Zwiększą wydatki o 1,6 mln zł. Da się!

Czytaj dalej
Fot. Aleksander Knitter
Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Zwiększą wydatki o 1,6 mln zł. Da się!

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Jest błogosławieństwo klubu burmistrza Chojnic. I pewnie też opozycji...

Jutro sesja rady miejskiej, a na niej m.in. zwiększenie wydatków o 1 mln 600 tys. zł. Skąd się wzięły? Z wolnych środków z roku ubiegłego i z rezerwy ogólnej. - Sytuacja jest ciekawa - mówi burmistrz Arseniusz Finster. - Nie wykonałem co prawda dochodów z majątku, bo miało być tego 13 mln zł, a jest tylko 6 mln, niemniej nie zaciągaliśmy nowych kredytów, a jedynie spłacaliśmy raty.

Po wolne środki warto sięgnąć, rzeczywiste ich wykorzystanie zweryfikują dopiero przetargi, a chodzi o inwestycje, które pewnie ucieszą mieszkańców. Co ma być zrobione w tym roku? Miasto dołoży 400 tys. zł powiatowi na modernizację powiatowych dróg, 300 tys. zł - na prace związane z budową zachodniego obejścia przekaże samorządowi wojewódzkiemu. Wzdłuż drogi do Igieł powstanie ciąg pieszo-rowerowy - za 450 tys. zł, a ścieżka i chodnik mają powstać także przy ul. Morozowa - za 600 tys. zł.

Nieco pochłoną ulice - odcinek Leśmiana i Żeromskiego - 2,4 mln zł, Jastruna - 1,2 mln zł, Agrestowa - 700 tys. zł, tyle samo Bałuckiego. Na budowę węzła integrującego - 1 mln 400 tys. zł, na termomodernizację centrum kultury - 100 tys. zł. A na potrzeby przedszkola w ZS nr 7 - 550 tys. zł, 500 tys. zł - na dostosowanie Gimnazjum nr 1 dla potrzeb osób niepełnosprawnych. W sumie 1 mln zł na poprawę gospodarki wodami opadowymi i roztopowymi.

Ulica Niemcewicza doczeka się oświetlenia - za 100 tys. zł, a za 150 tys. zł ma być wykonany w parku 1000-lecia wybieg dla psów.

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.