Żołnierze wyklęci również w Więcborku

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Bolt
Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Żołnierze wyklęci również w Więcborku

Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Z okazji zbliżającego się Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbędzie się bieg z Małych Swornegaci do Charzyków, a w Więcborku zapraszają na gawędę, wykład i recital.

Obchody pamięci żołnierzy rozpoczną się 1 marca o godz. 11 złożeniem wiązanek kwiatów na grobach żołnierzy na cmentarzu komunalnym. Pół godziny później wiązanki zostaną złożone również na cmentarzu parafialnym.

W samo południe w sali kinowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku zaplanowano gawędę Małgorzaty Jarocińskiej - Rotmistrz Witold Pilecki najodważniejszy człowiek świata. O godz. 13 rozpocznie się wykład Anety Romanowskiej o żołnierzach wyklętych pod tytułem „Żyli prawem wilka. Rzecz o żołnierzach wyklętych”. W przerwach zaprezentuje się młodzież z MGOK-u w recitalu piosenek „Panny Wyklęte”.

Natomiast w Chojnicach za sprawą Stowarzyszenia Kibiców Chojniczanki odbędzie się bieg na trasie z Małych Swornegaci do Charzyków na dystansie 10 km. Jak więc widać, formy pamięci są różne, ale wszystkie prowadzą do jednego - by pamiętać o bohaterach i ważnych osobach w historii kraju. I nie ma tu żadnej aluzji do tego, co aktualnie dzieje się w Polsce.

Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.