Zombie, które mają zacząć wierzyć [zdjęcia]

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Katarzyna Dworskakatarzyna.dworska@pomorska.pl

Zombie, które mają zacząć wierzyć [zdjęcia]

Katarzyna Dworskakatarzyna.dworska@pomorska.pl

Podczas bydgoskiej edycji Global Game Jam do rywalizacji stanęło 12 zespołów. Przez weekend tworzyli gry wideo i planszówki.

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego już po raz drugi postanowił zorganizować imprezę dla pasjonatów gier. Na starcie w Bibliotece Głównej UKW pojawiło się 12 drużyn. Każda z nich miała dwie doby na stworzenie gry.

- W większości postawili na te wideo - mówi Anna Kwapiszewska, jedna z organizatorek bydgoskiej edycji Global Game Jam. - Powstały także dwie planszówki.

Zespoły mogły wypuścić wodze fantazji przy projektowaniu. Jednak ich pomysły musiały nawiązywać do międzynarodowego, z góry narzuconego tematu. - W tym roku był to „Rytuał” - opowiada Kwapiszewska. - Rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie. Powstała m.in. gra, w której wykorzystuje się wirtualną rzeczywistość.

W innym projekcie natomiast gracze muszą nawrócić zombie na jedną z religii.

- Efekt końcowy oceniało ośmioosobowe jury, w którego skład wchodzili wykładowcy i specjaliści z bydgoskich firm - dodaje Kwapiszewska.

Zmagania rozpoczęły się w piątek, a zakończyły wczoraj. Dokładne wyniki były znane wieczorem.

Global Game Jam to międzynarodowa impreza, podczas której zgłoszone zespoły tworzą gry wideo, planszowe, a także larpy, czyli teatr improwizowany. W tym roku w styczniu jammowali również m.in. w Stanach Zjednoczonych Izraelu, Rosji, Boliwii, Hiszpanii, Meksyku, Francji i na Filipinach.

Katarzyna Dworskakatarzyna.dworska@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.