Zostało aż 300 miejsc dla pierwszaków [infografika]

Czytaj dalej
Fot. Mateusz Janek/Polska Press
Katarzyna Dworska

Zostało aż 300 miejsc dla pierwszaków [infografika]

Katarzyna Dworska

To już ostatnie dni. Rodzice, którzy jeszcze nie zapisali swoich pociech do pierwszych klas, mają na to czas tylko do jutra.

Wszystko wskazuje na to, że od września w Szkole Podstawowej numer 20 zostanie uruchomiona tylko jedna pierwsza klasa. - Ostateczna decyzja zapadnie w czerwcu - mówi Mirosława Glaza, dyrektor placówki. - Liczymy na to, że uda nam się też uruchomić drugi oddział.Create your own infographics

W przyszłym roku szkolnym naukę w podstawówce na Leśnym rozpocznie między innymi ośmioro dzieci w wieku sześciu lat i pięcioro uczniów, których rodzice postanowili pozostawić je w klasie pierwszej. W SP numer 46 na Kapuściskach powstaną dwa oddziały. - Mamy jeszcze pięć wolnych miejsc - odpowiada Lukrecja Trzemżalska, dyrektor tamtejszej SP. - Wśród już zapisanych znajduje się tylko troje siedmiolatków z odroczeniem. Reszta dzieci ma sześć lat.

W Bydgoszczy działa 37 publicznych szkół podstawowych. W klasach pierwszych jest jeszcze aż 325 wolnych miejsc. Najwięcej znajduje się w SP numer 34, 60, 64 i 65. Jest to skutek ustawy, która zniosła obowiązek szkolny dla sześciolatków. - W podstawówkach utworzymy prawdopodobnie 70 klas pierwszych - mówi Magdalena Buschmann, kierownik Referatu Organizacji Oświaty ratusza. - 1340 dzieci sześcioletnich zostanie w przedszkolach publicznych.

Nabór trwa do jutra do południa. Informacje dostępne są pod adresem https://naborsp-kandydat.vulcan.net.pl/bydgoszcz.

Katarzyna Dworska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.