Zwyciężyli w regionie

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Maciej Drabikowski

Zwyciężyli w regionie

Maciej Drabikowski

Kadeci Kasprowicza zwyciężyli w lidze wojewódzkiej. Awansowali do rozgrywek centralnych. W kwietniu będą gospodarzami turnieju strefowego.

Podopieczni Dariusza Sikory i Macieja Walczaka o prymat w regionie rywalizowali z TKM Włocławek i Astorią Bydgoszcz.

Wygrali 15 z 16 spotkań. Przegrali jedynie na wyjeździe z TKM. O punkt wyprzedzili koszykarzy z Włocławka, a mieli dwa oczka więcej od Astorii.

- Kilku zawodników regularnie uczestniczyło w rozgrywkach juniorów. Zbierali doświadczenia, które ma zaprocentować w najważniejszych turniejach sezonu - mówi trener Sikora.

W okresie przygotowawczym Kasprowicz rozegrał trzy duże ogólnopolskie zawody. Zmierzył się z silnymi zespołami, które są kandydata do zdobycia medali.

- W grudniu na specjalne zaproszenie wzięliśmy udział w niezwykle silnie obsadzonym, międzynarodowym turnieju o puchar prezesa PZKosz. podkreśla Sikora. - We wszystkich imprezach wypadaliśmy bardzo dobrze. Jesteśmy zaliczani do kilku drużyn, które powinny odgrywać ważne role w mistrzostwach Polski.

Kadrę drużyny tworzy 19 zawodników. Za rozegranie odpowiadają Kacper Nijak i Kacper Freund, który przed obecnym sezonem przeniósł się z Chełmna do Inowrocławia.

Pod koszem najczęściej występuje mierzący 200 centymetrów Maciej Nalewaj. Młody środkowy ma ogromny potencjał i charakterem do rywalizacji. Cały czas robi postępy.

Wspierają go Jędrzej Szerszunowicz, Filip Jargieło, Szymon Walczak i Jakub Przekwas.

- Niezwykle ważnym graczem w drużynie jest bardzo wszechstronny Mateusz Stańczuk (194 cm), który umiejętnie wykorzystuje swoją boiskową inteligencję i jest niezastąpiony w obronie - oceniają szkoleniowcy. - Z kolei Kamil Konieczka to wysoki zawodnik (196 cm) na pozycję 2, z dobrym rzutem dystansowym, podobnie jak Hubert Jankowski i Dobromir Szymański.

Poza tym w drużynie walczą: Michał Królikowski, Jakub Piotrowski, Hubert Płachecki, Kamil Wojciechowski, Mikołaj Krokowski, Mikołaj Welzandt, Jeremiasz Gierszewski i Wiktor Szymański.

Od 1 do 3 kwietnia w hali widowiskowo-sportowej OSiR na Rąbinie Kasper zagra w turnieju strefowym. Przeciwnikami inowrocławian będą: TKM Włocławek oraz dwie ekipy z województwa łódzkiego - Carbo Junak Radomsko, UKS Trójka Sieradz.

- Przy osiągnięciu dobrego rezultatu będziemy starali się o organizację zawodów ćwierćfinałowych, z udziałem 4 drużyn. Dwie najlepsze awansują do półfinału. W czerwcu rozegrany zostanie wielki finał z udziałem 8 najlepszych drużyn w kraju. Czas pokaże, czy będziemy w tym gronie.

Maciej Drabikowski

Redaktor prowadzący Tygodnik Informacyjny Powiatu, Miast i Gmin w Inowrocławiu

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.