Zwierzęta krzyczą z bólu, kiedy wyrywa im się wełnę na sweterki, koce, kurtki i szaliki!

Czytaj dalej
Fot. archiwum, Polska Press
Hanna Walenczykowska

Zwierzęta krzyczą z bólu, kiedy wyrywa im się wełnę na sweterki, koce, kurtki i szaliki!

Hanna Walenczykowska

Klienci coraz częściej wymuszają na właścicielach marek etyczne sposoby pozyskiwania surowców. Niektórzy z nich wycofali już ze sprzedaży futra oraz odzież produkowaną ze skóry.

Najnowsze śledztwo PETA Azja obnaża brutalne praktyki stosowane w hodowlach i rzeźniach kóz w Chinach i Mongolii. To właśnie te dwa kraje odpowiadają za 90 proc. światowej produkcji kaszmiru.

- Oznacza to, że prawie każdy sweter, kurtka, szalik czy koc z wełny kaszmirskiej lub z jej dodatkiem pochodzi z tych azjatyckich hodowli - mówi Magdalena Góra z Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! - Większość kóz ma zaledwie kilka lat, gdy zabija się je, podcinając gardło bez wcześniejszego skutecznego ogłuszenia.

Pozostało jeszcze 68% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Hanna Walenczykowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.