Właściciel stoczni musi od początku zabiegać o decyzję środowiskową. Samorządowe Kolegium Odwoławcze uznało bowiem, że poprzednia została wydana z pominięciem sąsiadów. A to jest sprzeczne z przepisami.
W sumie na ten rok miasto przyznało im milion złotych na ten cel. Po kolejnym milionie na lata 2019 i 2020
Rodzice pozwolili jej wystąpić w programie „The Voice Kids”, choć nie byli do końca przekonani, czy powinna. Natalia Zastępa oczarowała jurorów, publiczność i dotarła do samego finału.
Lew na targowisku , woda lecąca z kuchenki, żywe piranie w sklepach rybnych... To oczywiście żarty na prima aprilis, jakie można było znaleźć w popularnej popołudniówce „Wieczór Wrocławia”.
Czy sytuacja społeczno=polityczna to dla aktorów jedynie scenografia, czy można pozostać neutralnym wobec okoliczności zewnętrznych? Na to pytanie próbują odpowiedzieć „Kolaboranci” .
Latem 1923 r. Dziennik Białostocki zapragnął zająć się karygodnymi wybrykami na postojach dorożek wokół Dworca Centralnego.
Przyjechał z Londynu do Rzeszowa. Na Rynku poznał dziewczynę, był z nią w hotelu. Wszystko zostało sfilmowane i trafiło do internetu.
W tym tygodniu powinna zapaść decyzja czy w Poznaniu powstanie strefa kibica podczas piłkarskich mistrzostw świata, które w czerwcu odbędą się w Rosji. Ewentualna strefa miałaby powstać na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Chociaż...
Nie znajdziecie tutaj odpowiedzi na odwieczne pytanie Wszechświata: co było pierwsze, jajko czy kura? Jedno jest pewne: kura myśli nie tylko o znoszeniu jajek.
Że jest najpiękniejsza, nie ma wątpliwości Radosław Charubin, właściciel marki u Lodziarzy - Wytwórnia Lodów Polskich. Autorem projektu jest Adam Zdanowicz, znany nie tylko w regionie twórca rowerów customowych.
111 zastrzeżeń do raportu sporządzonego po audycie w szpitalu podpisał Marek Nowak, dyrektor lecznicy.
TK wydał w 2017 roku tylko 36 wyroków, prezesura Julii Przyłębskiej jest niejasna, a media nie mogą swobodnie śledzić prac trybunału. To wnioski Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.
Zapakowali sobie słoik sałatki, kilka kawałków ciasta i jeszcze mięso do odgrzania. Prowiant zabrali do pracy, bo akurat przypadło im pełnić służbę. I czuwać nad zdrowiem i bezpieczeństwem świętujących.
Rozmowa z dr. ŁUKASZEM WOJTKOWSKIM, medioznawcą z UMK w Toruniu o tym, że w sieci zostawiamy mnóstwo swoich śladów.
Przybędzie nam alejek do spacerowania, basenów do pływania, wypięknieją kamienicę i instytucje kultury. Grube miliony pompowane są w drogi i miejską komunikację.
Wszystko zależy od wyników rozmów. Radni przekazali spółkom dodatkowe 1,9 mln zł. Na podwyżki 500 zł na rękę to jednak nie starczy.
Przed wielu laty panował piękny zwyczaj przesyłania telegramów z życzeniami dla nowożeńców z okazji zawarcia przez nich związku małżeńskiego.
Pozostaniemy jeszcze w temacie nieistniejących nieruchomości, które przed II wojną światową zlokalizowane były przy ul. św. Rocha.
O nowym Kodeksie wyborczym i wątpliwościach wokół niego mówi sędzia Jerzy Krzysztof Rodzik, komisarz wyborczy w Lublinie
Na początku 1958 roku Białystok zelektryzowała informacja, że w pracowni konstrukcyjno-technologicznej Wojewódzkiego Zarządu Przemysłu, powstał projekt skutera. To mógłby być strzał w dziesiątkę. Skutery w owym czasie to był krzyk mody. Ba, to...
Poseł niezależny (dawniej Kukiz’15) Janusz Sanocki z Nysy o kulisach pracy w Sejmie i o swoich kolegach z ław parlamentarnych.
Mieszkają w luksusowych domach, jeżdżą „wypasionymi” autami, noszą torebki od Prady i buty od Manolo Blahnika. O wszystkich wydatkach decyduje i za wszystko płaci bogaty mąż. Dopóki ma na to ochotę...
W latach 30. XX wieku w okresie przedświątecznym łodzianie też tłumnie odwiedzali sklepy, choć kupcy często narzekali na utarg. Na stołach nie mogło zabraknąć szynek i kiełbas. Przed Wielkanocą uaktywniali się też złodzieje. Święta mieszkańcy...
26 kwietnia minie kolejna rocznica, 73 lata temu zręczny manewr oddał Szczecin na łup czerwonoarmistów. Zdobywcy zobaczyli morze ruin i wysadzone wszystkie przeprawy przez Odrę. Zajęli też bez wielkich walk Police .
Wybrano wykonawcę na budowę domu kultury. To spółka Adamietz ze Śląska.
Sześć godzin po użyciu policyjnego paralizatora w Przecławiu, umiera młody mężczyzna. Jeszcze nie wiadomo, czy urządzenia mogło przyczynić się do zgony, ale sprawie nadano najwyższy priorytet
Piwo nie musi kojarzyć się z patologią. Jest inicjatywa, aby skłonić radę miasta do odstąpienia od zakazu spożywania napojów alkoholowych w obszarze bulwarów.
Tytus zamieszkał w Rzeszowie 7 lat temu. Dostał pokój, nauczył się załatwiać do kuwety i dawać buziaki. Dziś to 80 kg przedniej wieprzowiny, ale jedno jest pewne - nigdy nie wyląduje na świątecznym talerzu.
Zbudowany został w XVIII wieku przez Jana Klemensa Branickiego jako zbrojownia. Przez lata zmieniał swój wygląd i przeznaczenie. Znajdowała się tu i tania kuchnia, i ekskluzywna kawiarnia, a sam obiekt był świadkiem wielu wydarzeń i ważnych...
Zaczynał tradycyjnie na zmywaku, by po 11 latach z uniwersyteckim dyplomem mistrza kuchni w ręku i doświadczeniem pracy we wszystkich kuchniach świata, wrócić do rodzinnego miasteczka.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.