Nasza droga ekspresowa wpadła w poślizg - z terminem zakończenia

Czytaj dalej
Fot. GDDKiA
Marek Weckwerth

Nasza droga ekspresowa wpadła w poślizg - z terminem zakończenia

Marek Weckwerth

Opóźnienia na budowie S5 widać od dawna gołym okiem, ale Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad utrzymywała, że termin zakończenia inwestycji zostanie dotrzymany. Teraz już wiadomo, że tak nie będzie.

"Pragniemy poinformować, że dla 4. odcinka drogi ekspresowej S5 Tryszczyn- Białe Błota, nowy termin wykonania prac został określony na marzec 2020 roku" - brzmi komunikat podany przez bydgoski oddział GDDKiA.

Tak się stało, bo inżynier kontraktu i GDDKiA uwzględnili wniosek wykonawcy o wydłużenie terminu. Powodem była duża liczba uwag ze strony mieszkańców Lisiego Ogona i Białe Błot.

Jak wygląda sytuacja na placu budowy S5? Kiedy możemy spodziewać się zakończenia inwestycji? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Dziennikarz "Gazety Pomorskiej" specjalizujący się tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego, transportu, gospodarki oraz turystyki i krajoznawstwa. Zainteresowania: turystyka, rekreacja i sport, kajakarstwo, historia, polityka. Instruktor, komandor spływów i wypraw kajakowych, autor podręczników dla kajakarzy i setek artykułów prasowych z tego zakresu. Rekordzista Polski w pływaniu kajakiem rzekami pod prąd od ujścia do źródła. Magister nauk politycznych po uczelniach w Poznaniu i Bydgoszczy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.