Życiowa rola celebrytki [komentarz]

Czytaj dalej
Fot. Anna Kaczmarz
Hanka Sowińska

Życiowa rola celebrytki [komentarz]

Hanka Sowińska

Nie kojarzę Mai Bohosiewicz z żadną teatralno-filmową kreacją (moja wina, bo za rzadko gapię się w telewizor!), więc na temat jej aktorstwa (i talentu) wypowiadać się nie mogę. Co innego, gdy idzie o odkrycie, którego dokonała po lekturze projektu ustawy „o powszechnej ochronie życia ludzkiego i wychowaniu do życia w rodzinie”. Jak zapewnia, przeczytała nie tylko dwie stroniczki zmian w ustawie z 1993 r., które urodziła grupa prawników z Instytutu na Rzecz Kultury Prawnej „Ordo Iuris”, ale też wielostronicowe uzasadnienie. A gdy już sobie poczytała, napisała na Facebooku, że w „projekcie nie ma nic kontrowersyjnego“!

Pani celebrytka w poniedziałkowej batalii o prawa kobiet do decydowania o swoim życiu udziału nie wzięła, bo oceniła, że media zalała „fala kłamstw, przekłamań i manipulacji”. O dziwo, tę konstatację poczyniła, zanim się w lekturze zatopiła (ma kobieta nadzwyczajne zdolności, czy jak?). To, że w przepisach, zgrabnie ubranych w prawniczy język, nie znalazła nic kontrowersyjnego, oznacza - ni mniej, ni więcej - tylko to, że nie ma tam „wzmianki o zakazie badań prenatalnych, który wcale nie pociąga lekarzy do odpowiedzialności”. Odkryła też Amerykę, pisząc, że „to inicjatywa publiczna, a to oznacza tyle, że obecna władza za nią nie odpowiada”.

Nie ciekawam politycznych sympatii pani Bohosiewicz. Bezczelnością jest natomiast robienie z dziesiątków tysięcy kobiet, które brały w protestach udział (sympatyczek było dużo więcej, czego wymownym dowodem czarny strój choćby moich redakcyjnych koleżanek), „zacietrzewionych gamoni”! A pisanie, że obecna władza za tę inicjatywę nie odpowiada, jest dziecinadą!

Na Wiejską, w postaci obywatelskiego (i nie tylko) projektu, może trafić największa nawet głupota. Ale to sejmowa większość o losie tej głupoty decyduje! Widać, że pani celebrytka tego nie rozumie!

PS. Wieczorem, na wniosek PiS, komisja sejmowa w całości odrzuciła projekt „Stop Aborcji“.

Hanka Sowińska

Zawodowe zainteresowania: zdrowie, medycyna, organizacja ochrony zdrowia, historia medycyny; historia ze szczególnym uwzględnieniem najnowszych dziejów Bydgoszczy; udział w pracach różnych gremiów, których zadaniem jest ocalenie tego, co prof. Gerard Labuda nazywał "strumieniem wieków".

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.