Maryla Rzeszutmaryla.rzeszut@pomorska.pl

Znów grają ze Szwedami

Wang Yang,  jeden z dwóch liderów Olimpii-Unii (obok Kaiia Yoshidy), jest w lepszej formie, niż w  maju 2015 r, kiedy to grudziądzanie przegrali (w hali Fot. Maryla Rzeszut Wang Yang, jeden z dwóch liderów Olimpii-Unii (obok Kaiia Yoshidy), jest w lepszej formie, niż w maju 2015 r, kiedy to grudziądzanie przegrali (w hali na Lotnisku) finał ETTU Cup ze szwedzkim Eslovs.
Maryla Rzeszutmaryla.rzeszut@pomorska.pl

W półfinale Ligi Mistrzów Olimpia-Unia spotka się z Eslovs Al Bordtennis ze Szwecji. Już raz z Eslovs przegrała. Jest okazja do rewanżu.

Grudziądzanie dwa razy pokonali niemiecki FC Saarbrücken i są w półfinale Ligi Mistrzów. Bilans Olimpii-Unii Grudziądz w dwumeczu z FC Saar-brücken to 6:3 (3:1, 3:2).

Z równoległego ćwierćfinału zwycięsko wyszła szwedzka drużyna Eslovs Al Bordtennis. Raz pokonała Chartres ASTT 3:1, a raz z Francuzami przegrała i ma bilans 5:4 (3:1, 2:3).

W ekipie Eslovs grają: znakomity Xu Hui, Robert Svenson i Mattias Oversjo. Drużyna ta jest 11-krotnym mistrzem Szwecji. Zdobyła też w poprzednim sezonie Puchar Europy ETTU Cup, pokonując w finale... Olimpię-Unię (maj 2015). Spotkają się więc rywale, którzy mają sobie nawzajem coś do udowodnienia. Mówi się, że awans do półfinału to historyczny sukces zarówno Olimpii-Unii, jak i Eslovs Bordtennis.

W tym sezonie Szwedzi w fazie grupowej wyeliminowali m.in. Energę Manekin Toruń. Wygrali 3:0.

Mecze półfinałowe ze Szwedami, o awans do finału Ligi Mistrzów, Olimpia-Unia Grudziądz rozegra w dniach 11-13 marca i 1-3 kwietnia.

W drugim półfinale spotkają się: TTC Fakieł Gazprom i francuski team AS Pontoice Cergy. Gazprom ma identyczny bilans z ćwierćfinału, jak Olimpia-Unia. Pokonał dwa razy UMMC Wierchniaja Pyszma 6:3 (3:1, 3:2). Tak samo Pontoice Cergy pokonało dwukrotnie 3:2 i 3:1 Borussię Düsseldorf.

Patryk Zatówka, tenisista Olimpii-Unii Grudziądz, powołany został przez trenera męskiej reprezentacji Polski, Tomasza Krzeszewskiego na drużynowe mistrzostwa świata w Malezji. Jest w grupie 5 zawodników, którzy powalczą w mistrzostwach świata. Są to również: Daniel Górak (Dartom Bogoria Grodzisk Maz.), Wang Zeng Yi (PKS Kolping Frac Jarosław), Jakub Dyjas (Energa-Manekin) i Konrad Kulpa (Energa-Manekin Toruń). Dyjas aktualnie gra w Bundeslidze. Jego klub, Liebherr Ochsenhausen jest liderem rozgrywek.

Reprezentację Polski czeka najpierw udział w zgrupowaniu kadry narodowej w Hongkongu (19-26 lutego).

Drużynowe mistrzostwa świata rozegrane zostaną od 26 lutego do 6 marca.

Najbliższy mecz w Superlidze Olimpia-Unia stoczy w swojej hali, 2 lutego, z AZS Politechnika Rzeszowska.

Maryla Rzeszutmaryla.rzeszut@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.