnie o zieleń nie ustają...
W Polsce jest zaledwie kilkanaście profesjonalnych boisk do baseballa. W Witnicy powstaje boisko, które będzie spełniać wymogi zawodów dla młodzików i do tee-balla.
30 tys. zł za dzień spóźnienia - taką karę zapłaci wykonawca remontu ul. Sikorskiego, jak nie zdąży na czas z robotą. Dużo? Owszem, ale to wcale nie rekord.
Dzięki nowo powstałemu stowarzyszeniu Słupska Inicjatywa Obywatelska (w skrócie SIO) jest śledztwo w sprawie wycinki drzew na działkach w Bierkowie, zleconej przez szefostwo Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Słupsku. Obecny prezes złożył...
96-letni porucznik Wacław Bieńko, mieszkaniec Dębnicy Kaszubskiej, jest najstarszym mieszkającym w regionie słupskim żołnierzem Armii Krajowej.
Znowu ruszam od dworca, ale w prawo, w kierunku ul. Wolności. Także przez ul. Kołłątaja, która w porównaniu z jej lewą stroną wygląda na zadbaną, zorganizowaną i przyjemną. Ale ogarnięcie całości z lewa i prawa nasuwa wniosek, że Słupsk staje...
Choć nowy zegarek pan Remigiusz z Ustki kupił w październiku ubiegłego roku, jeszcze go nie założył. Okazało się, że jest on zepsuty, a ani sklep, ani serwis nie chcą mu go naprawić.
W ramach dekomunizacji nazewnictwa w polskich miastach nie ma już w Szczecinku ulicy 28 Lutego. Co nie znaczy, że ta ważna dla dziejów miasta data wyparowała z kalendarza.
Politechnika Koszalińska włączyła się w realizację projektu „Dźwig przyszłości”.
Do jesiennych wyborów samorządowych zostało coraz mniej czasu. Sprawdzamy, jak wyglądają partyjne przymiarki w Platformie i Prawie i Sprawiedliwości w powiecie sławieńskim.
Trwa drogowy dramat mieszkańców Dzików koło Szczecinka.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.