Znów lekkoatletyczne atrakcje w Toruniu

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Szymczak
Tomasz Froehlketomasz.froehlke@pomorska.pl

Znów lekkoatletyczne atrakcje w Toruniu

Tomasz Froehlketomasz.froehlke@pomorska.pl

W sobotę i niedzielę zapowiada się bardzo ciekawa walka w mistrzostwach Polski w Toruniu. Również z udziałem zawodników z regionu.

W HMP w Arenie Toruń wystartują reprezentanci ponad 70 klubów. W niedzielę wieczorem poznamy skład na halowe mistrzostwa świata w Portland (od 17 marca), choć niektórzy z nich zrezygnowali, przygotowując się do igrzysk olimpijskich w Rio.

Start w Toruniu awizują wielkie gwiazdy polskiego sportu, medaliści największych imprez światowych. W sumie do startu w zawodach zgłoszono ponad 250 lekkoatletów. Jeste wiele konkurencji, na które bacznie trzeba zwrócić uwagę. Przykładowo pchnięcie kulą (Michał Haratyk, Konrad Bukowiecki, Tomasz Majewski), skok o tyczce (Paweł Wojciechowski z Zawiszy Bydgoszcz, Piotr Lisek, Robert Sobera), skok wzwyż (Kamila Lićwinko, Urszula Gardzielewska), 60 m (Marika Popowicz-Drapała i Dariusz Kuć z Zawiszy), czy 60 m ppł (Artur Noga, Dominik Bochenek z Zawiszy).

Główne sesje mistrzostw rozgrywane będą w sobotę (od 16.00) i niedzielę (od 17.00). W godzinach przedpołudniowych w Arenie Toruń obywać się będą eliminacje oraz część konkurencji wielobojowych.

Relacja telewizyjna z I dnia będzie przeprowadza on-line przez stację KP-Sport na stronie KPSport.pl. Niedzielne zmagania pokaże wieczorem TVP Sport.

Tomasz Froehlketomasz.froehlke@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.