Aleksandra Pasis

Zwiększyła się załoga strażników miejskich w Grudziądzu

Aplikacje złożyło jedenastu chętnych.  Wymogi i oczekiwania spełniło dwóch kandydatów. Teraz pojadą na miesięczne szkolenie. Fot. Łukasz Kasprzak Aplikacje złożyło jedenastu chętnych. Wymogi i oczekiwania spełniło dwóch kandydatów. Teraz pojadą na miesięczne szkolenie.
Aleksandra Pasis

Aplikacje złożyło jedenastu chętnych. Wymogi i oczekiwania spełniło dwóch kandydatów. Teraz pojadą na miesięczne szkolenie.

Osoby, które odpowiedziały na ofertę pracy na stanowisko strażnika miejskiego najpierw musiały pomyślnie przejść etap weryfikacji dokumentów. A złożyło je 11 chętnych.

- Na rozmowy kwalifikacyjne przyszło ośmiu kandydatów - mówi Henryk Januszewski, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Grudziądzu. - Spośród nich wybraliśmy dwójkę.

Na początku września przyszli funkcjonariusze pojadą na miesięczne szkolenie. Następnie wrócą do Grudziądza, gdzie to czego się nauczą będą wykorzystywać już w praktyce.

Weryfikacja tej wiedzy i umiejętności zostanie poddana podczas egzaminu państwowego na strażnika miejskiego, który zostanie przeprowadzony w Gdańsku.

Gdy zdadzą go pomyślnie, zasilą szeregi grudziądzkiej komendy Straży Miejskiej na stałe. Mimo, że załoga funkcjonariuszy się powiększy, wciąż są wakaty. - Na chwilę obecną zatrudniamy 53 osoby - mówi Henryk Januszewski. - Do pełnej obsady brakuje pięciu strażników.

Tymczasem strażnicy będą w tym tygodniu świętować 25-lecie powstania Straży Miejskiej. Grudziądzkie obchody zaplanowano na wtorek. Wówczas 12 mundurowych odbierze awanse zawodowe.

A już od dziś rozpoczną się kontrole okolic szkół. Funkcjonariusze będą między innymi przeglądać oznakowanie drogowe.

Aleksandra Pasis

W grudziądzkim oddziale Gazety Pomorskiej pracuję kilka lat. Zajmuję się głównie tematyką związaną z samorządem, sprawami społecznymi oraz kryminalnymi. Praca z ludźmi, a dokładniej ich historie: jedne dramatyczne, inne zabawne, jest jednocześnie tym co sprawia mi dużą satysfakcję. A najważniejsze - uczy pokory. Po pracy lubię jeździć na rowerze. W czasie urlopu - podróżuję. Gdy znajduję wolną chwilę wieczorem sięgam po książki. Tradycyjne. Papierowe. Tak jak tradycyjna Gazeta Pomorska.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.