ZUS dla firm w Polsce to aż 1320 zł, a w Anglii 60 zł miesięcznie

Czytaj dalej
Fot. 123fr
Agnieszka Domka-Rybka

ZUS dla firm w Polsce to aż 1320 zł, a w Anglii 60 zł miesięcznie

Agnieszka Domka-Rybka

Wielka Brytania, Niemcy, Skandynawia i Cypr - w tych miejscach Europy nasi rodacy najczęściej zakładają firmy. Jednak nie zawsze potwierdzają się obiegowe opinie, że za granicą zawsze jest taniej i lepiej.

- Krytycy warunków panujących w Polsce często lubią idealizować sytuację za granicą - uważa Michał Pawlik, prezes firmy doradczej SMEO, która porównała warunki dla przedsiębiorców w krajach, gdzie Polacy chętnie zakładają działalność gospodarczą. - Weryfikacja obiegowych opinii pokazuje, że otoczenie biznesu jest często podobne do naszego. Ale w specyficznych sytuacjach wysokość i rodzaje obciążeń fiskalnych mogą bardziej sprzyjać przedsiębiorcom za granicą.

Pozostało jeszcze 87% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Agnieszka Domka-Rybka

Gdybym nie była tu, gdzie jestem, może prowadziłabym jakąś dużą firmę. Bo w tematyce biznesowej czuję się jak "ryba w wodzie" (i nie ma to żadnego związku z drugim członem mojego nazwiska). Większość moich artykułów dotyczy gospodarki. Choć nieraz, by się "zresetować", sięgam także po tematy społeczne. Od kilku lat prowadzę portal strefabiznesu.pomorska.pl, który jest mi bardzo bliski. Zżyłam się z nim i podglądam go nawet na urlopie - z tęsknoty.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.