Tomasz Ryzner

Zuzanna Bednarz, nastoletnia tenisistka z Trzciany, która trenuje w Czarnych Rzeszów, zdobyła 2 medale mistrzostw Polski

Zuzanna Bednarz daje sobie radę tak na korcie, jak i w szkolnej ławie Fot. Krzysztof Łokaj Zuzanna Bednarz daje sobie radę tak na korcie, jak i w szkolnej ławie
Tomasz Ryzner

Zuzanna Bednarz, ma za sobą kolejny intensywny sportowo rok. Walczyła w wielu turniejach i w styczniu będzie w trzeciej dziesiątce europejskiego rankingu.

Serbia, Norwegia, Niemcy, Malta, Ukraina, Mołdawia, San Marino, Austria, Belgia - to lista krajów, które w tym roku odwiedziła Zuza. Nie były to rzecz jasna wycieczki krajoznawcze, ale wyjazdy na tenisowe turnieje.

Zuza urodziła się 2005 roku, ale rywalizowała nie tylko w turniejach Under’14, ale nierzadko także w zawodach Under’16. - W czerwcu, lipcu i sierpniu byliśmy w domu w sumie przez tydzień - zaznacza Grzegorz Bednarz, ojciec nastoletniej tenisistki. - Wyniki były różne, ale przeważnie niezłe, nie brakowało półfinałów. Szczególnie cenne są wygrane mecze w turniejach U’16. W tym wieku dwa lata to poważna różnica w rozwoju fizycznym, sportowym,a mimo to córka potrafiła ogrywać starsze przeciwniczki.

Podopieczna trenera Krzysztofa Karwańskiego przez ostatnie 12 miesięcy urosła kilka centymetrów, nabrała więcej siły, poprawiła szybkość, zwrotność, poruszanie się po korcie. - Na mistrzostwach Polski pytano mnie, czym karmię córkę - uśmiecha się nasz rozmówca. - Rok temu mówiłem, że piłka po serwisie Zuzy potrafi osiągnąć sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę. W tej chwili ta prędkość może już wynieść w okolicach stu siedemdziesięciu - podkreśla pan Grzegorz, który zadbał o to, aby jego latorośl miała do pomocy specjalistę od treningu ogólnorozwojowego i nawiązał współpracę z Arturem Płonką, który pomagał wielu sportowcom w regionie, między innymi Łukaszowi Różańskiemu, zawodowemu bokserowi z Rzeszowa.

W dalszej części artykułu m. in. o:

 • ostatnich startach tenisistki z Podkarpacia
 • planach na przyszły rok
Pozostało jeszcze 52% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Tomasz Ryzner

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.