Na ostatniej sesji radni PiS walczyli o pozostawienie w budżecie projektów, które wprowadzili do niego, gdy jeszcze mieli większość. Nic to nie dało. Prezydent i radni Koalicji Obywatelskiej byli bezlitośni.
Mija właśnie miesiąc od czasu, gdy Paweł Adamowicz wygrał wybory prezydenckie w Gdańsku. Wbrew zapowiedziom, nadal nie ogłosił składu swojego nowego gabinetu
W zajezdni częstochowskiego MPK jest już sześć pierwszych, nowoczesnych autobusów marki man. Pojazdy dotarły do Częstochowy z opóźnieniem, ale jak zapewnia prezydent miasta, many jeszcze przed świętami mają wozić pasażerów.
Plebiscyt „Nauczyciel na medal” wkracza w decydującą fazę. W środę (5 grudnia) o godz. 21 kończymy głosowanie w etapie powiatowym. Zwycięzcy awansują do finału wojewódzkiego.
- Niektórzy mieszkańcy bardziej obawiają się pogorszenia widoku z okna niż utraty miejsca rekreacji - uważa radny.
Tegoroczna miejska, plenerowa zabawa sylwestrowa będzie w Toruniu wyjątkowa - ostatni raz towarzyszyć jej będzie pokaz sztucznych ogni. Taką decyzję podjął prezydent Michał Zaleski. Od wielu lat o upominały się o nią, ze względu na dobro zwierząt,...
W Żywcu nie stygną emocje związane z planowaną budową instalacji do utylizowania bioodpadów. Burmistrz miasta zapowiada determinację w realizacji inwestycji, z kolei posłanka z Żywiecczyzny grozi protestami.
Ruszyły zdjęcia do czwartego sezonu serialu Diagnoza, którego akcja rozgrywa się w Rybniku. W nowych odcinkach zobaczymy m.in. Macieja Stuhra i ponownie Jana Englerta. Rybnickie pejzaże po Ukraińcach zobaczą także Węgrzy...
- Ćpanie, chlanie, krzyki, dewastacje - tak spokojni lokatorzy opisują to, co wyprawia się w klatce jednego z socjalnych bloków. Dzieje się tak po zmroku, czyli wtedy, gdy mundurowych brak.
Dziewięć miesięcy po tym jak na na "przejściu śmierci' na ulicy Kopcińskiego w Łodzi zginęło dziecko, zapadła decyzja o zamknięciu przejścia. Dobrze, żę czasem śmierć też przestrzega procedur administracyjnych i cierpliwie czeka
Tylko 6 procent wyniosła stopa bezrobocia rejestrowanego pod koniec października tego roku w województwie łódzkim. Pod koniec września było 6,1 proc., natomiast pod koniec października 2017 roku 6,6 proc.
Nie mieszkali tu znani pisarze, artyści. Ale takich domów jak ten przy ul. Przędzalnianej 42 czy ten przy ul. Skarbowej 28 jest w Łodzi wiele, wiążą się z nimi ciekawe historie.
Od 1 grudnia obowiązuje elektroniczne zwolnienie lekarskie. Mimo to, wciąż nie wszyscy lekarze je wystawiają.
Nowego lidera będzie musiała poszukać Platforma. Z PE i polityką żegna się prof. Barbara Kudrycka. To ma być jej ostatnia kadencja w Brukseli. Na kogo postawi PiS? Niewykluczone, że ponownie na obecnego europosła prof. Karola Karskiego.
W przyszłym roku ma to dotyczyć podatników składających zeznania na drukach PIT-37 i PIT-38. W kolejnym roku „usługa” ma być rozszerzona.
W 2018 r. mija sto lat od odzyskania przez Polskę niepodległości. Przez cały rok Oddział IPN w Krakowie prezentuje na stronie www.ipn.gov.pl oraz na łamach „Gazety Krakowskiej” mniej znane lub zapomniane dziś osoby, zasłużone dla odrodzenia wolnej...
Rozpoczął się proces beatyfikacyjny nękanego przez SB ks. Romana Kotlarza. A świętym może wkrótce zostać ks. Jerzy Popiełuszko
4 grudnia był dzień świętej Barbary i związana z tym tradycyjna Barbórka, górnicze święto. Jest to także święto Akademii Górniczo Hutniczej. Dlatego, choć sam jestem informatykiem, gdy byłem rektorem AGH musiałem poznać tradycje górnicze i dziś...
Teatr. Scena przy pl. św. Ducha w Krakowie zyska nowy blask. Poza nowinkami technicznymi będą też nowe fotele na widowni. A stare - jeśli zgodzi się konserwator - będzie można kupić.
W piątek swoją premierę będzie miał film „Fuga”. To drugi obraz w dorobku Agnieszki Smoczyńskiej, która zadebiutowała głośnymi „Córkami dancingu”. Wcześniej film obejrzeli widzowie festiwali w Cannes i w Gdyni.
Na łódzkiej mapie ginących zawodów umieszczono blisko 40 punktów usługowych, o których istnieniu zapomniało wielu z nas.
Na szczycie klimatycznym w Katowicach, oprócz polityków z blisko 200 krajów z całego świata, pojawili się także aktywiści i ekolodzy. Wśród nich jest 15-letnia Greta Thunberg, mieszkanka Szwecji, której zaangażowanie w ochronę klimatu zauważyły...
W historii lubelskiej medycyny nie można pominąć prof. Heleny Mysakowskiej. Urodziła się w 1905 roku w Wojsławicach, niedaleko Krasnegostawu. Walczyła z gruźlicą na Lubelszczyźnie od 1930 roku.
W ostatnim czasie dużo pisaliśmy na temat remontu Kościoła Mariackiego w Sławnie. Trwa odnawianie elewacji zabytkowego budynku. Wstawiane są nowe witraże. Dziś, przypominamy historię sławieńskiej świątyni.
Po pierwszej uroczystej sesji nowej rady gminy Darłowo przyszedł czas na przedstawienie planów inwestycyjnych na najbliższe 5 lat.
Miasto zawarło ugodę z konsorcjum ATF. Była to jedna z pierwszych decyzji nowej prezydent Kołobrzegu Anny Mieczkowskiej.
Mieszkańcy i turyści odwiedzający Darłowo będą mogli skorzystać z nowych atrakcji. Przy ul. Św. Gertrudy trwają prace związane z odnową terenów zielonych.
Krzywa buźka w internecie nie spodobała się pracodawcy. Zwolniona z białogardzkiego szpitala za niepochlebne wpisy na Facebooku ma wrócić na swoje stanowisko w szpitalu.
Dr hab. Baha Kalinowska-Sufinowicz z Uniwersytetu Ekonomicznego zaskakuje studentów swoimi pomysłami. Interesuje się dyskryminacją kobiet. Jest także medalistką w kick-boxingu i karate, skrzypaczką, a także matką i żoną.
Związkowcy z ZNP policzyli przyznane im przez rząd podwyżki i odebrane w tym roku dodatki do wynagrodzeń, jak na przykład dodatek na zagospodarowanie. I stwierdzili, że rząd jedną ręką nauczycielom daje, a drugą odbiera.
Na grudniowy termin nie ma już szans. Teraz mowa jest o czerwcu przyszłego roku. Dopiero wtedy ma być gotowa trasa niepodległości. To już kolejne przesunięcie daty zakończenia prac.
Opóźnienia na budowie S5 widać od dawna gołym okiem, ale Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad utrzymywała, że termin zakończenia inwestycji zostanie dotrzymany. Teraz już wiadomo, że tak nie będzie.
W szpitalu znaleziono bakterię Legionelli. Pacjenci myją się w miskach, a łazienki są wyłączone z użytku. Dlaczego? Bo to bakteria, którą można się zatruć podczas kąpieli pod prysznicem, wdychając opary.
Rozpoczęła się nowa kadencja samorządowców, w tym również rady powiatu krośnieńskiego. Najważniejsze zadanie wciąż jest jednak takie samo, czyli utrzymanie szpitala Zachodniego Centrum Medycznego. Jak się jednak okazuje, poprzedni zarząd zapisał...
Dzięki grupie ludzi dobrej woli udało się sprowadzić czworo młodych ludzi z Syrii. Troje z nich, w tym dziewczyna, studiuje na Politechnice Poznańskiej, a jeden chłopak na Uniwersytecie Przyrodniczym. Wkrótce ma do nich dołączyć jeszcze jedna...
Większość rolników z woj. kujawsko-pomorskiego ubiegających się o wsparcie po suszy, już je otrzymało. Niektórzy muszą uzbroić się w cierpliwość, w związku z wykorzystaniem krajowego limitu pomocy de minimis w rolnictwie.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.