Hanna Walenczykowska

Tym, którzy muszą opuścić zajmowane mieszkania, trzeba pomóc, przynajmniej płacąc za przeprowadzkę!

Przebudowa ulicy Grunwaldzkiej dla mieszkańców jest bardzo uciążliwa - niektórzy tracą swoje domy, inni z trudem do nich wracają. Wczoraj rano robotnicy Fot. Tomasz Czachorowski Przebudowa ulicy Grunwaldzkiej dla mieszkańców jest bardzo uciążliwa - niektórzy tracą swoje domy, inni z trudem do nich wracają. Wczoraj rano robotnicy znaleźli niewybuch w okresu II wojny światowej
Hanna Walenczykowska

Drogowcy niecierpliwią się, bo nie wszyscy wyprowadzili się z Grunwaldzkiej. Mieszkańcy są zdruzgotani, bo zaproponowano im zdewastowane lokale.

Przebudowa ulicy Grunwaldzkiej dla jej mieszkańców wiąże się z licznymi niedogodnościami. Wiele osób, jak już informowaliśmy, traci swoje domy.

Ma wynieść się na gorsze

- Mieszkam tutaj od ponad 20 lat - mówi jeden z mieszkańców. - Dostałem propozycję od ADM. Wskazano mi pokój bez łazienki, ze zniszczonymi piecami kaflowymi i do kapitalnego remontu. Lokal znajduje się w Łęgnowie! Oszacowano, że jego remont ma kosztować 18 tysięcy złotych. Absurd! Skąd mam wziąć te pieniądze?

Bydgoszczanin otrzymał od ADM także drugą propozycję - mieszkanie w okolicy ulicy Nakielskiej. Jednak i ten lokal musiałby wyremontować na własny koszt, tym razem za 20 tysięcy złotych.

Chodzi o gest, o wyrażeni solidarności z osobami, które dla dobra miasta muszą zmienić miejsce zamieszkania.
radny Jan Szopiński

- Nie z naszej winy musimy opuścić mieszkania przy ulicy Grunwaldzkiej - przypomina nasz Czytelnik. - Nie żądamy luksusów. Nie mamy żadnych przywilejów, a propozycje miasta są dla nas nie do przyjęcia.

Niestety, nie tylko dlatego, że miasto zaproponowało mieszkania znajdujące się w bardzo złym stanie, ale także dlatego, że ich remont przyszli najemcy mają przeprowadzić za swoje pieniądze i to teraz, zimą! Poza tym, zajmowane obecnie lokale mają zwolnić natychmiast, bo właśnie tego od nich zażądał Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. ZDMiKP poprosił bydgoszczan także o wytłumaczenie, dlaczego jeszcze z ulicy Grunwaldzkiej nie wyprowadzili się.

 

  • Czy mieszkańcy opuszczający swoje mieszkania w związku z budową ulicy Grunwaldzkiej mogą liczyć pomoc miasta?

Przeczytasz w dalszej cześci artykułu.

Pozostało jeszcze 56% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Hanna Walenczykowska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.