Aleksandra Pasis

Zwiększyła się załoga strażników miejskich w Grudziądzu

Aplikacje złożyło jedenastu chętnych.  Wymogi i oczekiwania spełniło dwóch kandydatów. Teraz pojadą na miesięczne szkolenie. Fot. Łukasz Kasprzak Aplikacje złożyło jedenastu chętnych. Wymogi i oczekiwania spełniło dwóch kandydatów. Teraz pojadą na miesięczne szkolenie.
Aleksandra Pasis

Aplikacje złożyło jedenastu chętnych. Wymogi i oczekiwania spełniło dwóch kandydatów. Teraz pojadą na miesięczne szkolenie.

Osoby, które odpowiedziały na ofertę pracy na stanowisko strażnika miejskiego najpierw musiały pomyślnie przejść etap weryfikacji dokumentów. A złożyło je 11 chętnych.

- Na rozmowy kwalifikacyjne przyszło ośmiu kandydatów - mówi Henryk Januszewski, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Grudziądzu. - Spośród nich wybraliśmy dwójkę.

Na początku września przyszli funkcjonariusze pojadą na miesięczne szkolenie. Następnie wrócą do Grudziądza, gdzie to czego się nauczą będą wykorzystywać już w praktyce.

Weryfikacja tej wiedzy i umiejętności zostanie poddana podczas egzaminu państwowego na strażnika miejskiego, który zostanie przeprowadzony w Gdańsku.

Gdy zdadzą go pomyślnie, zasilą szeregi grudziądzkiej komendy Straży Miejskiej na stałe. Mimo, że załoga funkcjonariuszy się powiększy, wciąż są wakaty. - Na chwilę obecną zatrudniamy 53 osoby - mówi Henryk Januszewski. - Do pełnej obsady brakuje pięciu strażników.

Tymczasem strażnicy będą w tym tygodniu świętować 25-lecie powstania Straży Miejskiej. Grudziądzkie obchody zaplanowano na wtorek. Wówczas 12 mundurowych odbierze awanse zawodowe.

A już od dziś rozpoczną się kontrole okolic szkół. Funkcjonariusze będą między innymi przeglądać oznakowanie drogowe.

Aleksandra Pasis

W grudziądzkim oddziale Gazety Pomorskiej pracuję kilka lat. Zajmuję się głównie tematyką związaną z samorządem, sprawami społecznymi oraz kryminalnymi. Praca z ludźmi, a dokładniej ich historie: jedne dramatyczne, inne zabawne, jest jednocześnie tym co sprawia mi dużą satysfakcję. A najważniejsze - uczy pokory. Po pracy lubię jeździć na rowerze. W czasie urlopu - podróżuję. Gdy znajduję wolną chwilę wieczorem sięgam po książki. Tradycyjne. Papierowe. Tak jak tradycyjna Gazeta Pomorska.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.