Znakowany rower mniej atrakcyjny dla złodzieja

Czytaj dalej
Fot. Przemysław Wronecki
Agnieszka Romanowicz

Znakowany rower mniej atrakcyjny dla złodzieja

Agnieszka Romanowicz

Czas oznakować rowery. Najbliższa okazja będzie 20 kwietnia w Nowem. W kolejnych dniach akcja przeniesie się do innych miejscowości.

- W związku z rozpoczęciem sezonu rowerowego zaczynamy akcję znakowania jednośladów - zapowiada Maciej Rakowicz, rzecznik policji w Świeciu.

Na pierwszy rzut idzie Nowe. Tu policjanci będą znakować rowery 20 kwietnia w godz. 10-11 na placu parkingowym przy komisariacie.

Kolejne znakowanie odbędzie się 21 kwietnia w godzinach 16-17 w Warlubiu przed budynkiem byłego posterunku przy ulicy Dworcowej.

[cyt]- Osoby chcące oznakować rower proszone są o zabranie dokumentu tożsamości oraz w miarę możliwości dowodu zakupu roweru - mówi Rakowicz. - Dzieci i młodzież, które nie ukończyły 18 roku życia proszone są o przyjście z pełnoletnim opiekunem.[cyt]

Znakowanie ma uczynić rower mniej atrakcyjnym dla złodzieja. Policjanci grawerują w widocznym miejscu (najczęściej na ramie) numer rejestracyjny i umieszczają na nim specjalną naklejkę.

W ramach znakowania roweru wypełniania jest ka ta identyfikacyjna, następnie przechowywana w jednostce policji. Dane z tej karty są wprowadzane do policyjnej bazy danych. Właściciel roweru otrzymuje dowód rejestracyjny.

Znakowanie potrwa do końca wakacji. Podajemy kolejne, najbliższe terminy:
Dragacz - 22 kwietnia (godz. 10-11), Osie - 25 kwietnia (godz. 10-11), Drzycim - 26 kwietnia (godz. 10- 11), Lniano - 27 kwietnia (godz. 10-11), Świekatowo - 9 maja (godz. 10-11), Bukowiec - 10 maja (godz. 10-11), Serock - 11 maja (godz. 10-11), Pruszcz - 12 maja (godz. 10-11), Świecie - 22 maja (godz. 12-13), Gruczno - 28 maja (godz. 13-14), Czaple - 29 maja (godz. 13-14).

Agnieszka Romanowicz

Bardzo lubię pisać i jestem wyczulona na krzywdę - to główne powody, dla których zostałam dziennikarką. Na co dzień piszę o wszystkim, a moje działki w „Gazecie Pomorskiej” to zdrowie psychiczne, uchodźcy, gaz łupkowy i pszczelarstwo. Interesuję się architekturą i kocham wieś.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.