Toruńskie Centrum Świadczeń Rodzinie pod lupą Inspekcji Pracy. Przy 500+ praca ponad siły i za grosze

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Olkowski
Alicja Cichocka-Bielicka

Toruńskie Centrum Świadczeń Rodzinie pod lupą Inspekcji Pracy. Przy 500+ praca ponad siły i za grosze

Alicja Cichocka-Bielicka

Pracownicy miejscy, obsługujący program 500+ i 300+ mają dość. Narzekają na warunki pracy i płacy. W jednostce trwa kontrola PIP.

Toruńskie Centrum Świadczeń Rodzinie to miejska jednostka zajmująca się m.in. rządowym programem 500+, a od tego roku także 300+.

Pracownicy centrum za pośrednictwem związku zawodowego (skupia ponad połowę załogi) skarżą się na panujące tam warunki pracy i płacy.

- W siedzibie przy ul. Bydgoskiej 74 jest ciasnota, przy biurkach brak jest miejsca na podstawowy sprzęt typu drukarka - jednak zdaniem Adama Błędowskiego, przewodniczącego Związku Zawodowego TCŚR to nie warunki lokalowe martwią załogę najbardziej - Od lipca do listopada, w okresach przyznawania 500+ pracujemy w ciągłych nadgodzinach, często przez 6 dni w tygodniu.

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Alicja Cichocka-Bielicka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.