Zobaczyli bardzo ciekawe zakątki Polski

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Zobaczyli bardzo ciekawe zakątki Polski

Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych oraz Agrotechnicznych w Tucholi zwiedzili Kotlinę Kłodzką i jej urokliwe zakątki.

Granicząca z Czechami Kotlina Kłodzka, to jeden z bardziej urokliwych zakątków Polski. Górskie szczyty i jaskinie, pozostałości średniowiecznych zamków, udostępnione dla zwiedzających nieczynne kopalnie, urokliwe miasteczka oraz piękne widoki przyciągają żądnych wrażeń turystów. Zatem nie dziwi fakt, że od wielu już lat uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Tucholi odwiedzają to ciekawe przyrodniczo i historycznie miejsce.

Ciężar zorganizowania wyprawy oraz rolę głównego opiekuna wziął na swoje barki Mirosław Borowa z ZSLiT. W tym roku do uczniów ZSLiT dołączyli ich rówieśnicy z ZSLiA.

W ciągu kilkudniowego pobytu w Kotlinie Kłodzkiej uczniowie obu tucholskich szkół zwiedzili miejscowości Bardo i Wambierzyce, hutę szkła artystycznego „Barbara“ oraz nieczynną kopalnię węgla kamiennego w Nowej Rudzie, weszli na najwyższy szczyt Gór Stołowych - Szczeliniec Wielki, a górskim szlakiem dotarli do rezerwatu Błędne Skały.

- Ponadto zobaczyli Kaplicę Czaszek w Czermnej, zamek w Książu, twierdzę w Kłodzku oraz uzdrowiska w Polanicy i Dusznikach. W Czechach podziwiali tzw. Skalne Miasto, czyli zespół skalnych form skałek, ambon, baszt, grzybów skalnych skupionych blisko siebie i rozdzielonych wąskimi rozpadlinami - wyliczają nauczyciele.

Opiekunami wycieczki byli Mirosław Borowa, Waldemar Ptak i Ewa Domeracka.

Janina Waszczukjanina.waszczuk@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.