Znamy listę bydgoskich ulic, które zostaną wyremontowane

Czytaj dalej
Fot. Filip Kowalkowski
Mateusz Mazurmateusz.mazur1@pomorska.pl

Znamy listę bydgoskich ulic, które zostaną wyremontowane

Mateusz Mazurmateusz.mazur1@pomorska.pl

Miasto ogłosiło, że w przyszłym roku nowa nawierzchnia zostanie ułożona na 9 odcinkach ulic. Większość z nich znajduje się w Fordonie.

Drogowcy wybrali już ulice w naszym mieście, które w przyszłym roku czeka remont. Tym razem jest ich mniej niż ostatnio, bo na ten cel w budżecie miasta zarezerwowano 6,3 miliona złotych.

- Przy dokonaniu wyboru zawsze bierzemy pod uwagę obecny stan techniczny i poziom degradacji - mówi Krzysztof Kosiedowski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.

Wstępna lista rozpoczyna się od ulicy Piłsudskiego. Tam remont będzie dość poważny, bo wymieniona musi zostać cała podbudowa jezdni. Drogowcy zamierzają również zmienić nawierzchnię jezdni z kostki betonowej na asfalt. Odnowiony będzie też odcinek Swobodnej od Piłsudskiego do Bora Komorowskiego. Kolejna ważna przebudowa czeka ulicę Kaliskiego, którą dojeżdżamy do UTP. Drogowcy zakładają również remont ulic Brzechwy i Skrażyńskiego. Dokończone będą też prace na Andersa i Korfantego.

Jednak nie wszystkie prace odbędą się jedynie w Fordonie. Na Jarach zaplanowano odbudowę ulicy Nasypowej, którą łączy tą część miasta z Błoniem. Na Jachcicach odbędzie się natomiast remont ulicy Saperów na odcinku od Żeglarskiej w stronę Ludwikowa.

Mateusz Mazurmateusz.mazur1@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.