Na początku stycznia 2019 r. dowiemy się, kto będzie budował Centrum Usług (CU) Mulnik w Świnoujściu. Miasto ogłosiło przetarg na rewitalizację terenów powojskowych. Na złożenie oferty zainteresowani mają czas do 3 stycznia 2019 r.
Naszą redakcję przed kilkoma tygodniami odwiedził stargardzianin Tomasz Grochowski. Opowiedział nam o znalezisku w przedwojennej kamienicy w Sułkowie w gminie Suchań, obecnie należącej do jego rodziny.
Zakończenie prac budowlanych jest planowane do końca roku, a uruchomienie placówki do marca 2019 roku.
Prawie 30 procent osób w województwie zachodniopomorskim jako główną przeszkodę w powrocie na rynek pracy podaje brak możliwości zapewnienia opieki nad dzieckiem. Najwięcej z tych 30 procent mieszka w Szczecinie.
Prof. Andrzej Friszke otrzymał Nagrodę im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego, przyznawaną przez Uniwersytet Łódzki za wybitną pracę humanistyczną. Nagroda to 50 tys. zł.
Chociaż aptek systematycznie ubywa, to - jak wynika z centralnego rejestru - potrzeby pacjentów są zaspokajane. Polacy mają swobodny dostęp do usług farmaceutycznych.
Aż 45 tys. mieszkańców Pomorza zgłosiło się do pomorskich oddziałów ZUS z wnioskami o przejście na emeryturę w obniżonym wieku emerytalnym.
Pracownicy miejscy, obsługujący program 500+ i 300+ mają dość. Narzekają na warunki pracy i płacy. W jednostce trwa kontrola PIP.
Czy jesteśmy gotowi zapłacić więcej za bilety komunikacji miejskiej, by jeździć elektrycznymi autobusami?
Około 20 proc. pacjentów zwraca skierowanie do uzdrowiska. Powody? Choroba w rodzinie, operacja, wyjazd, ale także...brak mola, sezon grzewczy, złe: pora roku, ośrodek, rejon Polski.
Wszystko wskazuje, że za rok o tej porze do tramwajów na przystanku przy placu Teatralnym w Bydgoszczy wsiadać będziemy po wiedeńsku. Ratusz ogłosił przetarg.
Black Friday za nami, drastyczne obniżki cen, w niektórych przypadkach sięgające ponad połowy pierwotnej wartości także przeszły do historii. Teraz, jak twierdzą specjaliści, należy spodziewać się powolnego wzrostu cen.
W Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu ponownie realizowany jest program lekowy dla wcześniaków, którego celem jest zapobieganie infekcjom układu oddechowego wywołanym przez wirus RS.
Mały kalendarzyk w jasnobrązowej okładce skrywa niejedną myśl nastoletniego Andrzeja i dziesiątki jego rysunków. Na jednym z nich lukstorpeda, duma przedwojennej polskiej kolei, która w 1936 roku trasę z Krakowa do Zakopanego pokonywała w...
Pasażerowie są wściekli na opóźnienia pociągów pomiędzy Kędzierzynem-Koźlem a Opolem, W Przewozach Regionalnych rośnie stos skarg, a problemu nie da się rozwiązać - no chyba, że za... trzy lata.
Szpital czeka kolejna poważna inwestycja. Podlaski urząd marszałkowski właśnie przyznał placówce 1,5 mln zł dotacji.
Miejski radny i nauczyciel WF-u w szkole podstawowej twierdzi, że poniósł już konsekwencje swojego czynu. Obiecuje, że taka sytuacja się nie powtórzy.
Zamykają domy i stali się nieufni. Choć od ataku Waldemara Z. na bezbronne dziecko minął już tydzień, mieszkańcy Kadłuba wciąż mają w pamięci to, co się wydarzyło.
Przewodniczący piotrkowskiej Rady Miejskiej Marian Błaszczyński stworzył akt zawierzenia wszystkich spraw miasta Matce Bożej.
Nie doczekała się sformalizowania współpraca między Naszym Miastem Tarnów a Koalicją Obywatelską. Jest coś, co ugrupowania nazywają „porozumieniem programowym”. To umożliwiło pierwszy podział stanowisk w samorządzie.
W kulturze zawrzało. W internecie i w rozmowach z przedstawicielami środowiska artystycznego Krakowa, daje się zauważyć rozczarowanie, że nie ma w mieście zastępcy prezydenta ds. kultury. Pełniący dotąd tę funkcję Andrzej Kulig zmienia branżę -...
Choć mieszkanie przy ulicy Zamenhofa 8 zostało zlicytowane, to wciąż mieszka w nim małżeństwo, któremu miasto odebrało 27 psów. W sądzie toczy się proces w sprawie znęcania nad zwierzętami, a oskarżeni mają już nowe czworonogi.
Wyobrażam sobie, jak pracują scenarzyści w Hollywood, choć pewnie jest to wyobrażenie naiwne i stereotypowe. Ale co mi tam szkodzi, w końcu kino posługuje się kalkami i także za to je kochamy. No więc wyobrażam sobie, jak wzięty scenarzysta siedzi...
Sąd zdecydował, że czwórka dzieci nie może na razie przebywać z rodzicami.
Nie widać końca sprawy zmiany nazwy ulicy Ignacego Fika w Oświęcimiu. W związku z ustawą dekomunizacyjną nowym patronem ma być Tomasz Arciszewski, ale na blokach mieszkaniowych ciągle znajdują się stare tablice. Ostateczna decyzja należeć będzie...
Wśród przyczyn spadku liczby powołań w Polsce wymienia się laicyzację społeczeństwa i niż demograficzny
Radni PiS z Kędzierzyna-Koźla przegrali wybory samorządowe, mimo to liczyli na funkcje wiceprzewodniczącego rady powiatu oraz szefów komisji rewizyjnej w samorządzie miejskim i powiatowym.
Nowo wybrany marszałek województwa łodzkiego Grzegorz Schreiber będzie siedział na nowym fotelu.
Koniec z czerwonymi oczami, podrażnioną i suchą skórą popluskaniu się w wodzie – aquapark „Fala” jeszcze w tym roku ostatecznie zrezygnuje z chlorowania wody we wszystkich basenach dziecięcych: brodzikach i wodnych placach zabaw, a ponadto w...
Już 13 grudnia kolejna zbiórka w ramach 57. edycji naszej akcji Dzieci Dzieciom. Będzie to druga, a zarazem ostatnia w tym roku okazja aby wspomóc potrzebujące dzieci i zrobić zdjęcia z naszym Mikołajem. Wystarczy odwiedzić Galerię Łódzką i pomóc...
Nawet 100 tysięcy przesyłek dziennie będzie przechodzić przez nowy Oddział Celny Pocztowy w Lublinie. W placówce na Felinie pracę znalazło 48 celników oraz 40 pocztowców. A to dopiero początek.
Lek. med. Zbigniew Nowosadzki, lekarz medycyny sportowej, opowiada o kontuzjach w sporcie. Czy każdy z nas może uprawiać go wyczynowo?
Z ul. Pieszą i jej zadziornymi chojrakami, o których była mowa przed tygodniem, w przedwojennych Chanajkach z powodzeniem mogła konkurować odchodząca na lewo od Krakowskiej, równie króciutka jak Piesza, uliczka Cicha. Panował na niej stale duży...
W tym artykule będziemy kontynuować podróż po kartach albumu „Widoki miasta Białegostoku” i dzięki zamieszczonym w nim fotografiom Józefa Sołowiejczyka przyjrzymy się kolejnym częściom naszego miasta latem 1897 r. Zatrzymajmy się dziś tuż przy...
Białostoccy uczniowie, którzy zgłosili się do wojska polskiego, przeszli cały szlak bojowy w wojnie o ustalenie wschodniej granicy Rzeczypospolitej i zapisali piękną kartę historii.
- Przed gwiazdką mam mnóstwo klientów. W niedziele muszę pracować, żeby wszystkich obsłużyć - przyznaje mężczyzna, prowadzący firmę zajmującą się udzielaniem prywatnych pożyczek.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.