Zobaczyli piękne opowieści. Takie z przesłaniem

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Zobaczyli piękne opowieści. Takie z przesłaniem

Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

W ramach bibliotecznego tournee z kulturą mieszkańcy Tucholi byli w operze i w kinie. A jeszcze jest zaplanowany wyjazd do Teatru Polskiego.

- W ubiegłym tygodniu udało się nam aż dwa razy odwiedzić miejsca związane z kulturą - mówi Klaudia Kwasigroch z biblioteki. - W Operze Nova obejrzeliśmy balet pt. „Dziadek do orzechów“ autorstwa znakomitego kompozytora Piotra Czajkowskiego.

Kolejny wyjazd był do multikina w Bydgoszczy. Chętni obejrzeli film pt. „Dobry dinozaur“ w reżyserii Petera Sohna. Zobaczyli, jak potoczyłaby się historia, gdyby nie asteroida, która miliony lat temu uderzyła w ziemię i doprowadziła do wyginięcia dinozaurów

- Mamy nadzieję, że uczestnikom podobały się oba wyjazdy. Kolejny już w sobotę. Tym razem wybierzemy się do Teatru Polskiego w Bydgoszczy na przedstawienie pt. „Plastusiowy pamiętnik“ - dodaje Kwasigroch.

Wyjazdy są możliwe dzięki dofinansowaniu projektu. Partnerami przedsięwzięcia są Gminny Ośrodek Kultury w Gostycynie, Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Gostycynie, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gostycynie.

Dofinansowanie jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.