Znają się, ale Jankowski się nie wyłączył

Czytaj dalej
Fot. Aleksander Knitter
Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

Znają się, ale Jankowski się nie wyłączył

Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

Jan Gliszczyński dyrektorem Zespołu Szkół Specjalnych w Chojnicach? To wybór komisji konkursowej. Zarząd powiatu podejmie decyzję w czwartek.

Panowie nie tylko się znają, ale byli też z jednej politycznej drużyny - Czerskiego Forum Samorządowego. Przez lata razem rządzili w gminie Czersk.

Jan Gliszczyński był prawą ręką burmistrza Marka Jankowskiego. Jego zastępcą odpowiedzialnym m.in. za oświatę. Teraz, gdy Gliszczyński, zgłosił się do konkursu na dyrektora, Marek Jankowski się nie wyłączył. Został nawet przewodniczącym komisji. Powód? - Jest między nami teraz jedynie podległość służbowa, bo odpowiadam także za sprawy oświatowe - mówi „Pomorskiej” Jankowski. - Identyczna sytuacja była w przypadku drugiego kandydata - obecnej wicedyrektor Zespołu Szkół Specjalnych, pani Joanny Porożyńskiej.

Gdy zwracamy Jankowskiemu uwagę na przeszłość ich łączącą, słyszymy, że to nie ma nic do rzeczy, bo to nie pokrewieństwo. - Złożyłem nawet stosowne oświadczenie, że nie jest moim krewnym - mówi. - Starosta nie powinien być przewodniczącym komisji, a wicestarosta się wyłączył ze względu na swoje powiązania.

Powiązania? O co chodzi? Joanna Porożyńska to podobno kuzynka żony Marka Szczepańskiego. W poprzednim konkursie na dyrektora LO im. Wincentego Pola w Czersku Szczepański był przewodniczącym komisji. Wygrał go jedyny kandydat - Krzysztof Sękielewski.

W konkursie dotyczącym Chojnic 5 członków komisji w głosowaniu tajnym głosowało za Gliszczyńskim, a czterech za Porożyńską. Jak głosował Jankowski? Nie chce powiedzieć, ale mówi, że głosował za kandydatem, który przedstawił szerszą koncepcję funkcjonowania szkoły. Było w niej więcej nowych elementów.

Nowy dyrektor zacznie pracę od 1 sierpnia. Barbara Biesek, obecna dyrektorka, choć miała pracować do końca marca, będzie zarządzać dłużej. Wystąpiła o to rada rodziców. W szkole jest bowiem więcej zmian, szukany jest także główny księgowy. - Pani dyrektor zgodziła się już na pracę do końca roku szkolnego - mówi Jankowski.

Jan Gliszczyński to wieloletni dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Czersku.

Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.