(jwn)

Zwalniają dyrektorskie fotele

SP nr 35 na Bielawach istnieje od 2012  roku. Konkurs na dyrektora tej szkoły ogłoszono już po raz drugi. Fot. Jacek Smarz SP nr 35 na Bielawach istnieje od 2012 roku. Konkurs na dyrektora tej szkoły ogłoszono już po raz drugi.
(jwn)

Część szkół, przedszkoli i placówek oświatowych od września może mieć nowych dyrektorów. Skończyły się kadencje obecnych dyrektorów. Konkursy rozpoczną się już w kwietniu.

W kwietniu, maju i czerwcu odbędzie się aż 15 postępowań w sprawie wyłonienia nowych dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek oświatowych w całym Toruniu. Jak tłumaczy Sylwia Derengowska z Urzędu Miasta, w większości powodem zmian na stanowiskach są kończące się kadencje obecnych szefów tych instytucji.

- Tak jest aż w 13 przypadkach. Dodatkowo jeden z dyrektorów przechodzi na emeryturę, a kolejny rezygnuje z pełnionej funkcji - wyjaśnia Derengowska.

Tym ostatnim jest Zbigniew Masłoń, matematyk, który od 1991 roku z sukcesami kieruje Szkołą Podstawową nr 13 na Bydgoskim Przedmieściu.

- Dyrektor złożył rezygnację ze względów osobistych - dodaje Sylwia Derengowska. - Stanowisko dyrektora SP nr 13 zostanie powierzone wybranemu kandydatowi od dnia 1 września. Do tego czasu jednostką kierować będzie wicedyrektor.

Tylko do 5 kwietnia mogą się zgłaszać kandydaci na szefa Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Wojska Polskiego. Obecnie zlokalizowanym tam Gimnazjum nr 6 i ogólniakiem o tym samym numerze, kieruje Zbigniew Matuszewicz. W kwietniu upływają też terminy zgłoszeń chętnych do pokierowania sportowym Zespołem Szkół nr 28 na Skarpie (dyrektorem od lat jest tam Grażyna Sułkowska), wspomnianą już wyżej „trzynastką” oraz korczakowskim Przedszkolem Miejskim nr 14 przy ul. Inowrocławskiej w lewobrzeżnej części miasta.

Ostatnia dekada kwietnia to czas na składanie dokumentów w sprawie dyrektorowania SP 32 na Skarpie (teraz szkołą kieruje Bożena Rzemieniuk), SP 17 na Rudaku (obecna dyrektorka to Barbara Iwanowska) oraz Centrum Kształcenia Praktycznego przy ul. św. Józefa.

W maju miasto szukać będzie kandydatów na szefa ZS nr 7 przy ul. Bażyńskich. Podstawówką i gimnazjum, które w ostatnich latach osiągały najwyższe w mieście wyniki podczas zewnętrznych egzaminów, od 2006 roku kieruje Anna Mincer, z wykształcenia historyk. Postępowanie dotyczy także ZS nr 16 na Rubinkowie. Dyrektorką tej placówki jest Barbara Strzyżewska.

Zmiany szykują się również w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich przy ul. Osikowej. Tą jedną z najpopularniejszych w mieście placówek zawodowych od 2011 roku kieruje Roman Wojda. Kolejny konkurs dotyczy ZS nr 24 przy ul. Ogrodowej. Szkoła zasłynęła niedawno w całym kraju organizując ogólnopolską akcję „Ratujmy gimnazja”.

Miasto szukać będzie szefa rozbudowywanego właśnie ZS nr 14 przy ul. Hallera. Teraz szkołą zawiaduje Elżbieta Małecka. Konkurs szykuje się w SP 35 na Bielawach, którą od początku istnienia kieruje Małgorzata Łęc- Sienkiewicz. Dokumenty składać mogą kandydaci zainteresowani prowadzeniem ZS nr 10 (dyrektorem jest Andrzej Drozdowski) oraz IX LO, któremu od 2006 roku szefuje Roman Szefler.

Warto wiedzieć

Autor: (jwn)

(jwn)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.