Zostawiają tu grzechy z całego świata [WIDEO, ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. Anna Kaczmarz
Piotr Drabik

Zostawiają tu grzechy z całego świata [WIDEO, ZDJĘCIA]

Piotr Drabik

Strefy Pojednania. - Tutaj dokonują się największe cuda - przekonują organizatorzy spotkania młodych z papieżem, mówiąc o otwartych we wtorek Strefach Pojednania, które czekają na wiernych w parku Jordana, Łagiewnikach i Bazylice Mariackiej.

- Pielgrzymi z całego świata przychodzą tutaj, aby się wyspowiadać - podkreśla Paula Całusińska z organizacji Skauci Europy. Dziewczyna wraz z rówieśnikami z wielu krajów Starego Kontynentu pełni dyżury przy wejściu do specjalnej strefy obok krakowskich Błoń.

WIDEO: Paula Całusińska ze Skautów Europy opowiada o Strefie Pojednania w Parku Jordana

Autor: Piotr Drabik

Wszyscy chętni mogą tutaj pojednać się z Bogiem w jednym z 50 konfesjonałów, w których na wiernych będą czekać kapłani mówiący w 30 językach. Poza konfesjonałami w parku Jordana znajduje się również namiot adoracji, w którym przez cały czas wystawiony jest Najświętszy Sakrament.

- Na razie chętnych do spowiedzi w języku polskim było niewielu - relacjonuje ks. Grzegorz Medoń, który jest jednym z kilkudziesięciu księży spowiadających uczestników ŚDM. Dostępu do parku Jordana pilnują z każdej strony patrole policji, które sprawdzają dokładnie każdą osobę tam wchodzącą.

We wtorek Strefa Pojednania została również otwarta przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach (50 konfesjonałów) oraz wewnątrz Bazyliki Mariackiej. Tam przygotowano sześć dodatkowych konfesjonałów.

Piotr Drabik

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.