Żywe Muzeum Piernika świętuje urodziny [zdjęcia]

Czytaj dalej
Fot. Jacek Smarz
Joanna Maciejewska

Żywe Muzeum Piernika świętuje urodziny [zdjęcia]

Joanna Maciejewska

Konkursy, zwiedzanie na pół ceny i ustanowienie rekordu na największe piernikowe serce na świecie - to urodzinowe atrakcje w muzeum.

Żywe Muzeum Piernika w Toruniu przy ul. Rabiańskiej 9 odwiedziło w ubiegłym roku 115 tysięcy gości. - Sukces tego miejsca bierze się z tego, że zrezygnowaliśmy z tradycyjnych gablot pełnych eksponatów i postawiliśmy na emocje - na możliwość tworzenia i przeżywania - zdradza Andrzej Olszewski, twórca i dyrektor muzeum.

Odwiedzający to niezwykłe miejsce mogą przez chwilę poczuć się jak w średniowieczu i pod czujnym okiem Mistrza Piernikarskiego i Wiedźmy Korzennej zgłębić tajniki wypiekania prawdziwych toruńskich pierników.

Żywe Muzeum Piernika zdobyło drugie miejsce w plebiscycie „7 nowych cudów Polski” National Geographic Traveler w 2012 roku
Jacek Smarz Żywe Muzeum Piernika zdobyło drugie miejsce w plebiscycie „7 nowych cudów Polski” National Geographic Traveler w 2012 roku

Wczoraj Żywe Muzeum Piernika świętowało dziesiąte urodziny. Był to m. in. czas życzeń, podziękowań i podsumowań minionych lat. Prezydent Torunia Michał Zeleski przyznał z jak dużym niedowierzaniem słuchał 11 lat temu o pomyśle założenia tego prywatnego muzeum w tak innowacyjnej formie. - Muszę przyznać, że moje niedowierzanie szybko wygasło, bo zrobili to, co obiecali - zdradził Zaleski podczas spotkania w muzeum.

Z okazji urodzin przygotowano całą gamę atrakcji, których punktem kulminacyjnym będzie ustanowienie rekordu na największe piernikowe serce na świecie (14 maja).

To nie jedyna jubileuszowa atrakcja. Muzeum ogłosiło konkurs na oryginalne urodzinowe życzenia, w którym co tydzień nagrodzony zostanie jeden autor. Zaplanowano także specjalne promocje - każdy, kto zameldowany jest w Toruniu we wszystkie weekendy kwietnia może odwiedzić muzeum płacąc połowę ceny. 17 kwietnia - w rocznicę urodzin - 10-latkowie mogą odwiedzić muzeum za darmo. Konkursy z nagrodami zaplanowano również dla szkolnych grup, które przyjdą do muzeum w kwietniu i maju.

Joanna Maciejewska

Od września 2015 roku pracowałam w toruńskim oddziale "Gazety Pomorskiej". Od stycznia 2021 pracuję we włocławskim oddziale. Piszę między inny materiały na tematy związane z edukacją, służbą zdrowia czy miejskimi inwestycjami. Moje materiały można znaleźć zarówno w papierowym wydaniu Gazety Pomorskiej, a także na stronach: pomorska.pl oraz wloclawek.naszemiasto.pl.


Prywatnie pełnoetatowa mama, od zawsze zauroczona poezją śpiewaną, teatrem i podróżami.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.