Zostań e-pacjentem! E-recepta - część 1

Czytaj dalej
Materiał informacyjny

Zostań e-pacjentem! E-recepta - część 1

Materiał informacyjny

E-recepta to elektroniczny dokument, który zastępuje tradycyjną, papierową receptę. Dowiedz się, jak z niej skorzystać - to proste!

Co zyskasz dzięki e-recepcie?

…a jeżeli korzystasz z IKP:

Jak działa e-recepta

Zostań e-pacjentem! E-recepta - część 1

Odbieraj recepty SMS-em lub e-mailem

  1. Jeżeli jeszcze nie masz - załóż profil zaufany. Profil zaufany możesz założyć online, przez swoje internetowe konto w banku. Obecnie już 8 banków daje taką możliwość – szczegóły dostępne są na stronie www.pz.gov.pl.
  2. Aktywuj i zaloguj się na swoje Internetowe Konto Pacjenta na stronie www.pacjent.gov.pl
  3. Następnie w zakładce „Moje konto” wybierz rodzaj powiadomień: SMS lub e-mail (albo jedno i drugie). Jeśli logujesz się po raz pierwszy, możesz już w pierwszym kroku podać swój numer telefonu i/lub adres e-mail, na który będziesz otrzymywać powiadomienia.

Jak wykupisz leki z e-recepty?

W aptece:

Kiedy otrzymasz e-mailem e-receptę w PDF, ale nie chcesz pokazać ekranu smartfona, możesz podać farmaceucie 4-cyfrowy kod dostępu widoczny po lewej stronie u góry — wtedy jednak pamiętaj, że musisz także podać swój numer PESEL.

Numer PESEL podajesz zawsze wtedy, kiedy korzystasz z 4-cyfrowego kodu. Jeśli pokażesz wydruk informacyjny lub e-receptę na smartfonie, nie musisz podawać numeru PESEL, bo farmaceuta sczyta kod kreskowy.

Jeśli ktoś dla Ciebie ma wykupić leki:

Jeśli Ty kupujesz leki dla innej osoby, miej przygotowany:

Materiał informacyjny

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.