ZUS cofnął zasiłki chorobowe na kwotę ponad 1 mln złotych

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Mielnik
Małgorzata Stempinska

ZUS cofnął zasiłki chorobowe na kwotę ponad 1 mln złotych

Małgorzata Stempinska

Po kontroli zwolnień, którą Zakład Ubezpieczeń Społecznych przeprowadził w 2017 roku w całym kraju kwota wstrzymanych zasiłków wyniosła 23,2 mln złotych.

Zasiłek straciła m.in. pracownica, która na chorobowym poszła do klubu nocnego czynnego od godz. 20 do 5 rano. Zdjęcia z imprezy pojawiły się na stronie internetowej klubu. Świetnie bawiącą się, rzekomo chorą, pracownicę na fotografiach zobaczył jej pracodawca. Przesłał zdjęcia do ZUS. Ten wezwał kobietę na kontrolę. Lekarz uznał, iż pracownica wykorzystywała zwolnienie od pracy w sposób niezgodny z jego celem i cofnął jej zasiłek.

Lekarze orzecznicy ZUS weryfikują w trakcie badania, czy osoba na zwolnieniu lekarskim nadal jest chora. Jeżeli uznają dana osobę za zdrową, skracają okres obowiązywania zwolnienia. Jak jeszcze kontroluje nas ZUS w regionie? O tym w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 85% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Stempinska

W swoich artykułach podejmuję tematykę dotyczącą turystyki, telekomunikacji, rynku pracy oraz gospodarki. Przygotowuję też artykuły do dodatku historycznego "Album bydgoski" oraz do miesięcznika dla prenumeratorów "Pasje". Historia Bydgoszczy mnie fascynuje. Uwielbiam słuchać wspomnień Czytelników - rodowitych bydgoszczan - oraz oglądać zdjęcia z ich domowych albumów. Staram się pomagać Czytelnikom interweniując w ich sprawach. Prywatnie kocham podróże - te bliższe i dalsze. Niestety, na razie ze względu na pandemię koronawirusa tylko palcem po mapie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.