Zwycięstwo naszych koszykarzy nad morzem

Czwarte z rzędu zwycięstwo, a w sumie dziewiąte odniósł AZS UMK Consus PBDI w II lidze koszykarzy.

Torunianie zaczęli od mocnego uderzenia. W inauguracyjnej kwarcie aż 15 punktów zdobył Radosław Plebanek, a przewaga gości rosła niczym lawina w Alpach. W 9. minucie po trafieniu Przemysława Meczyńskiego wynosiła już 20 punktów (12:32).

Gospodarze po takim ciosie zdołali się jeszcze pozbierać. W połowie 3. kwarty po serii punktów Pęksyka (10 pkt w tej części) Itago zmniejszyło straty do zaledwie 5 punktów. Bardzo groźny był także Baliński, który trafił 8 ze swoich 15 rzutów z dystansu. Gospodarze zresztą głównie punktów szukali na dystansie, oddali w sumie aż 36 rzutów za 3 (za 2 jedynie 26).

Jeszcze na początku ostatniej minuty meczu było tylko 77:82, ale potem punktowali już tylko najlepsi w naszym zespole Dawid Przybyszewski, Plebanek i Zbigniew Malinowski.

ITAGO GDYNIA - AZS UMK CONSUS PBDI TORUŃ 77:86

Kwarty: 14:32, 20:13, 27:25, 16:16
AZS UMK: Plebanek 26 (4), 5 zb., Malinowski 19 (2), Przybyszewski 13 (1), 6 zb., Derkowski 5 (1), Świeżyński 0 oraz Meszyński 8, Mróz 4, Bagaziński 3, Jasnowski 3 (1), Murowicki 2, Tomczyk 1, Pagacz 0. ITAGO (najwięcej): Baliński 29 (8), Pęksyk 21 (3), Janiewski 14 (2), 13 zb.

W innych meczach: Trefl II Sopot - Domino Inowrocław 61:75, TKM Włocławek - Basket Piła 62:74, Obra Kościan - Kotwica 50 Kołobrzeg 72:107, SMS Władysławowo - Politechnika Gdańska 77:80, Decka Pelplin - Asseco II Gdynia 82:92 W tabeli prowadzi AZS UMK - 20 pkt.

Fan koszykówki, rowerowych wypraw, historii i astronomii. Toruński (i nie tylko) sport obserwuję i opisuję od prawie 20 lat. Piszę o koszykówce, żużlu, hokeju, piłce nożnej, MMA, ale także o kibicach i sportowych zjawiskach. Dlaczego sport? Za prostotę, kontakt z ludźmi, jasne reguły i prawdziwe emocje. Na platformach Polskapress staram się odpowiadać na wszystkie Wasze potrzeby, dlatego równie ważne dla mnie są rekreacja i sport zwykłych ludzi.